Poczta Polska na prąd

13 grudnia 2019

Pracownicy Poczty Polskiej doręczają paczki elektrycznymi Nissanami e-NV200.

Auta trafiły do Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia. Zakup sfinansowano w formie wynajmu i jest częścią przygotowanego przez Ministerstwo Energii „Planu rozwoju elektromobilności w Polsce”.

– Wynajem elektryków wynika zarówno z powodu oszczędności, ale też z troski o jakość powietrza i dążenie do zapewnienia pracownikom bardziej komfortowych warunków pracy. To pierwsza tego typu inwestycja, ale zapewne nie ostatnia – mówi Paweł Przychodzeń, wiceprezes Poczty Polskiej ds. logistyki.

Auta dla Poczty Polskiej w usłudze 36 miesięcznego wynajmu długoterminowego z serwisem dostarczył Arval Service Lease Polska. O modelu e-NV200 można więcej przeczytać w bieżącym wydaniu Truck&Business Polska. Pojazdy są w kolorze białym, oznakowane logo Poczty Polskiej, z zaprojektowanym oznaczeniem, że pojazd jest elektryczny. Flota firmy to 6000 pojazdów o ładowności 0,5–24 t, 30 procent jest w wieku poniżej czterech lat.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

Jak zmniejszyć emisję CO2 o 1 mln ton rocznie

30 stycznia 2020

Shell przygotowuje się do projektu sprzyjającego dekarbonizacji ciężkiego transportu drogowego w Niemczech. Firma rozbuduje swoją sieć niemieckich stacji LNG do 34–45 placówek i będzie je zaopatrywać w neutralne pod względem emisji CO2 paliwo bioLNG[1]. Inicjatywa ta umożliwia rozwijającej się branży transportu drogowego w Niemczech zmniejszanie śladu węglowego początkowo nawet o 1 mln ton CO2 rocznie do połowy lat 20. XXI wieku.

czytaj więcej »


Nowi „zawodnicy” DKV

16 stycznia 2020

Digitalizacja produktów, ekspansja w zakresie opłat drogowych, ochrona klimatu, rozwiązania big data oraz wzmocnienie usług finansowych. To obszary przewagi strategicznej DKV Euro Service. Ich realizację wzmocnią światowej klasy eksperci i praktycy, którzy na przełomie 2019 i 2020 roku dołączyli do Grupy DKV.

czytaj więcej »


Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki, 30.01. Warszawa

14 stycznia 2020

Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki pod takim hasłem odbędzie się 30.01 konferencja organizowana przez Betacom i Hewlett Packard Enterprise. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »


Pracownicy szukają nowej pracy

30 grudnia 2019

Bardzo wielu pracowników pozytywnie ocenia perspektywę swojej kariery zawodowej i z optymizmem patrzy w przyszłość. Coraz częściej zatrudnieni uważają też, że obecny pracodawca daje im szansę dalszego rozwoju. Nie jest to jednak argument przekładający się na chęć pozostania w firmie. Wg prowadzonego obecnie badania Hays Poland tylko 22 proc. pracowników nie rozważa zmiany pracy. Biorą pod uwagę taką ewentualność w ciągu kilku lat, ale i nadchodzących miesięcy. Dla pracodawców to wyzwanie znalezienia zastępstwa – stworzenia ciekawej oferty i odpowiedniego zaprezentowania.

czytaj więcej »


Tłumy na Akademii Spedytora 

9 grudnia 2019

Pierwsze warsztaty z cyklu Akademia Spedytora zgromadziły tłumy przyszłych logistyków. Podczas prezentacji na Wydziale Transport Politechniki Warszawskiej obecnych było 179 osób, dwa dni później na warsztatach w Katedrze Logistyki SGGW – 161 osób.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter