Obraz ze smartfona w samochodzie

30 stycznia 2017

Funkcja SYNC AppLink wyświetla smartfonowe aplikacje nawigacyjne na pokładowym ekranie w samochodzie.Pierwszą aplikacją, która wykorzystuje nową funkcjonalność jest Sygic Car Navigation. SYNC AppLink dotycząca mobilnych aplikacji nawigacyjnych będzie dostępna w samochodach Forda z rocznika modelowego 2018. Wielu użytkowników smartfonów przyznaje, że używa aplikacji nawigacyjnych podczas jazdy samochodem, w związku z czym firma Ford Motor Company wprowadza na rynek nową funkcję SYNC® AppLink, która wyświetla mapy aplikacji nawigacyjnej bezpośrednio na pokładowym ekranie dotykowym. – Ford wie, w jaki sposób klienci wykorzystują swoje smartfony, dlatego chcemy im zaoferować więcej możliwości w zakresie przyłączania i sterowania aplikacjami w samochodzie – powiedział Don Butler, dyrektor wykonawczy, Ford Connected Vehicle and Services. – Nasza nowa funkcja SYNC AppLink dotycząca mobilnych aplikacji nawigacyjnych pozwoli kierowcom korzystać ze swoich ulubionych aplikacji bez potrzeby odrywania wzroku od drogi i rąk od kierownicy.

Z badania przeprowadzonego przez Pew Research Center w 2015 roku wynika, że dwie trzecie Amerykanów korzysta obecnie ze smartfonów. Z ponad 1 600 osób biorących udział w ankiecie 67 procent przyznało, że od czasu do czasu używa aplikacji nawigacyjnych podczas jazdy samochodem, natomiast 31 procent wykorzystuje takie aplikacje regularnie. Po przyłączeniu smartfonu do pokładowego systemu w samochodzie za pomocą kabla USB, sterowanie aplikacją Sygic nie jest możliwe z poziomu urządzenia, ponieważ aplikacja zostaje automatycznie przeniesiona na dotykowy ekran w aucie. Dzięki temu kierowca nie musi brać do ręki swojego telefonu i spoglądać na jego ekran, przez co prowadzenie samochodu staje się bezpieczniejsze.

Sygic jest pierwszą aplikacją, która wykorzystuje nową funkcjonalność Ford AppLink polegającą na przeniesieniu nawigacji zapisanej w pamięci smartfonu na pokładowy ekran dotykowy w samochodzie. Technologia Sygic – dostępna w ponad 200 państwach i oferowana w około 40 językach – jest wykorzystywana przez 150 milionów użytkowników smartfonów na całym świecie. Aplikacja Sygic Car Navigation jest zoptymalizowana pod kątem bezproblemowej współpracy z systemem Ford SYNC 3, dając kierowcom nowe możliwości w zakresie wykorzystywania nawigacji satelitarnej.

Nowa funkcja SYNC AppLink dotycząca mobilnych aplikacji nawigacyjnych będzie dostępna w samochodach Forda z rocznika modelowego 2018. SYNC AppLink pozwala kierowcom sterować kompatybilnymi aplikacjami na smartfony za pośrednictwem poleceń głosowych lub pokładowego ekranu dotykowego. Twórcy aplikacji mogą zapewnić kompatybilność swoich produktów z systemem SYNC poprzez pobranie i zintegrowanie oprogramowania AppLink dostępnego na stronie Ford Developer Program.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

Serwisy są otwarte

31 marca 2020

We wszystkich europejskich krajach nieprzerwanie działają policja, straż pożarna, ambulanse, służby komunalne, usługi techniczne, logistyczne i dostawy towarów. Samochody Mercedes-Benz Vans pozostają na służbie w sektorze prywatnym i publicznym.

czytaj więcej »


Nowe pojazdy Tesco

30 marca 2020

Tesco powiększyła swoją flotę pojazdów dostawczych w Wielkiej Brytanii o 52 nowe samochody z zasilanymi falownikiem, w pełni elektrycznymi agregatami chłodniczymi E-200 firmy Thermo King.

czytaj więcej »


Jak zmniejszyć emisję CO2 o 1 mln ton rocznie

30 stycznia 2020

Shell przygotowuje się do projektu sprzyjającego dekarbonizacji ciężkiego transportu drogowego w Niemczech. Firma rozbuduje swoją sieć niemieckich stacji LNG do 34–45 placówek i będzie je zaopatrywać w neutralne pod względem emisji CO2 paliwo bioLNG[1]. Inicjatywa ta umożliwia rozwijającej się branży transportu drogowego w Niemczech zmniejszanie śladu węglowego początkowo nawet o 1 mln ton CO2 rocznie do połowy lat 20. XXI wieku.

czytaj więcej »


Nowi „zawodnicy” DKV

16 stycznia 2020

Digitalizacja produktów, ekspansja w zakresie opłat drogowych, ochrona klimatu, rozwiązania big data oraz wzmocnienie usług finansowych. To obszary przewagi strategicznej DKV Euro Service. Ich realizację wzmocnią światowej klasy eksperci i praktycy, którzy na przełomie 2019 i 2020 roku dołączyli do Grupy DKV.

czytaj więcej »


Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki, 30.01. Warszawa

14 stycznia 2020

Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki pod takim hasłem odbędzie się 30.01 konferencja organizowana przez Betacom i Hewlett Packard Enterprise. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter