Nowy prezes Kia Motors Europe

3 listopada 2017

Kia Motors Europe powołała nowego prezesa, którego zadaniem będzie koordynacja dalszego wzrostu sprzedaży marki na Starym Kontynencie. Yong Kew Park będzie odpowiedzialny za nadzorowanie strategii sprzedaży i rozwoju firmy w całej Europie. Nowy prezes może poszczycić się ponad 30-letnim doświadczeniem w przemyśle motoryzacyjnym i posiada bogatą wiedzę o koreańskiej marce i jej produktach.Od początku roku 2016 Yong Kew Park piastował stanowisko prezesa w Kia Motors Russia. Wcześniej  pełnił funkcje kierownicze, m.in.: w Dongfeng Yueda Kia Motor Co w Chinach i w Kia Motors Central w Ameryce Południowej. W roku 2011 objął stanowisko Chief Executive Coordinator w Kia Motors America, a w latach 2007-2010 był regionalnym menadżerem Kia w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Yong Kew Park zastąpił Ho Sung Songa, który po awansie na stanowisko wiceprezesa i dyrektora operacyjnego w Kia Motors Corporation przeniósł się z Frankfurtu do głównej siedziby firmy w Seulu, w Korei.

Sprzedaż Kia w Europie wyniosła na koniec września 364 924 sztuk co w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego oznacza wzrost o 8,1%. Skumulowany udział Kii w rynku europejskim wzrósł po trzecim kwartale tego roku do 3,0%, z 2,9% w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy  roku 2016. Według firmy Samar, w okresie od stycznia do końca września tego roku, rejestracje nowych samochodów osobowych marki Kia na rynku polskim przekroczyły pułap 17 150 sztuk, co stanowi wzrost nad Wisłą o ponad 14% w stosunku do roku 2016. Najlepiej sprzedającym się w Polsce modelem jest Kia Sportage, drugie miejsce zajmuje cee’d a podium uzupełnia Rio.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

IVECO pomaga DPS-om

13 listopada 2020

Takie informacje chętnie zamieszczamy. 12 500 masek ochronnych, 150 paczek rękawic nitrylowych, 250 litrów płynu antybakteryjnego oraz 300 przyłbic trafiło do 5 Domów Pomocy Społecznej. IVECO Poland czynnie wspiera DPS-y w czasie pandemii.

czytaj więcej »


Polacy chcą finansować auta elektryczne leasingiem

6 listopada 2020

61% klientów posiadających aktualną umowę leasingową na samochód do 3,5 tony, rozważa w najbliższym czasie zakup samochodu elektrycznego, i chce go sfinansować leasingiem – wynika z ankiet PKO Leasing.[1] Według badania PSPA, taką możliwość chciałoby mieć ok. 80% potencjalnych beneficjentów kwalifikujących się do programu „Zielony samochód” w ramach wsparcia NFOŚiGW.

czytaj więcej »


Sprzedaż opon po trzech kwartałach 2020 roku

3 listopada 2020

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) po trzech kwartałach 2020 roku producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali spadki sprzedaży na rynek sięgające -20% w niemal wszystkich segmentach opon. Jedynie sprzedaż opon motocyklowych wzrosła o +7%, a w samym trzecim kwartale o +57%. W trzecim kwartale zwiększyła się też sprzedaż opon ciężarowych (+15%) i rolniczych (+11) – co ograniczyło spadki w tych segmentach od stycznia odpowiednio do -3% oraz -17%. Sytuacja na rynku opon jest podobna w całej Europie – co potwierdzają dane Europejskiego Związku Producentów Opon i Gumy (ETRMA).

czytaj więcej »


Podróż po świecie w kolorowych barwach

26 października 2020

Dla chwili oddechu od szalonego tygodnia postanowiliśmy wrzucić „kolorowy tekst” o podróżach samochodem. Koronawirus zachęca do pozostania w domu, lecz marzyć można z każdego miejsca, a o tym, że warto marzyć jak i podróżować, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Swoje inspiracje przedstawiła firma Uswitch, ciekawe czy są zbieżne z wizjami Czytelników.

czytaj więcej »


Pokaż jak ratujecie świat

26 października 2020

Webfleet Solutions wraz z Justdiggit (międzynarodowa organizacja pozarządowa z Holandii) wprowadza na rynek platformę Green Your Fleet. To narzędzie, które pomaga klientom flotowym wywierać pozytywny wpływ na klimat.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter