Koniec służby we flocie, można auto łatwiej sprzedać

23 marca 2018

Firma AAA Auto zajmująca się skupem i sprzedażą samochodów otworzyła oddział nowy oddział w stolicy Wielkopolski. To już trzecia nowa lokalizacja, w której można sprzedaż auta używane jak i je kupić. – Zarządzana przez AURES Holdings Grupa AAA Auto otworzył nowy oddział skupu aut w Poznaniu. Jest to trzecia placówka – po centrach skupu w Łodzi i węgierskim Györze, otwarta w tym roku przez dealera. Zwiększając liczbę oddziałów Grupa AAA Auto reaguje na zwiększający się popyt na samochody używane w Polsce i na Węgrzech. Nowe oddziały będą skupować około 200 aut miesięcznie.

– We wszystkich krajach Grupy ciągle wzrasta popyt na samochody używane. W ubiegłym roku sprzedaliśmy o 12% samochodów więcej w porównaniu do roku poprzedniego. W Polsce i na Węgrzech chcemy się bardziej skupić na segmencie pojazdów używanych z małym przebiegiem, który – podobnie jak w Czechach, z roku na rok rośnie. Dlatego też postanowiliśmy otworzyć kolejne oddziały, które rozpoczęły swoją działalność od skupu aut, dzięki czemu uzyskamy dodatkowe źródła pozyskiwania samochodów dla pozostałych oddziałów świadczących pełen zakres usług – powiedziała Karolína Topolová, dyrektor generalna Grupy AAA Auto.

– Otwierając nowe oddziały chcemy także ułatwić dostępność do punktów skupu aut dla mieszkańców nowych regionów– dodała Karolina Topolová. Obecnie Grupa AAA AUTO oferuje samochody używane w czterech krajach, w ponad 40 oddziałach i miesięcznie sprzedaje średnio 6000 aut.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

Serwisy są otwarte

31 marca 2020

We wszystkich europejskich krajach nieprzerwanie działają policja, straż pożarna, ambulanse, służby komunalne, usługi techniczne, logistyczne i dostawy towarów. Samochody Mercedes-Benz Vans pozostają na służbie w sektorze prywatnym i publicznym.

czytaj więcej »


Nowe pojazdy Tesco

30 marca 2020

Tesco powiększyła swoją flotę pojazdów dostawczych w Wielkiej Brytanii o 52 nowe samochody z zasilanymi falownikiem, w pełni elektrycznymi agregatami chłodniczymi E-200 firmy Thermo King.

czytaj więcej »


Jak zmniejszyć emisję CO2 o 1 mln ton rocznie

30 stycznia 2020

Shell przygotowuje się do projektu sprzyjającego dekarbonizacji ciężkiego transportu drogowego w Niemczech. Firma rozbuduje swoją sieć niemieckich stacji LNG do 34–45 placówek i będzie je zaopatrywać w neutralne pod względem emisji CO2 paliwo bioLNG[1]. Inicjatywa ta umożliwia rozwijającej się branży transportu drogowego w Niemczech zmniejszanie śladu węglowego początkowo nawet o 1 mln ton CO2 rocznie do połowy lat 20. XXI wieku.

czytaj więcej »


Nowi „zawodnicy” DKV

16 stycznia 2020

Digitalizacja produktów, ekspansja w zakresie opłat drogowych, ochrona klimatu, rozwiązania big data oraz wzmocnienie usług finansowych. To obszary przewagi strategicznej DKV Euro Service. Ich realizację wzmocnią światowej klasy eksperci i praktycy, którzy na przełomie 2019 i 2020 roku dołączyli do Grupy DKV.

czytaj więcej »


Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki, 30.01. Warszawa

14 stycznia 2020

Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki pod takim hasłem odbędzie się 30.01 konferencja organizowana przez Betacom i Hewlett Packard Enterprise. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter