Bezpłatne informacje o zielonych strefach

8 sierpnia 2017

Aplikacja Green-Zones pozwala uzyskać informacje, gdzie dokładnie znajdują się strefy ekologiczne, jakie plakietki w jakim kraju na jakiej trasie są mi potrzebne oraz w jakie dni ewentualnie nie będę mógł wjechać do konkretnej strefy ekologicznej. Do tego w prosty sposób w aplikacji można zamówić wszystkie europejskie plakietki ekologiczne. Wszystko w pięciu językach (polski, niemiecki, angielski, francuski i hiszpański). Czy można wjeżdżać do stałych czy tylko do czasowych, zależnych od pogody, stref ekologicznych? Jaki z 17 różnych typów pojazdów jest dopuszczony do wjazdu? Aplikacja odpowie na te pytania, aby zaplanować przejazd bez mandatów przez europejską dżunglę plakietek. W przyszłości do bazy danych Green-Zones będą nawet wgrywane codziennie dane o przyszłych stałych lub czasowych strefach zakazu wjazdu dla diesli. Bez tej aplikacji już nikt nie powinien ruszać w podróż, kto chciałby wykluczyć nieprzyjemne niespodzianki w postaci objazdów czy mandatów.

Tak można w każdej chwili sprawdzić status każdej strefy ekologicznej w czasie rzeczywistym a od godziny 20.00 także planować kolejny dzień podróży. Niezależnie czy ruch spedycyjny, czy przewoźnicy autobusowi, czy indywidualni kierowcy: wszyscy dzięki tej aplikacji uniezależniają się od źródeł informacji w językach urzędowych danego kraju. Szczególnie komfortowy jest system bazujących na danych geograficznych map. Pokazuje o nie tylko granice każdej strefy ekologicznej w formie danych obrazu, ale można go także „zzomować” do konkretnego adresu domu. Codziennie wgrywane są komunikaty o statusie strefy z komunalnych urzędów i miast, szczególnie dla wzrastających w Europie ostrzeżeń o zanieczyszczeniu pyłem, ozonie czy tlenkami azotu. W przyszłości będą nawet udostępniane różne poziomy wstępnego ostrzegania o możliwych zakazach wjazdu, których przybywa w francuskich strefach ekologicznych, a które będą odgrywać także znaczącą rolę w Niemczech przy możliwych zakazach wjazdu dla diesli od 2018 roku.

Dodatkowe funkcje i aktualizacje będą w przyszłości sukcesywnie oferowane w opcji zakupu. Dla klientów Green Zones takie aktualizacje będą oczywiście bezpłatne i w odpowiednim czasie przesyłane za pomocą bezpłatnych kodów. Od dzisiaj aplikacja Green-Zones jest także gotowa do pobrania poprzez sklep Google Play, dla systemów iOS pobieranie będzie możliwe w App-Store prawdopodobnie najpóźniej do 20 sierpnia 2017.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

Niesamowite możliwości dzięki aplikacjom na smartfony

13 marca 2018
Aplikacja na smartfony zamiast kluczka do samochodu, cyfrowa mapa miejsc postojowych zamiast męczącego poszukiwania parkingu i usługi typu car sharing, czyli czasowe korzystanie z samochodu bez konieczności posiadania go na własność: łączność sieciowa ułatwia życie użytkownikom dróg, zwiększając bezpieczeństwo i komfort przy jednoczesnym obniżaniu poziomu stresu na drogach. Według firmy badawczej Gartner do 2020 roku około ćwierć miliarda pojazdów na całym świecie zostanie połączonych z siecią.

czytaj więcej »


Nowe stacje paliw

12 marca 2018

W Polsce przybywa stacji paliw pod brandami koncernów. Poniżej kilka informacji o nowych lokalizacjach placówek spod znaku Moya i UNIMOT.

czytaj więcej »


Cloud computing w automotive

2 marca 2018

Nastroje w gospodarce są bardzo dobre, co skłania firmy do podejmowania działań, które pozwolą zyskać lepszą pozycję rynkową. Zwiększenie produktywności, zagraniczna ekspansja czy redukcja kosztów to cele, które łatwiej osiągnąć ze wsparciem nowych technologii. Dlatego część z nich rezygnuje ze starych stacjonarnych rozwiązań IT na rzecz nowoczesnych systemów w chmurze obliczeniowej.

czytaj więcej »


Auta elektryczne – warto wiedzieć, że…

22 lutego 2018

Przyszłość motoryzacji być może będzie stała pod znakiem „elektryczności”. Co to oznacza w praktyce? Ile kilometrów można przejechać samochodem wyposażonym w taki napęd? Czy zadziała w deszczu? Jak zmieni się model korzystania z samochodu? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci Skody, zapowiadając, że ciąg dalszy nastąpi.

czytaj więcej »


Współpraca BP, Aral i Total

21 lutego 2018

BP/ARAL oraz Total przystąpiły do umowy o wzajemnej akceptacji kart paliwowych w Europie. 

BP i Total ogłosiły, że będą wzajemnie akceptować swoje karty paliwowe w Europie. Na podstawie umowy, która wejdzie w życie w 2018 r., koncern Total będzie akceptować karty paliwowe BP/Aral na wszystkich stacjach we Francji, Belgii, Luksemburgu, Holandii, Polsce i Niemczech. W zamian za to, BP/Aral będą honorować karty Total w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii, Luksemburgu, Holandii, Szwajcarii i Polsce. Na mocy umowy kartami BP/Aral oraz Total będzie można płacić za paliwo na dodatkowych 4 tys. stacji.

– Powiększenie sieci akceptacji kart oznacza, że klienci BP/Aral będą mieć do dyspozycji 22 tysiące stacji w 29 krajach, oprócz dostępu do danych i wsparcia technicznego dla swojej floty – powiedział Guy Moeyens, BP Chief Operating Officer Fuels, Europe & Southern Africa

– Rozszerzenie sieci, w której przyjmowane są nasze karty, pozwoli nam spełnić oczekiwania naszych klientów biznesowych i doskonale uzupełnić ofertę kart paliwowych w Europie. Pomoże nam także realizować jeden z głównych celów Grupy Total: podążanie za wyborami klientów związanymi z energią i bycie partnerem ich mobilności – dodał Benoît LUC, Total M&S Senior Vice President na Europę.

czytaj więcej »


Newsletter