Bezpłatne informacje o zielonych strefach

8 sierpnia 2017

Aplikacja Green-Zones pozwala uzyskać informacje, gdzie dokładnie znajdują się strefy ekologiczne, jakie plakietki w jakim kraju na jakiej trasie są mi potrzebne oraz w jakie dni ewentualnie nie będę mógł wjechać do konkretnej strefy ekologicznej. Do tego w prosty sposób w aplikacji można zamówić wszystkie europejskie plakietki ekologiczne. Wszystko w pięciu językach (polski, niemiecki, angielski, francuski i hiszpański). Czy można wjeżdżać do stałych czy tylko do czasowych, zależnych od pogody, stref ekologicznych? Jaki z 17 różnych typów pojazdów jest dopuszczony do wjazdu? Aplikacja odpowie na te pytania, aby zaplanować przejazd bez mandatów przez europejską dżunglę plakietek. W przyszłości do bazy danych Green-Zones będą nawet wgrywane codziennie dane o przyszłych stałych lub czasowych strefach zakazu wjazdu dla diesli. Bez tej aplikacji już nikt nie powinien ruszać w podróż, kto chciałby wykluczyć nieprzyjemne niespodzianki w postaci objazdów czy mandatów.

Tak można w każdej chwili sprawdzić status każdej strefy ekologicznej w czasie rzeczywistym a od godziny 20.00 także planować kolejny dzień podróży. Niezależnie czy ruch spedycyjny, czy przewoźnicy autobusowi, czy indywidualni kierowcy: wszyscy dzięki tej aplikacji uniezależniają się od źródeł informacji w językach urzędowych danego kraju. Szczególnie komfortowy jest system bazujących na danych geograficznych map. Pokazuje o nie tylko granice każdej strefy ekologicznej w formie danych obrazu, ale można go także „zzomować” do konkretnego adresu domu. Codziennie wgrywane są komunikaty o statusie strefy z komunalnych urzędów i miast, szczególnie dla wzrastających w Europie ostrzeżeń o zanieczyszczeniu pyłem, ozonie czy tlenkami azotu. W przyszłości będą nawet udostępniane różne poziomy wstępnego ostrzegania o możliwych zakazach wjazdu, których przybywa w francuskich strefach ekologicznych, a które będą odgrywać także znaczącą rolę w Niemczech przy możliwych zakazach wjazdu dla diesli od 2018 roku.

Dodatkowe funkcje i aktualizacje będą w przyszłości sukcesywnie oferowane w opcji zakupu. Dla klientów Green Zones takie aktualizacje będą oczywiście bezpłatne i w odpowiednim czasie przesyłane za pomocą bezpłatnych kodów. Od dzisiaj aplikacja Green-Zones jest także gotowa do pobrania poprzez sklep Google Play, dla systemów iOS pobieranie będzie możliwe w App-Store prawdopodobnie najpóźniej do 20 sierpnia 2017.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

Asystent jazdy w korku

17 sierpnia 2017

Środek sezonu urlopowego to czas wzmożonego ruchu na drogach i kilometrowych korków na najbardziej uczęszczanych trasach. Wąskim gardłem są dojazdy do bramek autostradowych, zjazdy z tras, drogi krajowe. Korki, mocno spowolniony ruch to próba cierpliwości dla kierowców, a na dodatek miejsce kolizji polegających na najechaniu na siebie samochodów. W takich sytuacjach pomocny okazuje się asystent jazdy w korku opracowany przez Volkswagena. Innowacyjny system w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów (DSG) jest oferowany do Golfa, Golfa Varianta, Tiguana, Tourana, Passata, Passata Varianta i do Arteona.

czytaj więcej »


BZ WBK z Subaru

14 sierpnia 2017

BZ WBK Leasing został oficjalnym partnerem i operatorem finansowym Subaru Import Polska. Zgodnie z zawartą umową spółka będzie dostarczać rozwiązania finansowe, narzędzia i obsługę dla sieci dealerskiej Subaru w pełnym zakresie finansowania przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych.

czytaj więcej »


Aplikacja GEO Care pomoże przy awarii lub kolizji

10 sierpnia 2017

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z finansowania pojazdów w Idea Leasing, mogą teraz używać wygodnej aplikacji mobilnej GEO Care. W razie awarii auta lub kolizji szybciej uzyskają pomoc, a na ekranie smartfonu będą mogli monitorować czas dojazdu pomocy drogowej.

czytaj więcej »


EcoCar wprowadza do Wrocławia nowe taksówki IONIQ Hybrid

4 sierpnia 2017

Spółka EcoCar jako pierwsza firma taksówkowa w Polsce w kwietniu br. wprowadziła do swojej floty najnowsze hybrydy Hyundai IONIQ. Nowe taksówki pojawiły się na początku w Warszawie. Teraz mogą się nimi cieszyć również mieszkańcy Wrocławia.

czytaj więcej »


Nowe stacje Moya i BP

2 sierpnia 2017

Po zakończonej modernizacji działalność w barwach sieci Moya rozpoczęła stacja w Pniewie (woj. zachodniopomorskie). Właścicielem funkcjonującej od kilku lat placówki jest firma Agmel Krzysztof Chmielewski. Działa już także nowy obiekt BP – BP Struga w Rumii (woj. pomorskie). Obecnie sieć brytyjskiego koncernu w Polsce liczy 519 stacji, w tym 239 stacji partnerskich i 28 lokalizacji przy autostradach i drogach ekspresowych.

czytaj więcej »


Newsletter