Bezpłatne informacje o zielonych strefach

8 sierpnia 2017

Aplikacja Green-Zones pozwala uzyskać informacje, gdzie dokładnie znajdują się strefy ekologiczne, jakie plakietki w jakim kraju na jakiej trasie są mi potrzebne oraz w jakie dni ewentualnie nie będę mógł wjechać do konkretnej strefy ekologicznej. Do tego w prosty sposób w aplikacji można zamówić wszystkie europejskie plakietki ekologiczne. Wszystko w pięciu językach (polski, niemiecki, angielski, francuski i hiszpański). Czy można wjeżdżać do stałych czy tylko do czasowych, zależnych od pogody, stref ekologicznych? Jaki z 17 różnych typów pojazdów jest dopuszczony do wjazdu? Aplikacja odpowie na te pytania, aby zaplanować przejazd bez mandatów przez europejską dżunglę plakietek. W przyszłości do bazy danych Green-Zones będą nawet wgrywane codziennie dane o przyszłych stałych lub czasowych strefach zakazu wjazdu dla diesli. Bez tej aplikacji już nikt nie powinien ruszać w podróż, kto chciałby wykluczyć nieprzyjemne niespodzianki w postaci objazdów czy mandatów.

Tak można w każdej chwili sprawdzić status każdej strefy ekologicznej w czasie rzeczywistym a od godziny 20.00 także planować kolejny dzień podróży. Niezależnie czy ruch spedycyjny, czy przewoźnicy autobusowi, czy indywidualni kierowcy: wszyscy dzięki tej aplikacji uniezależniają się od źródeł informacji w językach urzędowych danego kraju. Szczególnie komfortowy jest system bazujących na danych geograficznych map. Pokazuje o nie tylko granice każdej strefy ekologicznej w formie danych obrazu, ale można go także „zzomować” do konkretnego adresu domu. Codziennie wgrywane są komunikaty o statusie strefy z komunalnych urzędów i miast, szczególnie dla wzrastających w Europie ostrzeżeń o zanieczyszczeniu pyłem, ozonie czy tlenkami azotu. W przyszłości będą nawet udostępniane różne poziomy wstępnego ostrzegania o możliwych zakazach wjazdu, których przybywa w francuskich strefach ekologicznych, a które będą odgrywać także znaczącą rolę w Niemczech przy możliwych zakazach wjazdu dla diesli od 2018 roku.

Dodatkowe funkcje i aktualizacje będą w przyszłości sukcesywnie oferowane w opcji zakupu. Dla klientów Green Zones takie aktualizacje będą oczywiście bezpłatne i w odpowiednim czasie przesyłane za pomocą bezpłatnych kodów. Od dzisiaj aplikacja Green-Zones jest także gotowa do pobrania poprzez sklep Google Play, dla systemów iOS pobieranie będzie możliwe w App-Store prawdopodobnie najpóźniej do 20 sierpnia 2017.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

Kongresowe rekordy

16 października 2017

23 prelekcje na dwóch salach, ponad 250 uczestników a na deser jedna, prawie dwugodzinna Sesja Handlowa – tak prezentują się podstawowe dane statystyczne V Kongresu Transportowego. Postanowiliśmy to skompensować w jedną, zdjęciowo-tekstową „pigułkę informacyjną”, stanowiącą jedynie zalążek tego co miało miejsce. Słowa i obrazy są bowiem w stanie zastąpić dużej porcji wiedzy, kontaktów biznesowych i kuluarowych rozmów.

czytaj więcej »


Woda i ogień – Golf Variant GTD

9 października 2017

Zakupy aut do firm najczęściej odbywają się na drodze zdroworozsądkowej. Niekiedy jednak decydenci chcą nagrodzić lub zmotywować pracowników. Volkswagen Golf kombi GTD to jeden z najbardziej wszechstronniejszych i najlepszych pojazdów jakimi mieliśmy okazję jechać. I właściwie ma tylko jedną poważniejszą wadę.

czytaj więcej »


Trans Poland już wkrótce

3 października 2017

To już niedługo. W dniach 8-10 listopada 2017 roku w EXPO XXI Warszawa, przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 odbywać się będą Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland Translogistica. Zapraszamy na stoisko Truck&Business Polska, na którym będzie można porozmawiać z przedstawicielami naszej redakcji.

czytaj więcej »


Szybciej zapłacić na stacji

3 października 2017

BZ WBK Leasing poszerza pakiet usług związanych z kartami paliwowymi. Dotychczas skorzystało z nich już około 9 000 klientów Spółki. Teraz kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych mogą ominąć kolejki w kasach, a za paliwo zapłacić przy dystrybutorze. BZ WBK Leasing uzupełnienia ofertę skierowaną do firm zainteresowanych finansowaniem pojazdów.

czytaj więcej »


ABB pojeździ autami na prąd

21 września 2017

 

ABB Polska powiększyło swoją flotę o elektryczne wersje jednego z najpopularniejszych modeli marki Volkswagen. Przekazano trzy samochody e-Golf, dostarczone przez Alphabet Polska.

czytaj więcej »


Newsletter