Bezpłatne informacje o zielonych strefach

8 sierpnia 2017

Aplikacja Green-Zones pozwala uzyskać informacje, gdzie dokładnie znajdują się strefy ekologiczne, jakie plakietki w jakim kraju na jakiej trasie są mi potrzebne oraz w jakie dni ewentualnie nie będę mógł wjechać do konkretnej strefy ekologicznej. Do tego w prosty sposób w aplikacji można zamówić wszystkie europejskie plakietki ekologiczne. Wszystko w pięciu językach (polski, niemiecki, angielski, francuski i hiszpański). Czy można wjeżdżać do stałych czy tylko do czasowych, zależnych od pogody, stref ekologicznych? Jaki z 17 różnych typów pojazdów jest dopuszczony do wjazdu? Aplikacja odpowie na te pytania, aby zaplanować przejazd bez mandatów przez europejską dżunglę plakietek. W przyszłości do bazy danych Green-Zones będą nawet wgrywane codziennie dane o przyszłych stałych lub czasowych strefach zakazu wjazdu dla diesli. Bez tej aplikacji już nikt nie powinien ruszać w podróż, kto chciałby wykluczyć nieprzyjemne niespodzianki w postaci objazdów czy mandatów.

Tak można w każdej chwili sprawdzić status każdej strefy ekologicznej w czasie rzeczywistym a od godziny 20.00 także planować kolejny dzień podróży. Niezależnie czy ruch spedycyjny, czy przewoźnicy autobusowi, czy indywidualni kierowcy: wszyscy dzięki tej aplikacji uniezależniają się od źródeł informacji w językach urzędowych danego kraju. Szczególnie komfortowy jest system bazujących na danych geograficznych map. Pokazuje o nie tylko granice każdej strefy ekologicznej w formie danych obrazu, ale można go także „zzomować” do konkretnego adresu domu. Codziennie wgrywane są komunikaty o statusie strefy z komunalnych urzędów i miast, szczególnie dla wzrastających w Europie ostrzeżeń o zanieczyszczeniu pyłem, ozonie czy tlenkami azotu. W przyszłości będą nawet udostępniane różne poziomy wstępnego ostrzegania o możliwych zakazach wjazdu, których przybywa w francuskich strefach ekologicznych, a które będą odgrywać także znaczącą rolę w Niemczech przy możliwych zakazach wjazdu dla diesli od 2018 roku.

Dodatkowe funkcje i aktualizacje będą w przyszłości sukcesywnie oferowane w opcji zakupu. Dla klientów Green Zones takie aktualizacje będą oczywiście bezpłatne i w odpowiednim czasie przesyłane za pomocą bezpłatnych kodów. Od dzisiaj aplikacja Green-Zones jest także gotowa do pobrania poprzez sklep Google Play, dla systemów iOS pobieranie będzie możliwe w App-Store prawdopodobnie najpóźniej do 20 sierpnia 2017.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

Pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej targi Internetu rzeczy

14 grudnia 2017

Według danych z najnowszego raportu Verizon, największego operatora telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych, Internet of Things jest obecnie rdzeniem transformacji cyfrowej w biznesie. Napędza jej rozwój oraz pomaga zwiększyć efektywność operacyjną firm. W dniach 17-18 kwietnia 2018 roku w Centrum Targowo – Kongresowym MT Polska, znajdującym się przy ul. Marsa 56c w Warszawie, odbędą się pierwsze w tej części Europy targi Internetu rzeczy „IoT Poland Show”, będące platformą do dialogu, edukacji, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. Patronat medialny sprawuje redakcja Truck&Business Polska.

czytaj więcej »


Płacąc kartą możemy oszczędzić 6 godzin

7 grudnia 2017

Transakcja kartą zbliżeniową zajmuje średnio 12,5 sekundy, podczas gdy gotówką 34 sekundy. Przy tysiącu transakcji, każdorazowa oszczędność 22 sekund daje aż 6 godzin zaoszczędzonego czasu – pokazało badanie Barclaycard.

czytaj więcej »


Rekordowa V edycja targów TransPoland Translogistica

4 grudnia 2017

V edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie – największego spotkania branży TSL w tej części Europy – odbyła się pod znakiem rekordów.

czytaj więcej »


Lotos w Skawinie

30 listopada 2017

Sieć stacji paliw Lotos w woj. małopolskim powiększyła się o nową lokalizację w miejscowości Skawina. Obiekt znajduję się przy drodze krajowej nr 44, która łączy Górny Śląsk z Krakowem. To stacja franczyzowa, zarządzana przez firmę „Tankpol” ze Szczucina.

czytaj więcej »


Nowe technologie w Polo

13 listopada 2017

Wraz z nowym Polo Volkswagen wprowadza na rynek jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie małych samochodów. Uwagę zwraca oferta nowych systemów asystujących. Dzięki systemom, takim jak obserwacja otoczenia przed autem Front Assist z funkcjami awaryjnego hamowania w mieście i wykrywania pieszych, asystentami zmiany pasa ruchu i wyjazdu z miejsca parkingowego oraz aktywnemu tempomatowi (ACC), Polo zyskuje na bezpieczeństwie i komforcie. 

czytaj więcej »


Newsletter