Aktualności więcej »

Rozliczenie szkód komunikacyjnych – analiza

Rozliczenie szkód komunikacyjnych – analiza

27 lipca 2016

Od dłuższego czasu otrzymujemy maile od Związku Dealerów Samochodów związane nieprawidłowościami przy likwidacji szkód komunikacyjnych. Publikujemy więc wspólne stanowisko Związku Rzemiosła Polskiego, Polskiej Izby Motoryzacji, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów i ZDS. Bez redakcyjnych zmian, zaznaczając od razu, że poglądy zawarte w artykule nie muszą być tożsame z redakcyjnymi.

czytaj więcej »

Lexus nagrodzony za promowanie bezpieczeństwa

26 lipca 2016

Organizacja TyreSafe, jedna z najważniejszych brytyjskich organizacji bezpieczeństwa ruchu drogowego, uhonorowała firmę Lexus nagrodą 2016 Vehicle Manufacturer Award za promowanie bezpieczeństwa w mediach społecznościowych i przez działania sprzedawców.

czytaj więcej »

Ford w barwach Sky

25 lipca 2016

Właśnie zakończył się największy wyścig kolarski Tour de France,  w którym tak świetnie znów jeździł Rafał Majka. Ponieważ jesteśmy portalem flotowym nie będziemy pisać peany na temat sukcesów naszego górala, tylko o flocie Forda, obsługującej Team Sky, w którego barwach jeździ fenomenalny Chris Froome.

czytaj więcej »

Mikrobiolodzy ostrzegają kierowców

22 lipca 2016

Większość kierowców jest już świadoma jaki negatywny wpływ na organizm może mieć niesprawna lub niewłaściwie serwisowana klimatyzacja. Okazuje się jednak, że zagrożeń jest więcej. Mikrobiolodzy z Uniwersytetu of Nottingham w Wielkiej Brytanii przeprowadzili w tym roku badanie samochodów z punktu widzenia higieny i odkryli, że są one usiane bakteriami, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia kierowców i pasażerów.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

7R Logistic partnerem logistyki magazynowej podczas ŚDM

7R Logistic partnerem logistyki magazynowej podczas ŚDM

Alicja Kostecka

Centrum Logistyczne Kraków-Kokotów-Brzegi, należące do firmy 7R Logistic, jest głównym zapleczem magazynowym podczas Światowych Dni Młodzieży. Oprócz plecaków, modlitewników i przewodników, w magazynie składowano również wodę dla pielgrzymów oraz ornaty.

Wygraj ze stresem

Andrzej Marcinkiewicz, autor jest lekarzem medycyny pracy, zatrudnionym w Grupie Scanmed

GEODIS dla EURO 2016

Alicja Kostecka

40 lat DSV

Sebastian Plesiński

Auto na niewidzialnej smyczy

prof. dr hab. Wojciech Paprocki, Katedra Transportu SGH Warszawa, mgr inż. Piotr Siwicki, REDeT S.A. Warszawa

Testy i premiery więcej testów i premier »

Nissan NP300 Navara – przyjaciel nie tylko w pracy

Nissan NP300 Navara – przyjaciel nie tylko w pracy

Pickupy miały swoje „pięć minut” w firmach, gdy ich kupowanie dawało przewagę względem innych segmentów, jeśli chodzi o „zyski” podatkowe. Nadal jednak niemała grupa przedsiębiorstw potrzebuje pojazdów specjalistycznych, pozwalających ciężko pracować w trudnym terenie a niekiedy stanowić… dowód off-roadowych zainteresowań prezesa. Oto jeden z nich: Nissan NP 300 Navara.

czytaj więcej »

Volkswageny: Sharan i GTD – nietypowo dla floty

Volkswageny: Sharan i GTD – nietypowo dla floty

Sharan w Europie postrzegany jest jako samochód rodzinny, lecz w Azji to elegancka limuzyna służbowa. Być może tendencja ze Wschodu wkroczy i na Stary Kontynent lub też stanie się atrakcyjną wartością dodaną dla menedżerów mających dwoje dzieci i więcej?! Model GTD to z kolei marzenie flotowego kierowcy chcącego dynamicznie i szybko dotrzeć do celu.

czytaj więcej »

Volvo XC 90 – rewolucja po szwedzku

Volvo XC 90 – rewolucja po szwedzku

Na testy takich samochodów zawsze czeka się z niecierpliwością. Oczekiwania wobec Volvo XC 90 były olbrzymie, bowiem auto według zapowiedzi miało stanowić ważny krok w historii marki i być poważnym argumentem dla uszczuplenia firmowych budżetów na auta dla zarządu. Zatem gdy tylko odebraliśmy go z Warszawy rozpoczęliśmy dywagacje co do oceny, bo w końcu taka dziennikarska dola.

czytaj więcej »

Newsletter