Wyniki rankingu TOP 1500 najefektywniej zarządzanych firm transportowych z 2014 roku.

23 czerwca 2014
Wyniki rankingu TOP 1500 najefektywniej zarządzanych firm transportowych z 2014 roku.

Z udziałem ponad 200 menedżerów branży TSL, 13 czerwca, w piątek, w Hotelu Holiday Inn w podwarszawskim Józefowie rozpoczęła się konferencja Truck Forum&Awards 2014 zorganizowana przez czasopismo Truck&Business Polska (Wydawnictwo Eurologistics). Magia daty nie miała żadnego znaczenia dla przebiegu trzyczęściowego spotkania, które zwieńczyło wręczenie dorocznych wyróżnień, nagród oraz…  magiczna niespodzianka.

 

Stało się tradycją, że podczas dorocznego spotkania przedstawicieli branży ogłaszane są wyniki szeroko zakrojonego badania warunków prowadzenia działalności gospodarczej przez firmy z branży transportowej w Polsce.

 

DSC_ (1579)_wynikW pierwszych latach organizatorzy koncentrowali uwagę jedynie na dużych i średnich przedsiębiorstwach, a obecnie dzięki partnerom Programu Wsparcia Transportu Drogowego, badaniem objęto także małe przedsiębiorstwa, dzięki czemu przyjęło ono nazwę Top1500  Najefektywniej Zarządzane Firmy Transportowe. Celem organizatorów jest zgromadzenie danych o wszystkich firmach z branży o przychodach powyżej miliona złotych.

 

Uzyskanie całościowego wglądu w warunki prowadzenia działalności gospodarczej przez firmy z branży transportowej wymagało zebrania kompletnych i wiarygodnych danych o wszystkich  podmiotach liczących się na rynku. Wyczerpujący materiał do porównań stał się podstawą do wyróżnienia najbardziej efektywnych firm.

Badanie zostało zakrojone na tyle szeroko, aby mieć szansę objęcia wszystkich tych firm, które pełnią samodzielną rolę na rynku. Jest to bardzo istotne, gdyż kondycja finansowa samodzielnych firm obrazuje stan rozwoju rynku jako całości.

Wszechstronna ocena działalności firm z branży transportowej wymaga przeglądu wyników finansowych firm działających na rynku od co najmniej trzech lat po to, aby otrzymać wyczerpujący materiał porównawczy,  wolny od wpływu jednorazowych wydarzeń. Wybrana metoda prezentowania danych ze sprawozdań przedsiębiorstw ma na celu wskazanie, czy działająca w konkretnym segmencie rynku firma osiągnęła w danych warunkach to, co było możliwe do osiągnięcia. Wyłonienie najlepszych firm z branży i zestawienie wszystkich firm według kolejności w oparciu o zestaw kluczowych wskaźników opisujących rentowność, finansowanie, sprawność wykorzystania zasobów i płynność finansową ma umożliwić wszystkim w branży dokonanie porównań i ułatwić wyszukanie firm, które stanowią dla nich punkt odniesienia.

 

Partnerami programu Truck Forum&Awards 2014 byli: partner strategiczny – BP, Millennium Leasing, TimoCom, interLAN, Frigo Logistics, Trimble, Colian Logistics, MAN Truck&Bus Polska, CIMC Silvergreen, Amervox, Panattoni Europe, Oltis Polska, Impel.


Nagrody rankingu Top 1500 – najefektywniej zarządzanych firm transportowych

Przyznano nagrody i wyróżnienia dla najlepszych firm branży transportowej w 3 kategoriach – firmy duże, średnie i małe. Do nagród i wyróżnień nominowano 25 podmiotów, które wyróżniły się ocenianymi parametrami na tle 1500 przedsiębiorstw ujętych w tegorocznym rankingu:

         Adampol

Agro-Skład

Alfred Morawiec

Alta Trans Wójcik

Bednarek Transport

Butter

C.H. Robinson

Eco Transped Mariusz Nierychlewski

El-Trans Elżbieta Sierocka

Export-Import Adam Lipiński

Marathon International

Maszoński-Logistic (ubiegłoroczny laureat)

Mega Sierpc (ubiegłoroczny laureat)

 

Młot
Orlen Transport
Orzeł
PBA ServicePKS Gdańsk-Oliwa (ubiegłoroczny laureat)

Podlasie

Pol Mack Poland

Polar-Truck

Roleks

Skat Transport

Spedition Rosner Möbeltransporte

Zadroga

 

 

Nagrody TOP1500 Najefektywniej zarządzane firmy transportowe 2014 wręczył po raz kolejny Piotr Sokołowski, dyrektor sprzedaży kart paliwowych BP.

 

Wyróżnienia honorowe:

 

Kategoria „Duża firma transportowa”

 

* Maszoński-Logistics – nagrodę odebrał Mirosław Maszoński, właściciel oraz Prezes Zarządu.

– Sukces firmy jest zasługą doskonałych zarządzających, gdyż właściciele zajmują się obecnie wyłącznie tworzeniem ogólnej wizji i filozofii.

 

* C.H. Robinson – nagrodę odebrał Tomasz Łukasiak, Business Development Manager.

– Nagroda cieszy, ale jest wyzwaniem i motywacją dla załogi oraz zapewnieniem dla partnerów, że nadal utrzymamy poziom świadczonych usług transportowych, co jest także zasługą przejętej przed rokiem firmy Apreo Logistics.

 

* Skat Transport – nagrodę odebrał Dmitrij Gabczenko, Dyrektor Marketingu.

– To wspólny sukces zarządzających i pracowników firmy oraz docenienie działań na bardzo trudnym rynku transportowym, na którym jesteśmy obecni.

 

Kategoria „Średnia firma transportowa”

 

*Export-Import Adam Lipiński – nagrodę w imieniu prezesa firmy odebrała Anita Grad-Turalska.

– Firma rozwija się od 27 lat i jest zauważana na rynku, jest to firma rodzinna, która zaczynała od jednego Żuka, a dziś dysponuje 300 samochodami.

 

*Roleks – nagrodę odebrał Kazimierz Błażejczyk, Prezes Zarządu, który imponujący wzrost sprzedaży w ostatnim badanym roku wytłumaczył większym zaangażowaniem kolejnego pokolenia właścicieli firmy oraz rozpoczęciem działalności w Niemczech z powodu braku możliwości uzyskania w Polsce zezwoleń transportowych do realizacji przewozów na Wschód.

 

*Zadroga – nagrodę odebrał Grzegorz Zadroga, współwłaściciel firmy.

– Jesteśmy firmą rodzinną, od ponad 20 lat na rynku, biznes prowadzimy z bratem. Zaczynaliśmy jako kierowcy, a teraz mamy więcej niż 100 pojazdów. Pracujemy głównie dla sieci handlowych.

 

Kategoria „Mała firma transportowa”

 

* Agro-Skład – nagrodę odebrał współwłaściciel, Pan Sławomir Olszewski.

– Trudno było dostać nagrodę, na którą w pełni zasłużyliśmy. Jest to motywacja do dalszej owocnej pracy.

 

Nagrody główne:

 

TOP 1500 roku 2014 w kategorii „Duża firma transportowa”Podlasie – nagrodę odebrali Panowie Jacek Bębenek i Janusz Gieroń, Menedżerowie Podlasia.

– Wcześniej nie było nas w rankingu, bo pracowaliśmy na wynik, a teraz postaramy się częściej odbierać nagrody dzięki odpowiednim wynikom. Dziękujemy organizatorom i całemu otoczeniu, z którym współpracujemy. Podlasie należy do grupy VAN, w ramach której Podlasie obsługuje rynek polski, a VAN Cargo międzynarodowy.

 

TOP 1500 roku 2014 w kategorii „Średnia firma transportowa”Mega Sierpc – nagrodę odebrali Kamil Włodarski i Maciej Kuciński, przedstawiciele właścicieli.

– Czujemy radość z ponownego wyróżnienia w prestiżowym rankingu TOP 1500. Dziękujemy pracownikom za ciężką pracę. Naszym celem jest dalszy rozwój i świadczenie usług na najwyższym dostępnym poziomie.

To modelowy przykład budowy sukcesu firmy – A. Błuś – dwaj wspólnicy, ojcowie odbierających nagrody, włączyli swych synów do biznesu, dzięki czemu w tak młodym wieku mają tak duże doświadczenie i kontynuują dobre rodzinne tradycje.

 

DSC_ (1568)_wynik

TOP 1500 roku 2014 w kategorii „Mała firma transportowa”Marathon International – nagrodę odebrał Emil Lisowski, Prezes Zarządu.

– Dziękuję organizatorom rankingu, pracownikom firmy oraz konkurencji branżowej, z którą spotykamy się na co dzień i wspólnie walczymy o lepszą rzeczywistość transportową, bo żyję utopią, że w przyszłości będziemy konkurować nie tylko ceną.

DSC_ (1651)_wynikNiespodzianką dla uczestników Truck Forum&Awards 2014 – od Millenium Leasing – był występ multimedialnego iluzjonisty – Kamila Dzilińskiego, uczestnika programu „Mam Talent!”.

 

 

 

 

 

Ostatnie relacje więcej relacji »

Relacja z konferencji Trendownia 2019

18 kwietnia 2019

Humanoidalny robot Pepper powitał gości i oficjalnie rozpoczął Trendownię 2019. Był to akcent znaczący, ponieważ praktyczne aspekty automatyzacji i robotyzacji przedsiębiorstw zdominowały tematykę tegorocznej konferencji, która zgromadziła rekordową liczbę uczestników. W trakcie dwóch dni mogli się oni dowiedzieć, jakie rozwiązania i innowacje stosują u siebie liderzy branży produkcyjnej, magazynowej i transportowej.

czytaj więcej »


Technologie, prawo i… ubezpieczenia

29 marca 2019

Kary za przekroczenie nacisku, Brexit, pojazdy na paliwa alternatywne vs TCO, prawne aspekty monitorowania środków transportu – te i wiele innych tematów poruszyliśmy podczas konferencji odbywającej się pod hasłem „Technologie i prawo w transporcie drogowym”. Spotkanie odbyło się przy współpracy z firmami Cargonexx, Continental, Lellek, Profika Broker, Ruptela, Texa, Trimble, które miały stoiska, część z nich prelekcje a Lellek oddał do testowania nowe Audi z wieloma nowinkami technologicznymi.

czytaj więcej »


Wszystkie odcienie transformacji

12 marca 2019

Kierunek:Transformacja – takie hasło przyświecało szóstej edycji konferencji Arena Produkcji. Szerokie grono menedżerów i specjalistów, którzy skorzystali z zaproszenia na wydarzenie, nie mogło być zawiedzione wizytą w Wrocławiu. 11 wystąpień praktyków i ekspertów, inspirujący warsztat  oraz tętniąca życiem strefa networkingu pozwoliły wszystkim znaleźć coś dla siebie.

czytaj więcej »


Technologie są dla ludzi

19 listopada 2018

Taki może być najważniejszy wniosek, wysnuty po piątej edycji konferencji Manufacturing Summit. Program konferencji, pierwotnie poświęcony w całości najnowszym technologiom dla sektora produkcji, z czasem zaczął mocno ewoluować także w stronę zagadnień związanych z zasobami ludzkimi. Nie da się ukryć, że ta zmiana koncepcji jeszcze poprawiła atrakcyjność konferencji.

czytaj więcej »


10 minut od rekordu

22 października 2018

Oj działo się działo. VI Kongres Transportowy już przeszedł do historii i organizująca event redakcja Truck&Business Polska już myślami jest przy kolejnych wydarzeniach, jednak jeszcze przez moment chcielibyśmy głosić o tym co miało miejsce w warszawskim Hotelu Airport Novotel. Spotkania biznesowe, długie rozmowy kuluarowe, ciekawe prelekcje dotyczące bieżących spraw dotykających firmy transportowe: opinie, porady, sugestie. Właściwie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jesteśmy radzi, że byli Państwo z nami, poniżej więcej niż kilka słów podsumowania.

czytaj więcej »