Zrównoważone standardy Prologis

13 grudnia 2018

Działania Prologis na rzecz zrównoważonego rozwoju osiągnęły w listopadzie punkt kulminacyjny. Tegoroczne cele w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG) zostały nie tylko osiągnięte, ale przekroczone.

Od wielu lat Prologis jest powszechnie poważany za osiągnięcia i sukcesy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Utrzymanie tej opinii świadczy o wysiłkach i zaangażowaniu na rzecz dążenia do doskonałości w zakresie polityki ochrony środowiska, ładu korporacyjnego i polityki społecznej (ESG).

Już po raz siódmy z rzędu Prologis otrzymał nagrodę „2018 Industrial Leader in the Light”, przyznawaną przez Ogólnokrajowy Związek Trustów Nieruchomościowych (NAREIT), za najlepsze praktyki w zakresie ESG oraz wykorzystania energii w całym portfolio, co jest wyrazem najwyższego uznania pod względem zrównoważonego rozwoju w sektorze REIT.

NAREIT przyznał Prologis tę nagrodę, uwzględniając wszystkie pięć celów firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, które dotyczą między innymi:

  • zdolności produkcji energii słonecznej o mocy 175 megawatów, dającej Prologis trzecie co do wielkości moce produkcyjne energii słonecznej w USA i plasującej nas za Walmartem i Targetem;
  • 304 certyfikatów dla zrównoważonych budynków na całym świecie;
  • osiągnięcia celu redukcji emisji korporacyjnych gazów cieplarnianych cztery lata przed planowym terminem;
  • wyjątkowego korporacyjnego wolontariatu i działań charytatywnych;
  • uruchomienia społecznościowej inicjatywy „Community Workforce”, która odpowiada na potrzeby klientów związane z zasobami ludzkimi.

Budowanie w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, jak zapewniją przedstawiciele firmy, to przejaw zdrowego rozsądku. Wyznaczenie celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z nauką o zmianach klimatu jest dla firmy doskonałym sposobem na dalszy rozwój. Listopad okazał się przełomowy, bo to właśnie wtedy Prologis otrzymał zgodę na realizację celów bazujących na badaniach naukowych w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, stając się pierwszym REIT-em logistycznym z akceptacją SBTi.

SBT to uznane na arenie międzynarodowej zasady nadzorowane przez Inicjatywę SBTi, których celem jest wsparcie firm w wyznaczaniu celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych w oparciu o badania naukowe. Stanowią punkt odniesienia dla firm takich jak Prologis do skutecznej redukcji emisji gazów cieplarnianych. Przyjęcie proaktywnego podejścia, opracowanie celu i uzyskanie zgody na jego realizację, jest świadectwem wiodącej pozycji Prologis w zakresie zrównoważonego rozwoju w branży.

Zgodnie z celem SBT „Prologis zobowiązuje się do redukcji emisji gazów cieplarnianych z zakresu 1 i 2 w ujęciu bezwzględnym o 21 procent do 2025 r. i o 56 procent do 2040 r. od roku bazowego 2016. Prologis zobowiązuje się również do redukcji emisji gazów cieplarnianych z zakresu 3 w ujęciu bezwzględnym o 15 procent do 2025 r. i o 40 procent do 2040 r. od roku bazowego 2016.”

Warto także wspomnieć, że wysiłki Prologis na rzecz zrównoważonego rozwoju zostały docenione również 8 listopada podczas 11. corocznej gali Corporate Governance Awards przez Corporate Secretary Magazine, który nominował Prologis do nagrody w kategorii „Najlepsze raportowanie ESG”. Ta prestiżowa nominacja jest wyrazem uznania dla wysokiej jakości i solidności Prologis w zakresie sprawozdawczości celów ESG i ukłonem w stronę naszego zaangażowania w ład korporacyjny.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rohlig Suus Logistics otwiera się w Panattoni Park Wrocław IX

24 czerwca 2019

Panattoni Europe informuje o otwarciu nowego centrum logistycznego Rohlig Suus Logistics w Panattoni Park Wrocław IX . Firma zajęła powierzchnię 15 000 m kw., na której stworzono m.in. nowoczesny terminal cross-dockowy. Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się 13 czerwca 2019 r.

czytaj więcej »


CPK i porty regionalne

19 czerwca 2019

Jak zaplanować rynek lotniczy w Polsce, uwzględniając budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego? 

czytaj więcej »


Dachser i ARTS Energy: energia dla świata

17 czerwca 2019

Producent baterii ARTS Energy, dostawca różnego rodzaju wysokojakościowych rozwiązań do magazynowania energii, wytwarza swoje wyroby na francuskiej prowincji. Rozwiązania firmy zapewniają zasilanie klientom w Europie i na całym świecie. Dachser organizuje logistykę na rzecz tego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej »


X Regaty TSL „Świętujemy 10 lat” – podsumowanie

14 czerwca 2019

Najbardziej mokre, najbardziej wietrzne i… najbardziej okrągłe. Za nami X edycja Regat TSL – kalejdoskop wrażeń z mijającej dekady zwieńczyły trzy niezapomniane dni spędzone w gronie przedstawicieli firm transportowych z całej Polski.

czytaj więcej »


Zespół Polpharmy mistrzem Polski GC SCM The Fresh Connection 2019

13 czerwca 2019

Reprezentanci firmy Polpharmy zostali tegorocznym mistrzem Polski w zawodach Global Challenge SCM The Fresh Connection 2019. Zespół we wrześniu weźmie udział w światowym finale, który zostanie tym razem rozegrany w Atenach.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter