Znamy laureatów 12. edycji Prologis Najlepszym

5 października 2017

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, wspólnie z Wyższą Szkołą Logistyki po raz dwunasty ogłosił zwycięzców konkursu „Prologis Najlepszym”. Nagrody zostały wręczone 30 września podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Jury złożone z przedstawicieli Wyższej Szkoły Logistyki, samorządu studenckiego oraz przedstawicieli Prologis wyłoniło najzdolniejszych absolwentów poznańskiej uczelni roku akademickiego 2016/2017 w trzech kategoriach:

  • Najlepsza Praca Magisterska, w której zwyciężyła praca Piotra Wojny: Problem make or buy na przykładzie operatora logistycznego Dachser, napisana pod kierownictwem prof. dr. hab. Jana Długosza;
  • Najlepsza Praca Licencjacka, w której nagrodę otrzymał Marek Kucharzewski za pracę pod tytułem: Zarządzanie ryzykiem w łańcuchu dostaw na podstawie działań magazynu zaopatrzenia piekarni i cukierni, napisana pod kierownictwem prof. dr. hab. inż. Bogusława Śliwczyńskiego;
  • Najlepszy Absolwent – tytuł przyznano Oldze Szymańskiej za najwyższą średnią ocen na poziomie 4,88 oraz zaangażowanie w działalność naukową uczelni.

Każdy ze zwycięzców otrzymał dyplom oraz stypendium finansowe w wysokości 4 000 zł ufundowane przez firmę Prologis.

– Do tej pory wyłoniliśmy już 31 studentów i przyznaliśmy nagrody pieniężne o łącznej wartości 151 000 zł. To nasz znaczący wkład we współpracę ze środowiskiem akademickim oraz promocję ambitnych i pracowitych młodych ludzi. Wierzymy, że konkurs Prologis Najlepszym motywuje ich do rozwijania swoich zainteresowań i jest zachętą do dalszego doskonalenia umiejętności – powiedziała Marta Tęsiorowska, Vice President, Head of Marketing & Communications Europe.
Działając aktywnie w czterech krajach w CE,E z portfolio 4,6 miliona mkw., Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 30 czerwca 2017 r.).

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Kongresowe rekordy

16 października 2017

23 prelekcje na dwóch salach, ponad 250 uczestników a na deser jedna, prawie dwugodzinna Sesja Handlowa – tak prezentują się podstawowe dane statystyczne V Kongresu Transportowego. Postanowiliśmy to skompensować w jedną, zdjęciowo-tekstową „pigułkę informacyjną”, stanowiącą jedynie zalążek tego co miało miejsce. Słowa i obrazy są bowiem w stanie zastąpić dużej porcji wiedzy, kontaktów biznesowych i kuluarowych rozmów.

czytaj więcej »


Otwarto nowy lotniczy terminal DHL Express

16 października 2017

10 października 2017 roku LS Airport Services – największy dostawca usług na rynku cargo w Polsce oraz przedstawiciele globalnej firmy logistycznej DHL Express, dokonali oficjalnego otwarcia międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego DHL Express w Warszawie.

czytaj więcej »


Najbardziej pożądane lokalizacje logistyczne w Europie

13 października 2017

Prologis, Inc. opublikował nowe badanie dotyczące czynników wpływających na wybór lokalizacji logistycznych w Europie. Raport „Strategie rozwoju klientów: Najbardziej pożądane lokalizacje logistyczne” wskazuje lokalizacje, które dobrze prosperują w zmieniającym się europejskim sektorze logistyki.

czytaj więcej »


Obsługa sektora farmacji w transporcie lotniczym

12 października 2017

Produkty farmaceutyczne wymagają szczególnej uwagi i odpowiedzialności ze strony operatora logistycznego, który powinien zapewnić im określone warunki podczas transportu m.in. stałą temperaturę. Jej nieprzewidziane wahania mogą poważnie uszkodzić towar, zmieniając jego właściwości lecznicze.

czytaj więcej »


Schöck przenosi produkcję do obiektu SEGRO

11 października 2017

Grupa Schöck wynajęła 4 050 mkw. powierzchni w SEGRO Industrial Park Tychy 2. W ramach zmiany lokalizacji klient podwoi swoją powierzchnię produkcyjną. Grupę Schöck w transakcji reprezentowała firma Savills. Właścicielem, deweloperem i zarządcą obiektu jest SEGRO.

czytaj więcej »


Newsletter