XPO Supply Chain Poland rozszerza współpracę z Castorama Polska

29 listopada 2017

Castorama Polska oraz XPO Supply Chain Poland podjęły decyzję o poszerzeniu zakresu współpracy o obsługę nowego magazynu centralnego o powierzchni 50 000 m2. Obiekt został oficjalnie uruchomiony 16 listopada br.

XPO Supply Chain Poland współpracuje z Castorama Polska od 2014 r., kiedy uruchomione zostało wspólnie pierwsze centrum dystrybucyjne w Strykowie k. Łodzi (50 000 m2), z którego prowadzona jest dystrybucja do 74 sklepów Castoramy.

Nowy magazyn centralny znajduje się w odległości kilku kilometrów od pierwszego centrum dystrybucyjnego. Oba magazyny będą obsługiwały od 2018 r. ponad 350 000 palet rocznie. XPO Supply Chain Poland zatrudni w obu lokalizacjach do 300 pracowników.

W ramach obsługi logistycznej XPO zarządza przepływami i składowaniem w dwóch centrach dystrybucyjnych, zarówno planuje przyjęcia towarów do magazynu, jak i optymalizuje dystrybucję krajową. Z uwagi na specyfikę sprzedawanych w sklepach Castorama Polska produktów, XPO zapewnia zasoby dostosowane do sezonowej działalności klienta, elastyczność w zarządzaniu nietypowymi rozmiarami palet oraz różnymi jednostkami wydania (sztuki, kartony, wydania pełnopaletowe).

XPO jest jednym z największych na świecie dostawców usług logistycznych. Firma generuje 15 miliardów dolarów przychodu, obsługuje ponad 50 000 klientów w 1 444 lokalizacjach w 32 krajach.

Castorama Polska jest liderem w branży DIY/home improvement. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 r., a obecnie prowadzi sprzedaż w 74 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom dostęp do oferty online. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Wystartowała budowa Panattoni Park Warsaw South

20 czerwca 2018

Panattoni Europe rozpoczął budowę nowego centrum logistycznego Park Warsaw South. Inwestycję zainaugurowała CTDI, wbijając symboliczną pierwszą łopatę pod realizację siedziby firmy. Uroczystość odbyła się 14 czerwca br. Zakończenie tej części inwestycji planowane jest na luty 2019 r.

czytaj więcej »


Emirates SkyCargo z Cainiao

19 czerwca 2018

Emirates SkyCargo podpisały list intencyjny z firmą Cainiao Smart Logistics Network Ltd. („Cainiao”), logistycznym skrzydłem holdingu Alibaba Group, w sprawie współpracy przy dostawie przesyłek transgranicznych.

czytaj więcej »


Trzecie Centrum Innowacji DHL

15 czerwca 2018

Nowe Centrum Innowacji DHL będzie przewodniczyło procesowi opracowywania przyszłych rozwiązań w zakresie logistyki i łańcucha dostaw w regionie obu Ameryk. Otwarcie nowoczesnego obiektu planowane jest na lato 2019 roku.

czytaj więcej »


Dachser: nowy magazyn w Sosnowcu

13 czerwca 2018

Dachser otworzył nowy magazyn klasy A w Śląskim Centrum Logistycznym i przeniósł do niego swój sosnowiecki oddział. Nowy obiekt jest większy o 80% od poprzedniego, zajmuje ponad 8500 m², z czego prawie 8000 m² będzie wykorzystywane na potrzeby cross-dockingu i logistyki kontraktowej.

czytaj więcej »


Panattoni sprzedał Park Warsaw West V

11 czerwca 2018

Panattoni Europe sprzedaje kolejny obiekt logistyczny – Panattoni Park Warsaw West V o powierzchni 70 tys. m kw. Nabywcą jest holenderska spółka, dla której jest to pierwsza inwestycja na polskim rynku magazynowym.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter