XPO Supply Chain Poland rozszerza współpracę z Castorama Polska

29 listopada 2017

Castorama Polska oraz XPO Supply Chain Poland podjęły decyzję o poszerzeniu zakresu współpracy o obsługę nowego magazynu centralnego o powierzchni 50 000 m2. Obiekt został oficjalnie uruchomiony 16 listopada br.

XPO Supply Chain Poland współpracuje z Castorama Polska od 2014 r., kiedy uruchomione zostało wspólnie pierwsze centrum dystrybucyjne w Strykowie k. Łodzi (50 000 m2), z którego prowadzona jest dystrybucja do 74 sklepów Castoramy.

Nowy magazyn centralny znajduje się w odległości kilku kilometrów od pierwszego centrum dystrybucyjnego. Oba magazyny będą obsługiwały od 2018 r. ponad 350 000 palet rocznie. XPO Supply Chain Poland zatrudni w obu lokalizacjach do 300 pracowników.

W ramach obsługi logistycznej XPO zarządza przepływami i składowaniem w dwóch centrach dystrybucyjnych, zarówno planuje przyjęcia towarów do magazynu, jak i optymalizuje dystrybucję krajową. Z uwagi na specyfikę sprzedawanych w sklepach Castorama Polska produktów, XPO zapewnia zasoby dostosowane do sezonowej działalności klienta, elastyczność w zarządzaniu nietypowymi rozmiarami palet oraz różnymi jednostkami wydania (sztuki, kartony, wydania pełnopaletowe).

XPO jest jednym z największych na świecie dostawców usług logistycznych. Firma generuje 15 miliardów dolarów przychodu, obsługuje ponad 50 000 klientów w 1 444 lokalizacjach w 32 krajach.

Castorama Polska jest liderem w branży DIY/home improvement. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 r., a obecnie prowadzi sprzedaż w 74 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom dostęp do oferty online. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Media Expert w Łodzi z Panattoni

15 lutego 2018

Panattoni Europe rozbudowuje Central European Logistics Hub. Nowym najemcą największego centrum dystrybucyjnego dewelopera jest sieć Media Expert, która zajmie obiekt o powierzchni ok. 73 300 m kw. Jego budowa rozpocznie się w drugim kwartale 2018 r.

czytaj więcej »


Ekol Polska dla Regatta

14 lutego 2018

Na początku stycznia 2018 r. firma Ekol Logistics uruchomiła spółkę w Szwecji, jednocześnie kontynuuje rozwój już istniejących lokalizacji. Ekol rozpoczyna właśnie świadczenie kompleksowych usług logistycznych w oddziale w Poznaniu.

czytaj więcej »


Prologis zapełnił śląskie parki logistyczne

13 lutego 2018

Prologis Inc. poinformował w ubiegłym tygodniu o podpisaniu czterech umów najmu obejmujących łącznie 62 700 mkw. w parkach Prologis w Chorzowie i Dąbrowie Górniczej. Po zawarciu tych transakcji śląskie parki logistyczne Prologis są w 98 procentach wynajęte.

czytaj więcej »


GLS przejmuje hiszpańskiego dostawcę paczek ekspresowych Redyser

12 lutego 2018

General Logistics Systems B.V. (GLS) ogłosił przejęcie hiszpańskiej firmy Redyser Transporte specjalizującej się w przesyłkach ekspresowych. Firma Redyser przyczyni się do rozszerzenia oferty krajowej GLS Spain i wzmocni pozycję GLS jako drugiej największej hiszpańskiej sieci przesyłek ekspresowych, którą firma uzyskała po przejęciu ASM Transporte Urgente w czerwcu 2016 r.

czytaj więcej »


Wezwanie do Innowacji od ID Logistics

9 lutego 2018

ID Logistics zaprasza start-upy, firmy, stowarzyszenia, studentów i entuzjastów nowoczesnych technologii do wzięcia udziału w programie „Wezwanie do Innowacji”.

czytaj więcej »


Newsletter