XPO Supply Chain Poland rozszerza współpracę z Castorama Polska

29 listopada 2017

Castorama Polska oraz XPO Supply Chain Poland podjęły decyzję o poszerzeniu zakresu współpracy o obsługę nowego magazynu centralnego o powierzchni 50 000 m2. Obiekt został oficjalnie uruchomiony 16 listopada br.

XPO Supply Chain Poland współpracuje z Castorama Polska od 2014 r., kiedy uruchomione zostało wspólnie pierwsze centrum dystrybucyjne w Strykowie k. Łodzi (50 000 m2), z którego prowadzona jest dystrybucja do 74 sklepów Castoramy.

Nowy magazyn centralny znajduje się w odległości kilku kilometrów od pierwszego centrum dystrybucyjnego. Oba magazyny będą obsługiwały od 2018 r. ponad 350 000 palet rocznie. XPO Supply Chain Poland zatrudni w obu lokalizacjach do 300 pracowników.

W ramach obsługi logistycznej XPO zarządza przepływami i składowaniem w dwóch centrach dystrybucyjnych, zarówno planuje przyjęcia towarów do magazynu, jak i optymalizuje dystrybucję krajową. Z uwagi na specyfikę sprzedawanych w sklepach Castorama Polska produktów, XPO zapewnia zasoby dostosowane do sezonowej działalności klienta, elastyczność w zarządzaniu nietypowymi rozmiarami palet oraz różnymi jednostkami wydania (sztuki, kartony, wydania pełnopaletowe).

XPO jest jednym z największych na świecie dostawców usług logistycznych. Firma generuje 15 miliardów dolarów przychodu, obsługuje ponad 50 000 klientów w 1 444 lokalizacjach w 32 krajach.

Castorama Polska jest liderem w branży DIY/home improvement. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 r., a obecnie prowadzi sprzedaż w 74 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom dostęp do oferty online. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Tańczący z paletami – finał konkursu

14 grudnia 2017

Najlepsi operatorzy wózków widłowych firmy Raben rywalizowali 12 grudnia w wielkim finale konkursu Tańczący z paletami. Celem konkursu jest docenienie pracy operatorów oraz promowanie bezpiecznych zachowań w magazynie. W tym roku zawody odbyły się już po raz czwarty.

czytaj więcej »


Coca‑Cola HBC Polska otwiera zautomatyzowany magazyn w Radzyminie

13 grudnia 2017

Firma Coca‑Cola HBC Polska, lider na polskim rynku napojów bezalkoholowych, otworzyła w zakładzie produkcyjnym w Radzyminie swój najnowszy magazyn. Inwestycja o powierzchni 3800 m2 warta jest blisko 24 miliony złotych.

czytaj więcej »


Laureaci programu Supply Chain Designer 2017

11 grudnia 2017

VI edycja programu Supply Chain Designer została uroczyście podsumowana podczas Gali Logistyki Transportu i Produkcji. 7 grudnia 2017 roku w Sofitel Victoria Warsaw uhonorowaliśmy najlepsze projekty, biorące udział w tym unikatowym badaniu.

czytaj więcej »


Laureaci badania Operator Logistyczny Roku 2017

11 grudnia 2017

Po raz szesnasty wręczone zostały „Oscary Polskiej Logistyki” – 7 grudnia br. poznaliśmy laureatów programu badawczego – Operator Logistyczny Roku 2017.

czytaj więcej »


Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2017

11 grudnia 2017

Podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji 2017 – 7 grudnia br. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie ogłoszone zostały wyniki konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2017.

czytaj więcej »


Newsletter