XPO Supply Chain Poland rozszerza współpracę z Castorama Polska

29 listopada 2017

Castorama Polska oraz XPO Supply Chain Poland podjęły decyzję o poszerzeniu zakresu współpracy o obsługę nowego magazynu centralnego o powierzchni 50 000 m2. Obiekt został oficjalnie uruchomiony 16 listopada br.

XPO Supply Chain Poland współpracuje z Castorama Polska od 2014 r., kiedy uruchomione zostało wspólnie pierwsze centrum dystrybucyjne w Strykowie k. Łodzi (50 000 m2), z którego prowadzona jest dystrybucja do 74 sklepów Castoramy.

Nowy magazyn centralny znajduje się w odległości kilku kilometrów od pierwszego centrum dystrybucyjnego. Oba magazyny będą obsługiwały od 2018 r. ponad 350 000 palet rocznie. XPO Supply Chain Poland zatrudni w obu lokalizacjach do 300 pracowników.

W ramach obsługi logistycznej XPO zarządza przepływami i składowaniem w dwóch centrach dystrybucyjnych, zarówno planuje przyjęcia towarów do magazynu, jak i optymalizuje dystrybucję krajową. Z uwagi na specyfikę sprzedawanych w sklepach Castorama Polska produktów, XPO zapewnia zasoby dostosowane do sezonowej działalności klienta, elastyczność w zarządzaniu nietypowymi rozmiarami palet oraz różnymi jednostkami wydania (sztuki, kartony, wydania pełnopaletowe).

XPO jest jednym z największych na świecie dostawców usług logistycznych. Firma generuje 15 miliardów dolarów przychodu, obsługuje ponad 50 000 klientów w 1 444 lokalizacjach w 32 krajach.

Castorama Polska jest liderem w branży DIY/home improvement. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 r., a obecnie prowadzi sprzedaż w 74 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom dostęp do oferty online. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Cross-dock dla JAS-FBG w SEGRO Business Park Łódź

22 października 2018

Na terenie SEGRO Business Park Łódź powstaje dla firmy logistycznej JAS-FBG S.A. magazyn w systemie cross-dock, o łącznej powierzchni 6600 m2. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu, JAS-FBG reprezentowali eksperci z Maxon Nieruchomości.

czytaj więcej »


Panattoni Europe wybuduje fabrykę zmywarek BSH w Łodzi

19 października 2018

Przedstawiciele Panattoni Europe wmurowali kamień węgielny pod budowę fabryki zmywarek BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, dedykowanej Przemysłowi 4.0. Inwestycja o powierzchni blisko 58 500 m kw. powstaje w Łodzi, w sąsiedztwie Central European Logistics Hub.

czytaj więcej »


Trwa budowa centrum logistycznego Mercedes-Benz

18 października 2018

Fabryka silników Mercedes-Benz w Jaworze nie jest jedyną inwestycją Daimler AG w Polsce. Równocześnie trwają też prace nad rozbudową centrum logistycznego Mercedes-Benz „LC Warszawa” zlokalizowanego w Ołtarzewie pod Warszawą.

czytaj więcej »


Dwucyfrowy wzrost w Dachser Stryków

17 października 2018

Dachser rozwija swój oddział w centralnej Polsce. Liczba przesyłek obsłużonych przez Dachser w podłódzkim Strykowie wzrosła w pierwszym półroczu tego roku o 16% w porównaniu z takim samym okresem 2017 r., a ich tonaż zwiększył się o ponad 14%.

czytaj więcej »


Rohlig Suus Logistics będzie obsługiwał magazyn centralny Whirlpool

16 października 2018

Polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, wygrał przetarg na obsługę centralnego magazynu marki Whirlpool w Polsce. 3-letni kontrakt obejmuje obsługę magazynu o powierzchni 23 tys. mkw. w Piotrkowie Trybunalskim.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter