XPO Logistics uzyskał kontrakt od rządu Wielkiej Brytanii

12 października 2020

XPO Logistics, dostawca rozwiązań transportowych i logistycznych, uzyskał kontrakt od rządu Wielkiej Brytanii na wsparcie operacji granicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. XPO będzie transportować i przechowywać towary i pojazdy na podstawie pięcioletniej umowy, a działalność na żywo ma rozpocząć się w marcu 2021 r.
XPO będzie działać z istniejących obiektów rządowych, świadcząc usługi na całym terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a także na granicy Wielkiej Brytanii we Francji w Coquelles. Firma jest odpowiedzialna za transport przedmiotów z miejsca przejęcia kontroli przez Border Force do odpowiedniego miejsca składowania.

XPO dostosowało kompleksowe rozwiązanie, które integruje jej systemy zarządzania magazynem i transportem, zapewniając Border Force pojedynczy punkt kontaktowy. Śledzenie GPS i widoczność w czasie rzeczywistym utrzymują łańcuch dowodów w każdym punkcie styku, a przechowywane towary są dokumentowane cyfrowo.

Gavin Williams, dyrektor zarządzający ds. łańcucha dostaw – Wielka Brytania i Irlandia, XPO Logistics, powiedział: – Dziękujemy Ministerstwu Spraw Wewnętrznych za powierzenie nam krytycznego wsparcia kontroli granicznej w Wielkiej Brytanii. Zaprojektowaliśmy elastyczne, kompleksowe rozwiązanie, które rozszerza nasze możliwości w sektorze publicznym, aby sprostać złożonym potrzebom operacji Border Force.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

GLS zagęszcza sieć operacyjną na północy i południu

22 października 2020

Firma kurierska uruchamia trzy nowe filie – pod Starogardem Gdańskim, na północ od Warszawy w miejscowości Różan koło Ostrołęki oraz w Wodzisławiu Śląskim. GLS Poland dostosowuje swoją infrastrukturę bazową do rosnącego strumienia przesyłek i potrzeb e-commerce.

czytaj więcej »


GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES

21 października 2020

GEODIS, światowy lider w transporcie i logistyce, zawarł porozumienie z Innova Capital w sprawie przejęcia PEKAES, wiodącego operatora logistycznego w Polsce, zapewniającego kompleksową obsługę łańcucha dostaw.

czytaj więcej »


W Łodzi powstaje nowoczesny terminal multimodalny do obsługi transportu żywności

20 października 2020

W Łodzi powstanie nowoczesny terminal przeznaczony do obsługi transportu żywności. To pierwsza inwestycja spółki Contargo Hatrans Łódź łączącej doświadczenie łódzkiej firmy Hatrans Logistics oferującej usługi logistyczne w Europie i Chinach oraz działającej na terenie całej Europy spółki Contargo.

czytaj więcej »


Dron zwiększy bezpieczeństwo w Porcie Gdynia

19 października 2020

Ze względu na dynamiczny rozwój bezzałogowych statków powietrznych Zarząd Morskiego Portu Gdynia zdecydował się wdrożyć długofalową strategię dotyczącą dronów, która ma na celu stworzenie w porcie kompletnego i zintegrowanego środowiska testowego.

czytaj więcej »


P3 i kolejna sortownia dla InPost

16 października 2020

P3, długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych, wybudował dla InPost prawie 17 300 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku P3 Mszczonów. Obiekt pełni funkcję centrum cross-dockowego obsługującego oddziały InPost z całego kraju oraz centrum sortowniczego dla kluczowego rejonu Warszawy. Wspomaga także pracę głównej sortowni mieszczącej się na terenie parku P3 Piotrków.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter