XPO Logistics uzyskał kontrakt od rządu Wielkiej Brytanii

12 października 2020

XPO Logistics, dostawca rozwiązań transportowych i logistycznych, uzyskał kontrakt od rządu Wielkiej Brytanii na wsparcie operacji granicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. XPO będzie transportować i przechowywać towary i pojazdy na podstawie pięcioletniej umowy, a działalność na żywo ma rozpocząć się w marcu 2021 r.
XPO będzie działać z istniejących obiektów rządowych, świadcząc usługi na całym terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a także na granicy Wielkiej Brytanii we Francji w Coquelles. Firma jest odpowiedzialna za transport przedmiotów z miejsca przejęcia kontroli przez Border Force do odpowiedniego miejsca składowania.

XPO dostosowało kompleksowe rozwiązanie, które integruje jej systemy zarządzania magazynem i transportem, zapewniając Border Force pojedynczy punkt kontaktowy. Śledzenie GPS i widoczność w czasie rzeczywistym utrzymują łańcuch dowodów w każdym punkcie styku, a przechowywane towary są dokumentowane cyfrowo.

Gavin Williams, dyrektor zarządzający ds. łańcucha dostaw – Wielka Brytania i Irlandia, XPO Logistics, powiedział: – Dziękujemy Ministerstwu Spraw Wewnętrznych za powierzenie nam krytycznego wsparcia kontroli granicznej w Wielkiej Brytanii. Zaprojektowaliśmy elastyczne, kompleksowe rozwiązanie, które rozszerza nasze możliwości w sektorze publicznym, aby sprostać złożonym potrzebom operacji Border Force.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

GEFCO Polska odpowiedzialne za logistykę elektronarzędzi Daewoo Power Products

30 listopada 2020

GEFCO Polska i producent elektronarzędzi Daewoo Power Products rozwijają współpracę w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej na rynku polskim. Wsparcie ma szeroki zakres i obejmuje między innymi odprawy importowe towaru z Chin, magazynowanie i kompletację zamówień oraz dystrybucję elektronarzędzi Daewoo do punktów dealerskich.

czytaj więcej »


CLIP Group instaluje pierwszy w Polsce Lohr Railway System

26 listopada 2020

Lohr Railway System to nowoczesna technologia, opatentowana i sprawdzona w eksploatacji, pozwalająca na poziomy załadunek standardowych naczep drogowych na wagony kolejowe, bez konieczności użycia dźwigu. Od kilkunastu lat stosowana jest w transporcie intermodalnym, głównie pomiędzy Francją a Włochami. Teraz dostępna jest również w Polsce.

czytaj więcej »


Inteligentny dach w budynkach ROHLIG SUUS Logistics

25 listopada 2020

Bieżący dostęp do informacji o stanie konstrukcji obiektu, ułatwione przeglądy dachów i możliwość odpowiednio wczesnego reagowania na gwałtowne zmiany pogodowe to wymierne wsparcie branży logistycznej. Dzięki platformie Inteligentny Dach zarządzanie budynkami ROHLIG SUUS Logistics wzmocni bezpieczeństwo łańcucha dostaw.

czytaj więcej »


Avon Operations Polska wicemistrzem świata GC SCM TFC 2020 

24 listopada 2020

W rozgrywanych w nowej formule online finałach Global Challenge SCM – The Fresh Connection 2020 drugie miejsce zajął zespół z Avon Operations Polska. Lepsza okazała się tylko drużyna złożona z przedstawicieli różnych chińskich firm. Trzecie miejsce przypadło drużynie Whirlpool z Indii

czytaj więcej »


Powstaje nowoczesny terminal DB Schenker w Rzeszowie

23 listopada 2020

DB Schenker inwestuje w nowoczesny terminal przeładunkowy, który powstanie na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Nowy obiekt rozpocznie swoją działalność w I kwartale 2021 roku, przejmując operacje rzeszowskiego oddziału firmy.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter