Współpraca Hilti i DB Schenker

5 lutego 2020

Początek współpracy Hilti oraz DB Schenker w zakresie obsługi logistycznej w magazynie logistycznym we Wrocławiu sięga 2011 roku, wtedy został podpisany pierwszy kontrakt. Obecnie firmy zakończyły proces przedłużenia umowy do 2022 roku, tak więc współpracują już prawie dekadę.
Firma Hilti zajmuje się sprzedażą produktów dla branży budowalno-konstrukcyjnej. W swojej ofercie posiada kompleksowe systemy instalacyjne i zamocowań dla budownictwa i przemysłu, a także elektronarzędzia oraz osprzęt.

DB Schenker prowadzi dla firmy Hilti regionalne centrum dystrybucji, odpowiedzialne za obsługę obszaru Polski oraz Niemiec, w planach jest także zasilanie rynku czeskiego i słowackiego. Z magazynu we Wrocławiu towary trafiają do salonów Hilti Store, a także do odbiorców bezpośrednich. Operator odpowiada za obsługę zleceń – kompletację i pakowanie, rozładunek i załadunek towarów, obsługę zwrotów, składowanie, w tym produktów niebezpiecznych oraz wrażliwych na temperaturę, które muszą być przechowywane w temperaturze kontrolowanej. DB Schenker zajmuje się również składowaniem elementów dłużycowych do 6 metrów, etykietowaniem i innymi usługami z zakresu VAS (Value-added service). Operator bierze też udział w dostawach części zamiennych do serwisu narzędzi Hilti, który jest zlokalizowany w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Regionalne centrum dystrybucji we Wrocławiu jest częścią regionu Hilti LEC (Logistics Europe Central), w którym Hilti prowadzi 4 pozostałe centra, zlokalizowane w Oberhausen, Norymberdze, (Niemcy) Wiedniu (Austria) oraz Adliswil (Szwajcaria).

– Centrum dystrybucji we Wrocławiu jest ważnym ogniwem w europejskiej sieci dystrybucji Hilti. Wzajemne zrozumienie potrzeb oraz transparentna komunikacja pozwoliły zbudować silne, partnerskie relacje, co bezpośrednio przekłada się nie tylko na sukces oraz dalszy rozwój obu firm, ale przed wszystkim na satysfakcję klienta końcowego – mówi Natalia Pawłowska, kierownik projektu w Zespole Logistyki Hilti Polska odpowiedzialna za relacje z DB Schenker.

Hilti to globalny dostawca rozwiązań dla branży budowlanej. DB Schenker współpracuje z Hilti w 12 magazynach w różnych częściach świata: poza Polską w Japonii, Australii, Finlandii, Indiach, Nowej Zelandii, Turcji, na Tajwanie, w Malezji i Argentynie. Skala operacji magazynu w Polsce jest bardzo duża. Wrocław obsługuje większy wolumen niż co najmniej 10 pozostałych lokalizacji. Centrum we Wrocławiu plasuje się bardzo wysoko nie tylko pod względem skali operacji, ale też realizacji wskaźników wydajnościowo-jakościowych.

– W codziennej pracy bardzo pomaga nam fakt, że zarówno Hilti, jak i DB Schenker mają wspólne zrozumienie i praktykę funkcjonowania w kulturze Lean. Realizujemy wiele wspólnych projektów, warsztatów, także wizyt w innych naszych jednostkach. Celem jest dzielenie się wiedzą, wzajemne inspirowanie i w rezultacie wypracowywanie optymalnych rozwiązań operacyjnych. Ten rodzaj ciągłego doskonalenia wsparty wzajemnym zaufaniem i transparentnością finalnie przekłada się na satysfakcję klienta końcowego. A to o to przede wszystkim chodzi – mówi Dariusz Doroś, VP Contract Logistics Northeast Europe DB Schenker.

Warto dodać, że prowadzony przez DB Schenker magazyn we Wrocławiu uzyskał w zeszłym roku status Bronze w korporacyjnym modelu mierzenia doskonałości operacyjnej X-Site. Tym samym trafił do ścisłej czołówki najlepiej zarządzanych magazynów spośród 750 lokalizacji magazynowych w grupie DB Schenker na świecie.

– W 2020 roku planujemy uzyskać certyfikację Silver, którą posiadają na obecną chwilę 3 magazyny DB Schenker na świecie, w tym jeden w Teresinie pod Warszawą. Magazyn we Wrocławiu chce dołączyć do tego grona – mówi Paweł Janaszek, który z ramienia DB Schenker jest szefem obsługi logistycznej we wrocławskim magazynie. – Dzięki zbudowaniu relacji biznesowej w oparciu o wzajemny szacunek, zrozumienie oraz zaufanie możemy wspólnie realizować wyznaczone cele, które są bardzo ambitne – dodaje.

W budowaniu odpowiedniej relacji pomaga strukturalne podejście do realizacji projektów oraz częste, cykliczne spotkania na różnych szczeblach zarządczych i operacyjnych. Dzięki temu operator logistyczny zapewnia, że obie strony mogą jasno definiować swoje potrzeby i oczekiwania oraz uzgodnić właściwy plan działania.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

MŚP oglądają każdą złotówkę

25 września 2020

Pomimo kryzysu, co ósmy przedsiębiorca w najbliższym czasie planuje nowe inwestycje. 60% z nich zamierza kupić maszyny i sprzęt, prawie ¼ chce przeznaczyć dodatkowe środki na cyfryzację. Największym zainteresowaniem cieszą się inwestycje budowlane i remontowe. Równocześnie rośnie grupa firm, które odkładają w czasie przyszłe nakłady finansowe. Tak wynika z 3. edycji badania „KoronaBilans MŚP” przygotowanego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów.

czytaj więcej »


24 września 2020

Grupa Transporeon poszerza swoją ofertę o cyfrowe audytowanie faktur za transport, dzięki przejęciu ControlPay. W rezultacie firma może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę zleceń transportowych – począwszy od ich pozyskiwania aż po zautomatyzowane rozliczenie i analizę płatności. Przedsiębiorstwo rozwija też swoją działalność w Europie Wschodniej – niedawno otworzył swoje pierwsze biuro na Ukrainie.

czytaj więcej »


Rozbudowa Panattoni Park Tychy

23 września 2020

Panattoni rozbudowuje Panattoni Park Tychy m.in. na potrzeby ekspansji firmy Regesta. Operator logistyczny zwiększy zajmowaną powierzchnię niemal trzykrotnie, z dotychczasowych 6500 mkw. do 17 200 mkw. Realizacja kolejnego etapu kompleksu zakończy się w lutym 2021 roku, a Regesta skorzysta z nowej powierzchni w marcu. Panattoni Park Tychy po rozbudowie osiągnie powierzchnię 52 934 mkw.

czytaj więcej »


FM Logistic Centralna Europa rozpoczyna współpracę z Grohe

21 września 2020

8 września 2020 r. w magazynie FM Health zlokalizowanym w Błoniu koło Warszawy należącym do FM Logistic CE oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie operacji logistycznych dla znanego niemieckiego producenta armatury sanitarnej, firmy Grohe. Jest to realizacja długoterminowej umowy zawartej między przedsiębiorstwami jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

czytaj więcej »


Obroty w portach morskich spadły z powodu pandemii o 10 proc.

18 września 2020

W całym I półroczu odnotowano wagowy spadek przeładunków o kilkanaście procent, jednak w przypadku niektórych towarów poszczególne porty mogą się pochwalić znaczącymi wzrostami. Średnie obroty spadły o ponad 10 proc.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter