Wincanton dla studentów

Wincanton dla studentów

18 października 2007

Wincanton,europejski dostawca rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw jest głównym sponsorem pierwszych Warszawskich Mistrzostw Logistyków. Projekt jest inicjatywą samorządu studentów Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej i ma na celu wspieranie praktycznego wykorzystania wiedzy i umiejętności Studentów w rozwiązywaniu zagadnień transportowych. Warszawskie Mistrzostwa Logistyków 2007 odbywają się 19 i 20 października br. w Politechnice Warszawskiej.Podczas dwudniowego spotkania najlepsi studenci logistyki z całej polski zostaną postawieni przed zadaniem wirtualnego przewiezienia ładunku między wyznaczonymi miastami. Realizacja zadania, zdolności negocjacyjne, umiejętności analityczne i organizacyjne będą ocenianie przez komisję złożoną z ekspertów branży TSL i pracowników naukowych. Założeniem projektu jest promocja najbardziej utalentowanych studentów logistyki, poprzez umożliwienie im budowania ścieżki kariery w firmach logistycznych. Nagrodą dla zwycięskiego zespołu jest staż w Wincantonie. Zdaniem Ryszarda Warzochy, dyrektora zarządzającego CEE „Warto podejmować inicjatywy, które pozwalają kształcić i promować przyszłą kadrę najlepszych logistyków. Angażując się w tego typu wydarzenia chcemy podkreślić jak duże znaczenie dla firmy Wincanton ma możliwość uczestniczenia w procesie edukacji przyszłych specjalistów. Do tej pory realizujemy projekty Nagroda Forum Logistyki Wincanton oraz Kuźnia Talentów, które cieszą się dużym zainteresowaniem’’.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

DSV wspiera czyste powietrze

17 stycznia 2020

Największy park logistyczny DSV w Skandynawii pomoże w rozbijaniu cząsteczek tlenków azotu (NOx), a co za tym idzie, przyczyni się do oczyszczenia powietrza. Będzie to możliwe dzięki przyjaznemu dla środowiska zadaszeniu NOXOUT.

czytaj więcej »


Panattoni zbuduje City Logistics Katowice

16 stycznia 2020

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wchodzi na Śląsk z projektem dedykowanym logistyce miejskiej. Deweloper zakupił 14,4-hektarowy grunt pod budowę City Logistics Katowice, przy ul. Miedzianej. Budowa parku o docelowej powierzchni 70 000 mkw. ruszy jeszcze w tym roku.

czytaj więcej »


Przepływ materiałów na modelu z klocków

15 stycznia 2020

Podczas modernizacji centrum logistycznego WENKO w Baal w Niemczech dla celów szkoleniowych oraz zilustrowania zastosowanych rozwiązań wykonano imponujący model z klocków LEGO.

czytaj więcej »


Pierwszy pociąg bez przeładunku jechał szerokim torem Xi’an – Sławków LHS

14 stycznia 2020

7 stycznia 2020 r. o godz. 16.00 w Euroterminalu Sławków odbyła się uroczystość przywitania pierwszego pociągu, który trasę od chińskiej granicy pokonał bez przeładunku, wykorzystując kolejowe przejście graniczne w Hrubieszowie i szerokotorową linię PKP LHS.

czytaj więcej »


Innowacyjny BTS w 7R Park Tczew

13 stycznia 2020

POLOmarket, jedna z największych polskich sieci supermarketów, wynajmie magazyn o powierzchni ok. 30 500 mkw., który powstanie w ramach kolejnego etapu inwestycji 7R Park Tczew. Oddanie obiektu BTS do użytku zaplanowano na III kwartał 2020 roku.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter