Tańczący z Paletami

14 grudnia 2018

Już po raz piąty operatorzy firm Raben i Fresh Logistics wzięli udział w konkursie wieńczącym cykl szkoleń z zakresu bezpiecznej pracy w magazynie. Wspólna akcja Grupy Raben i Akademii Bezpieczeństwa STILL to jeden z najciekawszych w Polsce przykładów budowania kultury organizacyjnej skupionej na bezpieczeństwie.

„Tańczący z Paletami” to inicjatywa z pięcioletnią już tradycją. Pomysł, by upowszechniać wśród pracowników zachowania pożądane z punktu widzenia bezpieczeństwa za pomocą konkursu dla operatorów, powstał w 2014 roku w związku z realizacją w zakładach Rabena zajęć Akademii Bezpieczeństwa STILL (ABS). W ramach programu, eksperci firmy prowadzą instruktaże doszkalające dla operatorów, pozwalające odświeżyć i uzupełnić wiedzę na temat eksploatacji wózków widłowych. – ABS – bo tak mówimy o Akademii w STILL – była początkowo uzupełnieniem oferty sprzedaży wózków. Dziś stanowi już samodzielną markę i cieszy się rosnącą popularnością – mówi Grzegorz Kurkowski, specjalista ds. produktu STILL Polska i jeden z prowadzących zajęcia Akademii Bezpieczeństwa STILL. – Realizowany w jej ramach dla Rabena konkurs „Tańczący z Paletami” składa się z dwóch części analogicznych do struktury ABS. W pierwszej, teoretycznej, omawiane są dobre praktyki i pożądane zachowania. W drugiej, praktycznej, operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami, wymagającymi dużej precyzji manewrowania – tłumaczy.

Fakt, że akcja „Tańczący z Paletami” organizowana jest od 2014 rokrocznie przy entuzjazmie operatorów i kierownictwa Raben, świadczy dobrze nie tylko o samej firmie, ale także o świadomości wagi bezpieczeństwa w polskich magazynach. Inicjatywa pokazuje, że szkolenia nie muszą być nudne oraz że warto promować się jako pracodawca stawiający w centralnym punkcie zdrowie i życie operatorów.

Pierwsze miejsca w V ogólnopolskiej edycji „Tańczącego z Paletami” zajęli Michał Chmiel (w kategorii logistyka kontraktowa) i Adam Turaczyk (w konkurencji cross docking).

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Dachser otworzył oddział w Rzeszowie

13 września 2019

Dachser uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja Dachser w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

czytaj więcej »


Zmiany w TSLOGISTIC

11 września 2019

W firmie TSLOGISTIC, która od początku istnienia idzie wytyczonym szlakiem ciągłego rozwoju i rozszerzania oferty o nowe usługi, zaszły w ostatnim czasie znaczące zmiany.

czytaj więcej »


Opakowania bio prosto z SEGRO Business Park Łódź

9 września 2019

Pulpack, producent ekologicznych opakowań wykonanych z pulpy tekturowej, wynajął blisko 10 800 m2 powierzchni magazynowej w SEGRO Business Park Łódź. W transakcji klientowi doradzała agencja Axi Immo.

czytaj więcej »


Największe wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej

6 września 2019

Co dziś jest największym wyzwaniem dla operatorów logistycznych specjalizujących się w dedykowanej logistyce kontraktowej? Komentarz Sylwii Dunn, business development director, ID Logistics Polska.

czytaj więcej »


BIK sprzedał magazyny w Sosnowcu za 15,2 mln euro

5 września 2019

Biuro Inwestycji Kapitałowych sfinalizowało sprzedaż części Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu obejmującego trzy budynki magazynowe. Nabywcą został fundusz Exeter Property Group poprzez spółkę celową MIR Poland. Kwota transakcji wyniosła ponad 15,2 mln euro netto.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter