Tańczący z Paletami

14 grudnia 2018

Już po raz piąty operatorzy firm Raben i Fresh Logistics wzięli udział w konkursie wieńczącym cykl szkoleń z zakresu bezpiecznej pracy w magazynie. Wspólna akcja Grupy Raben i Akademii Bezpieczeństwa STILL to jeden z najciekawszych w Polsce przykładów budowania kultury organizacyjnej skupionej na bezpieczeństwie.

„Tańczący z Paletami” to inicjatywa z pięcioletnią już tradycją. Pomysł, by upowszechniać wśród pracowników zachowania pożądane z punktu widzenia bezpieczeństwa za pomocą konkursu dla operatorów, powstał w 2014 roku w związku z realizacją w zakładach Rabena zajęć Akademii Bezpieczeństwa STILL (ABS). W ramach programu, eksperci firmy prowadzą instruktaże doszkalające dla operatorów, pozwalające odświeżyć i uzupełnić wiedzę na temat eksploatacji wózków widłowych. – ABS – bo tak mówimy o Akademii w STILL – była początkowo uzupełnieniem oferty sprzedaży wózków. Dziś stanowi już samodzielną markę i cieszy się rosnącą popularnością – mówi Grzegorz Kurkowski, specjalista ds. produktu STILL Polska i jeden z prowadzących zajęcia Akademii Bezpieczeństwa STILL. – Realizowany w jej ramach dla Rabena konkurs „Tańczący z Paletami” składa się z dwóch części analogicznych do struktury ABS. W pierwszej, teoretycznej, omawiane są dobre praktyki i pożądane zachowania. W drugiej, praktycznej, operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami, wymagającymi dużej precyzji manewrowania – tłumaczy.

Fakt, że akcja „Tańczący z Paletami” organizowana jest od 2014 rokrocznie przy entuzjazmie operatorów i kierownictwa Raben, świadczy dobrze nie tylko o samej firmie, ale także o świadomości wagi bezpieczeństwa w polskich magazynach. Inicjatywa pokazuje, że szkolenia nie muszą być nudne oraz że warto promować się jako pracodawca stawiający w centralnym punkcie zdrowie i życie operatorów.

Pierwsze miejsca w V ogólnopolskiej edycji „Tańczącego z Paletami” zajęli Michał Chmiel (w kategorii logistyka kontraktowa) i Adam Turaczyk (w konkurencji cross docking).

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rohlig Suus Logistics otwiera się w Panattoni Park Wrocław IX

24 czerwca 2019

Panattoni Europe informuje o otwarciu nowego centrum logistycznego Rohlig Suus Logistics w Panattoni Park Wrocław IX . Firma zajęła powierzchnię 15 000 m kw., na której stworzono m.in. nowoczesny terminal cross-dockowy. Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się 13 czerwca 2019 r.

czytaj więcej »


CPK i porty regionalne

19 czerwca 2019

Jak zaplanować rynek lotniczy w Polsce, uwzględniając budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego? 

czytaj więcej »


Dachser i ARTS Energy: energia dla świata

17 czerwca 2019

Producent baterii ARTS Energy, dostawca różnego rodzaju wysokojakościowych rozwiązań do magazynowania energii, wytwarza swoje wyroby na francuskiej prowincji. Rozwiązania firmy zapewniają zasilanie klientom w Europie i na całym świecie. Dachser organizuje logistykę na rzecz tego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej »


X Regaty TSL „Świętujemy 10 lat” – podsumowanie

14 czerwca 2019

Najbardziej mokre, najbardziej wietrzne i… najbardziej okrągłe. Za nami X edycja Regat TSL – kalejdoskop wrażeń z mijającej dekady zwieńczyły trzy niezapomniane dni spędzone w gronie przedstawicieli firm transportowych z całej Polski.

czytaj więcej »


Zespół Polpharmy mistrzem Polski GC SCM The Fresh Connection 2019

13 czerwca 2019

Reprezentanci firmy Polpharmy zostali tegorocznym mistrzem Polski w zawodach Global Challenge SCM The Fresh Connection 2019. Zespół we wrześniu weźmie udział w światowym finale, który zostanie tym razem rozegrany w Atenach.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter