Sushi & Food Factor w P3 Poznań

21 maja 2020

Sushi & Food Factor, producent i dystrybutor gotowych dań, zdecydował się na renegocjację umowy najmu 2400 mkw., powierzchni produkcyjno-magazynowej równolegle z ekspansją na kolejnych 1800 mkw. w ramach parku P3 Poznań. Kompleksową obsługą transakcji oraz negocjacjami w imieniu klienta zajmowała się firma Axi Immo.

Sushi & Food Factor to polska firma zajmująca się produkcją gotowych dań kuchni japońskiej pod własnymi logo – Sushi4You, Wrap4You, Onigiri4You, Asia4You i Ready4You oraz w ramach marek własnych tworzonych na zlecenie polskich i zagranicznych sklepów, sieci handlowych oraz stacji benzynowych. Firma rozpoczęła działanie w październiku 2015 roku, a dziś zatrudnia około 160 osób.

– Niespełna trzy lata temu otworzyliśmy i wydzieliliśmy nowe obszary produkcji, a teraz robimy kolejny krok na przód, aby podtrzymać dominację w Europie. Nasze produkty oprócz Polski znane są także w Niemczech oraz na Węgrzech, dodatkowo popyt na gotowe dania kuchni japońskiej cały czas rośnie, dlatego zdecydowaliśmy się na powiększenie zajmowanej powierzchni o 1800 mkw. w ramach parku P3 Poznań, które w pełni będą służyć jako magazyn zaopatrzeniowy w suche surowce. Poprzez ekspansję będziemy w stanie zwiększyć nasze moce produkcyjnie niemal dwukrotnie co również poskutkuje zaoferowaniem nowych miejsc pracy – powiedział Tomasz Nawrocki, reprezentujący Sushi & Food Factor.

– Renegocjacja, a także ekspansja Sushi Factory w ramach parku P3 Poznań to potwierdzenie zaufania do naszej oferty. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom klientom, którzy chcą rozwijać swoje biznesy w naszych parkach. Liczymy, że również w przyszłości przy kolejnych sukcesach i w oparciu o dotychczasowe dobre doświadczenia, Sushi Factory ponownie zdecyduje się na dalszą współpracę z nami – komentuje Magda Twarowska z P3 Logistic Parks.

– Głównym czynnikiem determinującym podpisanie nowej umowy był zamiar ekspansji klienta w ramach tego samego parku. W znalezieniu najlepszego dostępnego rozwiązania z pewnością pomogła wieloletnia współpraca z Sushi & Food Factor, a także otwarty dialog potrzeb z deweloperem. W czasie negocjacji ustaliliśmy, iż priorytetem jest zachowanie wykwalifikowanej kadry tj. pozostanie w tej samej lokalizacji, która zapewnia jednocześnie dogodną logistykę. Dziś, po ponad pięciu latach od wprowadzenia klienta do parku P3 Poznań, cieszę się z okazanego zaufania i trzymam kciuki za kolejne sukcesy firmy – mówi Damian Kińczyk, reprezentujący Axi Immo.

Park P3 Poznań jest jednym z największych parków logistycznych w Wielkopolsce i oferuje ponad 190 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej oraz możliwość rozbudowy o kolejne ponad 200 000 mkw. powierzchni magazynowej w formule BTS. Zlokalizowany w miejscowości Robakowo/Gądki, w odległości 16 km od centrum Poznania i 2,4 km od drogi ekspresowej S11 łączącej się z autostradą A2,umożliwia komfortowy transport na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem. Na terenie centrum znajduje się przystanek autobusowy.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Adamów – nowy punkt na logistycznej mapie Polski

7 sierpnia 2020

Raben Logistics Polska wraz z klientem – firmą Makro Cash & Carry Polska otworzył kolejny punkt na logistycznej mapie Polski – nowy magazyn w Adamowie pod Warszawą. W obiekcie o powierzchni 33 tys. mkw. zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników.

czytaj więcej »


Hillwood buduje cross-dock dla DPD w Szczecinie

6 sierpnia 2020

Hillwood rozpoczął w Szczecinie budowę centrum logistycznego dla firmy DPD Polska. Budynek o powierzchni prawie 5 tys. mkw. powstaje w systemie build to suit (BTS), czyli na zamówienie i według wytycznych klienta. To już trzeci projekt realizowany przez Hillwood dla DPD.

czytaj więcej »


GLS doceniony w globalnym ratingu zrównoważonego rozwoju

5 sierpnia 2020

Już po raz drugi Grupa GLS uzyskała srebrny status w prestiżowym ratingu EcoVadis, uznawanym na całym świecie. Firma uzyskała wysokie wyniki za rozwiązania proekologiczne oraz zaangażowanie w kwestie społeczne. W branży logistycznej GLS znajduje się w ścisłej światowej czołówce.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Trójmiejskie prace nad autonomią żeglugi

3 sierpnia 2020

Politechnika Gdańska i Urząd Morski w Gdyni będą jednymi z pierwszych instytucji, które rozpoczną wdrażanie międzynarodowego i wysokobudżetowego projektu InSecTT – dedykowanego m.in. przeciwdziałaniu atakom cybernetycznym w obrębie tzw. Internetu Rzeczy i poprawie bezpieczeństwa żeglugi. Za wdrażanie autorskich technologii rozwijanych w projekcie, którego łączna wartość to ponad 44 mln euro, odpowiadać będą m.in. naukowcy z Politechniki Gdańskiej.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter