Sushi & Food Factor w P3 Poznań

21 maja 2020

Sushi & Food Factor, producent i dystrybutor gotowych dań, zdecydował się na renegocjację umowy najmu 2400 mkw., powierzchni produkcyjno-magazynowej równolegle z ekspansją na kolejnych 1800 mkw. w ramach parku P3 Poznań. Kompleksową obsługą transakcji oraz negocjacjami w imieniu klienta zajmowała się firma Axi Immo.

Sushi & Food Factor to polska firma zajmująca się produkcją gotowych dań kuchni japońskiej pod własnymi logo – Sushi4You, Wrap4You, Onigiri4You, Asia4You i Ready4You oraz w ramach marek własnych tworzonych na zlecenie polskich i zagranicznych sklepów, sieci handlowych oraz stacji benzynowych. Firma rozpoczęła działanie w październiku 2015 roku, a dziś zatrudnia około 160 osób.

– Niespełna trzy lata temu otworzyliśmy i wydzieliliśmy nowe obszary produkcji, a teraz robimy kolejny krok na przód, aby podtrzymać dominację w Europie. Nasze produkty oprócz Polski znane są także w Niemczech oraz na Węgrzech, dodatkowo popyt na gotowe dania kuchni japońskiej cały czas rośnie, dlatego zdecydowaliśmy się na powiększenie zajmowanej powierzchni o 1800 mkw. w ramach parku P3 Poznań, które w pełni będą służyć jako magazyn zaopatrzeniowy w suche surowce. Poprzez ekspansję będziemy w stanie zwiększyć nasze moce produkcyjnie niemal dwukrotnie co również poskutkuje zaoferowaniem nowych miejsc pracy – powiedział Tomasz Nawrocki, reprezentujący Sushi & Food Factor.

– Renegocjacja, a także ekspansja Sushi Factory w ramach parku P3 Poznań to potwierdzenie zaufania do naszej oferty. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom klientom, którzy chcą rozwijać swoje biznesy w naszych parkach. Liczymy, że również w przyszłości przy kolejnych sukcesach i w oparciu o dotychczasowe dobre doświadczenia, Sushi Factory ponownie zdecyduje się na dalszą współpracę z nami – komentuje Magda Twarowska z P3 Logistic Parks.

– Głównym czynnikiem determinującym podpisanie nowej umowy był zamiar ekspansji klienta w ramach tego samego parku. W znalezieniu najlepszego dostępnego rozwiązania z pewnością pomogła wieloletnia współpraca z Sushi & Food Factor, a także otwarty dialog potrzeb z deweloperem. W czasie negocjacji ustaliliśmy, iż priorytetem jest zachowanie wykwalifikowanej kadry tj. pozostanie w tej samej lokalizacji, która zapewnia jednocześnie dogodną logistykę. Dziś, po ponad pięciu latach od wprowadzenia klienta do parku P3 Poznań, cieszę się z okazanego zaufania i trzymam kciuki za kolejne sukcesy firmy – mówi Damian Kińczyk, reprezentujący Axi Immo.

Park P3 Poznań jest jednym z największych parków logistycznych w Wielkopolsce i oferuje ponad 190 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej oraz możliwość rozbudowy o kolejne ponad 200 000 mkw. powierzchni magazynowej w formule BTS. Zlokalizowany w miejscowości Robakowo/Gądki, w odległości 16 km od centrum Poznania i 2,4 km od drogi ekspresowej S11 łączącej się z autostradą A2,umożliwia komfortowy transport na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem. Na terenie centrum znajduje się przystanek autobusowy.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Wsparcie dla start-upów – rusza program FM Open Lab

29 maja 2020

FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.

czytaj więcej »


DSV Solutions w A2 Warsaw Park

28 maja 2020

Panattoni z kolejna realizacją dla DSV Solutions. Operator logistyczny zajmie blisko 12 000 mkw. w ramach A2 Warsaw Park – największego obiektu magazynowo-produkcyjnego w regionie warszawskim.

czytaj więcej »


Pandemia przeniosła wiosenne zakupy do Internetu

27 maja 2020

Już nie awaryjne zakupy w sieci, a prawdziwa zmiana nawyków stoi za wiosennym rozwojem polskich sklepów internetowych – wynika z danych zebranych przez Shoper.

czytaj więcej »


Nowy najemca w Hillwood Janki Sokołów

26 maja 2020

Hillwood, wiodący deweloper magazynowy, podpisał umowę najmu na ponad 5 tys. mkw. powierzchni w projekcie Hillwood Janki Sokołów. Tym samym kompleks został skomercjalizowany w całości.

czytaj więcej »


Duże zmiany w kredycie na innowacje technologiczne

25 maja 2020

Zniesienie wymogu innowacyjności w skali kraju, szerszy katalog kosztów możliwych do sfinansowania a także – zniesienie limitu dofinansowania wynoszącego 6 mln zł – to główne ułatwienia w kredycie na innowacje technologiczne w związku z pandemią. Nabór wniosków wystartuje 1 czerwca, a dokumentacja jest już dostępna na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego. Kredyt na innowacje technologiczne jest finansowany z unijnego Programu Inteligentny Rozwój. 

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter