Siła przyciągania – wrocławskie parki Prologis

17 lipca 2020

Mały moduł magazynowy w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska i obszerny magazyn z przeznaczeniem na chłodnię. Obiekt o dużej elastyczności w zakresie ekspansji i budynek wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne zmniejszające zużycie energii elektrycznej. Niezależnie od tego jakie rozwiązanie jest poszukiwane, znaleźć je można je w funkcjonalnych centrach logistycznych Prologis we Wrocławiu.
Przedstawiciele Prologis podkreślają, że do dyspozycji klientów oddają nie tylko nowoczesne powierzchni magazynowe w doskonałej lokalizacji, ale także zespół zarządców nieruchomości, którzy zapewniają najlepsze wsparcie w codziennych operacjach. Najemcy mogą także korzystać z wielu udogodnień – od systemu smart meteringu zapewniającego zdalne zarządzanie mediami w budynku, po zielone tereny rekreacyjne, gdzie mogą zrelaksować się ich pracownicy.

– Każde przedłużenie umowy i każdy nowy kontrakt to dla nas dowód, że szeroki zakres usług i partnerskie podejście sprawdza się w oczach naszych klientów. To ogromna satysfakcja, gdy klienci spośród wielu ofert wybierają właśnie naszą – podkreśliła Magdalena Kostjan, Senior Leasing Manager Prologis.

Wrocławskie parki Prologis to ponad 55 000 mkw. podpisanych kontraktów. Nowe umowy obejmują:

  • 16 300 mkw. w Prologis Park Wrocław V z Katoen Natie – globalnym operatorem logistycznym. W transakcji pośredniczył Cushman & Wakefield;
  • 7200 mkw. w Prologis Park Wrocław IV dla właściciela międzynarodowej sieci dyskontów spożywczych;
  • 7000 mkw. w Prologis Park Wrocław III z Grupą Deichmann – największą firmą obuwniczą w Europie. W transakcji pośredniczyła agencja Colliers International;
  • 3000 mkw. w Prologis Park Wrocław dla dystrybutora sprzętu elektronicznego i telekomunikacyjnego;
  • 1800 mkw. w Prologis Park Wrocław dla firmy z branży telekomunikacyjnej.

Przedłużenia umów najmu:

  • 13 000 mkw. w Prologis Park Wrocław III z Grupą Deichmann – największą firmą obuwniczą w Europie. W transakcji pośredniczyła agencja Colliers International;
  • 4500 mkw. w Prologis Park Wrocław z Fera.pl – właścicielem sklepu internetowego ze specjalistyczną karmą i akcesoriami dla zwierząt. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Cresa;
  • 2800 mkw. w Prologis Park Wrocław III z KOMSA – międzynarodowym liderem dystrybucji artykułów z branży ICT. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Nuvalu Polska.

Dolnośląskie portfolio Prologis to cztery parki logistyczne o łącznej powierzchni ponad pół miliona metrów kwadratowych. Doskonała lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad A4 i A8, tuż przy obwodnicy Wrocławia sprawia, że parki są idealnym miejscem dystrybucji na Polskę oraz całą Europę – zarówno dla handlu tradycyjnego, jak i e-commerce.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rynek cargo próbuje złapać wiatr

13 sierpnia 2020

Dachser Polska reaguje na „nową normalność” w branży frachtu lotniczego. Krok po kroku zwiększa się dostępna przestrzeń ładunkowa i częstotliwość lotów, ale nadal istnieje duża różnica pomiędzy sytuacją sprzed Covid-19 i teraźniejszością. Wciąż łatwiej też wysłać międzykontynentalną przesyłkę lotniczą przez Frankfurt niż przez Warszawę, chociaż i w Polsce sytuacja powoli się poprawia – ocenia globalny operator logistyczny Dachser Air & Sea Logistics Polska.

czytaj więcej »


Rosną przewozy intermodalne

12 sierpnia 2020

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego opublikował „Sprawozdanie z funkcjonowania rynku transportu kolejowego w 2019 r.” Z raportu wynika, że ubiegły rok należał do przewozów pasażerskich, w których odnotowano ponad 8% wzrost liczby podróżnych. Był to również dobry rok przewozów intermodalnych, w których o ponad 10% wzrosła przewieziona masa.

czytaj więcej »


FM Logistic rozpoczyna kolejny etap obsługi Grupy Polpharma

11 sierpnia 2020

W dniu 3 sierpnia 2020 roku, po uzyskaniu przez Grupę Polpharma zezwolenia Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF), wystartowały pierwsze operacje logistyczne w nowym rozbudowanym module platformy FM Health, największym centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych w Centralnej Europie, należącej do FM Logistic CE. Tym samym operator logistyczny realizuje zawartą w ubiegłym roku umowę z liderem polskiego rynku farmaceutycznego.

czytaj więcej »


DB Schenker: nowy terminal na Lubelszczyźnie

10 sierpnia 2020

DB Schenker przenosi operacje z obiektu w Lublinie do nowoczesnego terminala przeładunkowego, który powstanie w świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Nowy, ekologiczny terminal rozpocznie działalność w IV kwartale 2020 roku.

czytaj więcej »


Adamów – nowy punkt na logistycznej mapie Polski

7 sierpnia 2020

Raben Logistics Polska wraz z klientem – firmą Makro Cash & Carry Polska otworzył kolejny punkt na logistycznej mapie Polski – nowy magazyn w Adamowie pod Warszawą. W obiekcie o powierzchni 33 tys. mkw. zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter