Seat zbuduje najwyższy zautomatyzowany magazyn w Hiszpanii

10 stycznia 2018

Seat kontynuuje przekształcanie fabryki Martorell we flagowy zakład produkcyjny w Hiszpanii, budując nowe centrum logistyczne, przeznaczone do przechowywania części oraz podzespołów wyposażone w inteligentne technologie sprawiające, że obsługa magazynu będzie w pełni zautomatyzowana.
Fabryka Seat w Martorell to jeden z najnowocześniejszych zakładów na świecie, w którym pracuje ponad 8 tysięcy osób, a z taśm codziennie zjeżdża niemal 2 200 samochodów. Nowe centrum logistyczne oferujące powierzchnię do przechowywania 119 000 miejsc paletowych i mające maksymalną wysokość 43,7 m, będzie najwyższym magazynem logistycznym w Hiszpanii. Prace budowlane nad nim planowo mają się zakończyć w ostatnim kwartale 2018 roku.

Nowy magazyn będzie miał łączną powierzchnię 5 700 mkw., która zostanie podzielona na dwa obszary. W pierwszym z nich, pomieszczeniu o wysokości 43,7 metra, co godzinę przenoszonych będzie do 500 kontenerów. Strefa ta będzie miała pojemność do 24 000 miejsc paletowych w siedmiu rzędach. Druga ze stref, o wysokości 21 m, obejmować będzie pięć rzędów do przechowywania ponad 95 000 opakowań, a w jej obszarze co godzinę przenoszonych będzie 1 100 pojemników.

– Stworzenie tego całkowicie zautomatyzowanego centrum logistycznego po raz kolejny pokazuje, że Seat jest firmą stanowiącą wzór działań w każdym obszarze Industry 4.0 – mówi dr Andreas Tostmann, wiceprezes ds. produkcji Seat. – Dzięki temu projektowi dokonujemy prawdziwego skoku jakościowego w obszarze naszej zdolności usługowej i wizji dotyczącej osiągnięcia doskonałości zarządzania logistycznego poprzez zwiększenie efektywności procesu produkcji naszych samochodów – dodaje.

Powstanie nowego obiektu będzie kolejnym przełomem w zakresie realizacji procesów logistycznych w zakładzie w Martorell, które w ostatnich miesiącach zostały kilkakrotnie nagrodzone. Niedawno Seat zdobył tytuł Manufacturing Excellence 2017 w kategorii logistyki i zarządzania siecią logistyczną. Jury przyznające tę nagrodę, uważaną za jedną z najważniejszych w sektorze przemysłowym, było pod szczególnym wrażeniem doskonałych wyników osiąganych w zakładzie w zakresie zarządzania dostawami i logistyki wewnętrznej.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Wysoki popyt na nieruchomości w Niemczech

16 marca 2018

Zdaniem ekspertów popyt na nowe nieruchomości logistyczne utrzymuje się na wysokim poziomie. Firma doradcza Bulwiengesa obliczyła, że na przestrzeni ostatnich pięciu latach łączny metraż nowo zrealizowanych powierzchni logistycznych rósł w tempie 5,1% rocznie.

czytaj więcej »


Europa – Chiny: transport koleją z Dachser

15 marca 2018

Dachser oferuje przewozy pomiędzy Europą a Chinami zoptymalizowane pod kątem czasu i kosztów. Transport koleją na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku oraz linii transsyberyjskiej jest alternatywą dla połączeń lotniczych i morskich, łączącą dwa silne obszary gospodarcze.

czytaj więcej »


Terminal Rzepin

14 marca 2018

Holenderska firma GVT Group of Logistics dzięki integracji transportu transportu drogowego, kolejowego i wodnego od wielu lat oferuje doskonałe rozwiązania synchromodalne. Rail Terminal Rzepin to najmłodsza część Grupy, samodzielnie operujący terminal kolejowy w pobliżu granicy polsko-niemieckiej.

czytaj więcej »


Dynamiczny rozwój ID Logistics

13 marca 2018

Z podsumowania wyników finansowych ID Logistics za 2017 r wynika, że przychody Grupy wzrosły o 24,2% do poziomu 1,329 mld EUR. Firma wzmocniła pozycję na europejskim rynku usług logistyki kontraktowej, szczególnie w obsłudze e-commerce, pozyskała nowych klientów i uruchomiła nowe centra logistyczne.

czytaj więcej »


Rohlig Suus Logistics w Parku Logistycznym 7R Kraków Kokotów – Brzegi

12 marca 2018

7R podpisało umowę z operatorem logistycznym Rohlig Suus Logistics na wynajem ponad 15,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w powstającym Centrum Logistycznym 7R Kraków Kokotów.

czytaj więcej »


Newsletter