Seat zbuduje najwyższy zautomatyzowany magazyn w Hiszpanii

10 stycznia 2018

Seat kontynuuje przekształcanie fabryki Martorell we flagowy zakład produkcyjny w Hiszpanii, budując nowe centrum logistyczne, przeznaczone do przechowywania części oraz podzespołów wyposażone w inteligentne technologie sprawiające, że obsługa magazynu będzie w pełni zautomatyzowana.
Fabryka Seat w Martorell to jeden z najnowocześniejszych zakładów na świecie, w którym pracuje ponad 8 tysięcy osób, a z taśm codziennie zjeżdża niemal 2 200 samochodów. Nowe centrum logistyczne oferujące powierzchnię do przechowywania 119 000 miejsc paletowych i mające maksymalną wysokość 43,7 m, będzie najwyższym magazynem logistycznym w Hiszpanii. Prace budowlane nad nim planowo mają się zakończyć w ostatnim kwartale 2018 roku.

Nowy magazyn będzie miał łączną powierzchnię 5 700 mkw., która zostanie podzielona na dwa obszary. W pierwszym z nich, pomieszczeniu o wysokości 43,7 metra, co godzinę przenoszonych będzie do 500 kontenerów. Strefa ta będzie miała pojemność do 24 000 miejsc paletowych w siedmiu rzędach. Druga ze stref, o wysokości 21 m, obejmować będzie pięć rzędów do przechowywania ponad 95 000 opakowań, a w jej obszarze co godzinę przenoszonych będzie 1 100 pojemników.

– Stworzenie tego całkowicie zautomatyzowanego centrum logistycznego po raz kolejny pokazuje, że Seat jest firmą stanowiącą wzór działań w każdym obszarze Industry 4.0 – mówi dr Andreas Tostmann, wiceprezes ds. produkcji Seat. – Dzięki temu projektowi dokonujemy prawdziwego skoku jakościowego w obszarze naszej zdolności usługowej i wizji dotyczącej osiągnięcia doskonałości zarządzania logistycznego poprzez zwiększenie efektywności procesu produkcji naszych samochodów – dodaje.

Powstanie nowego obiektu będzie kolejnym przełomem w zakresie realizacji procesów logistycznych w zakładzie w Martorell, które w ostatnich miesiącach zostały kilkakrotnie nagrodzone. Niedawno Seat zdobył tytuł Manufacturing Excellence 2017 w kategorii logistyki i zarządzania siecią logistyczną. Jury przyznające tę nagrodę, uważaną za jedną z najważniejszych w sektorze przemysłowym, było pod szczególnym wrażeniem doskonałych wyników osiąganych w zakładzie w zakresie zarządzania dostawami i logistyki wewnętrznej.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

7R City Flex w Gdańsku w połowie wynajęty

28 maja 2018

Trwają przygotowania do budowy obiektu 7R City Flex Gdańsk Airport, który powstanie w ramach ogólnopolskiej sieci City Flex. Na rok przed oddaniem magazynu jest on już wynajęty w 50 procentach.

czytaj więcej »


Bartłomiej Hofman dyrektorem zarządzającym P3 w Polsce

25 maja 2018

Do zespołu P3 Logistic Parks w Polsce, obejmując stanowisko Managing Directora, dołączył Bartłomiej Hofman. Zmiana kadrowa wynika z awansu Andrzeja Wrońskiego, dotychczas zarządzającego odziałem P3 w Polsce, na stanowisko Group Head of Asset Management.

czytaj więcej »


Lubella: Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne

23 maja 2018

Uruchomiony w Lublinie nowoczesny kompleks produkcyjny ze zautomatyzowanym centrum logistycznym o wartości 130 mln zł pozwoli Lubelli umocnić się na pozycji lidera makaronów w Polsce. Inwestycja przyczyni się także do wzbogacenia lubelskiego rynku pracy.

czytaj więcej »


Logistyka Dachser w oczekiwaniu na brexit

22 maja 2018

Jak będzie wyglądała wymiana handlowa między UE i Wielką Brytanią po brexicie? Co z procedurami celnymi? Czy jest szansa na wprowadzenie scenariusza z elektroniczną granicą, która ułatwiłaby fizyczny przepływ towarów do i z Unii?

czytaj więcej »


Nowy magazyn wysokiego składowania Grupy CIECH w Janikowie

21 maja 2018

Automatyczne wózki satelitarne, regały o wysokości sześciopiętrowego budynku i możliwość składowania 13 tys. ton produktów solnych – w Janikowie działa już nowoczesny, jeden najbardziej zautomatyzowanych magazynów wysokiego składowania w tym regionie Polski.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter