Seat zbuduje najwyższy zautomatyzowany magazyn w Hiszpanii

10 stycznia 2018

Seat kontynuuje przekształcanie fabryki Martorell we flagowy zakład produkcyjny w Hiszpanii, budując nowe centrum logistyczne, przeznaczone do przechowywania części oraz podzespołów wyposażone w inteligentne technologie sprawiające, że obsługa magazynu będzie w pełni zautomatyzowana.
Fabryka Seat w Martorell to jeden z najnowocześniejszych zakładów na świecie, w którym pracuje ponad 8 tysięcy osób, a z taśm codziennie zjeżdża niemal 2 200 samochodów. Nowe centrum logistyczne oferujące powierzchnię do przechowywania 119 000 miejsc paletowych i mające maksymalną wysokość 43,7 m, będzie najwyższym magazynem logistycznym w Hiszpanii. Prace budowlane nad nim planowo mają się zakończyć w ostatnim kwartale 2018 roku.

Nowy magazyn będzie miał łączną powierzchnię 5 700 mkw., która zostanie podzielona na dwa obszary. W pierwszym z nich, pomieszczeniu o wysokości 43,7 metra, co godzinę przenoszonych będzie do 500 kontenerów. Strefa ta będzie miała pojemność do 24 000 miejsc paletowych w siedmiu rzędach. Druga ze stref, o wysokości 21 m, obejmować będzie pięć rzędów do przechowywania ponad 95 000 opakowań, a w jej obszarze co godzinę przenoszonych będzie 1 100 pojemników.

– Stworzenie tego całkowicie zautomatyzowanego centrum logistycznego po raz kolejny pokazuje, że Seat jest firmą stanowiącą wzór działań w każdym obszarze Industry 4.0 – mówi dr Andreas Tostmann, wiceprezes ds. produkcji Seat. – Dzięki temu projektowi dokonujemy prawdziwego skoku jakościowego w obszarze naszej zdolności usługowej i wizji dotyczącej osiągnięcia doskonałości zarządzania logistycznego poprzez zwiększenie efektywności procesu produkcji naszych samochodów – dodaje.

Powstanie nowego obiektu będzie kolejnym przełomem w zakresie realizacji procesów logistycznych w zakładzie w Martorell, które w ostatnich miesiącach zostały kilkakrotnie nagrodzone. Niedawno Seat zdobył tytuł Manufacturing Excellence 2017 w kategorii logistyki i zarządzania siecią logistyczną. Jury przyznające tę nagrodę, uważaną za jedną z najważniejszych w sektorze przemysłowym, było pod szczególnym wrażeniem doskonałych wyników osiąganych w zakładzie w zakresie zarządzania dostawami i logistyki wewnętrznej.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Kolacja z Mistrzami

19 stycznia 2018

Nieczęsto ma się okazję usiąść przy jednym stole z mistrzami Polski. My mieliśmy to szczęście niedługo po zakończeniu finałów Global Challenge – The Fresh Connection 2017, które odbyły się w Lizbonie. Mistrzowie Polski, czyli drużyna Bell PPHU w składzie: Bartosz Woliński, Piotr Kosakowski, Krzysztof Świaniewicz, Paweł Grabowski oraz Marcin Kąkol (który w światowym finale zastąpił Piotra Kosakowskiego) wywalczyła wówczas trzecie miejsce.

czytaj więcej »


Nowe Centrum Dystrybucji do Klienta IKEA

18 stycznia 2018

IKEA otworzyła nowe Centrum Dystrybucji do Klienta (CDC) w Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego. Poprowadzi je FM Logistic, które zarządza Centrum Dystrybucji IKEA już od 2001 roku. W tym celu firma zatrudniła już pierwszych pracowników. W najbliższych miesiącach planowana jest rekrutacja kolejnych osób.

czytaj więcej »


Toyota e-Pallete dla logistyki przyszłości

17 stycznia 2018

Podczas targów CES w Las Vegas Toyota pokazała na nowy pojazd e-Palette Concept Vehicle – autonomiczny pojazd koncepcyjny z silnikiem elektrycznym, dający bardzo duże możliwości dopasowania wnętrza do różnych potrzeb, w tym m.in. dowozu zamówionych przez internet towarów.

czytaj więcej »


Ekol Logistics w Szwecji

16 stycznia 2018

Ekol Logistics, realizując strategię budowania pozycji kluczowego dostawcy rozwiązań intermodalnych w oparciu o własne zasoby, w styczniu 2018 roku uruchomił operacje na terenie Szwecji. Nowa spółka firmy to Ekol Nordics. Szwecja jest szesnastym krajem, w którym Ekol prowadzi swój oddział.

czytaj więcej »


Dachser dołącza do organizacji branży chemicznej

15 stycznia 2018

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, dołączył do grona członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Nawiązana z organizacją reprezentującą branżę chemiczną współpraca jest kolejnym etapem w rozwoju dywizji Dachser Chem-Logistics.

czytaj więcej »


Newsletter