Rekord w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym

Rekord w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym

11 stycznia 2008

500 000 TEU (kontenerów 20 stopowych) przeładowanych zostało w 2007 roku w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni. To rekordowy wynik, w blisko 30 letniej historii Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, który plasuje BCT w pierwszej trójce terminali kontenerowych na Bałtyku. Ubiegłoroczny wynik był o 23 proc. korzystniejszy od osiągniętego w 2006 roku.

Liczba kontenerów, wzrosła z 401,466 TEU w 2006 do 493,860 TEU w roku minionym. BCT zanotowało również wzrost przeładowywanych przez terminal samochodów. W 2006 roku było to ponad 54 800 sztuk, podczas gdy w  2007, liczba ta wzrosła do blisko 75 000 samochodów. Jest to o 36 proc. więcej niż 2006 roku. BCT zanotowało również wzrost w przeładunkach drobnicy skonteneryzowanej, poprawiło tym samym ubiegłoroczny wynik o ponad 20 proc.. Podobnie jak w 2006, w ubiegłym roku przeważały ładunki w imporcie, które stanowiły 53 proc. przeładowywanego wolumenu. Tak dobre wyniki były możliwe do osiągnięcia dzięki kilku czynnikom. Głównym był wciąż wysoki wzrost gospodarczy z dużym popytem na import, co spowodowało u naszych klientów wzrost przewożonego wolumenu głównie z Chin. Nie bez znaczenia były również inwestycje poczynione przez terminal w ubiegłym roku. Do najważniejszych należały wprowadzenie w czerwcu nowego, opartego o Internet, Terminalowego Systemu Operacyjnego – TOS, zakup kolejnych 2 suwnic placowych RTG czy zatrudnienie ponad 130 pracowników w służbach eksploatacyjnych. – Miniony rok oceniam pozytywnie. Świadczą o tym nie tylko osiągnięte przez terminal wyniki, ale również polska gospodarka i sektor transportu morskiego, które osiągnęły wyższy poziom. Szczególnie ważny jest dla nas fakt, że Zarząd Morskiego Potu Gdynia podjął decyzję o wykonaniu prac pogłębieniowych nabrzeża BCT, co pozwoli na obsługę statków o większym zanurzeniu. Wspaniale układająca się współpraca z naszymi klientami, portem i innymi instytucjami zaowocowała osiągnięciem przez terminal tak wysokiego wyniku. To również utwierdza nas w przekonaniu, że podjęte przez ICTSI/BCT decyzje inwestycyjne były słuszne, i umożliwią nam dalszy rozwój w przyszłości – komentuje Johannes de Jong, prezes BCT.

 

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

GLS doceniony w globalnym ratingu zrównoważonego rozwoju

5 sierpnia 2020

Już po raz drugi Grupa GLS uzyskała srebrny status w prestiżowym ratingu EcoVadis, uznawanym na całym świecie. Firma uzyskała wysokie wyniki za rozwiązania proekologiczne oraz zaangażowanie w kwestie społeczne. W branży logistycznej GLS znajduje się w ścisłej światowej czołówce.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Trójmiejskie prace nad autonomią żeglugi

3 sierpnia 2020

Politechnika Gdańska i Urząd Morski w Gdyni będą jednymi z pierwszych instytucji, które rozpoczną wdrażanie międzynarodowego i wysokobudżetowego projektu InSecTT – dedykowanego m.in. przeciwdziałaniu atakom cybernetycznym w obrębie tzw. Internetu Rzeczy i poprawie bezpieczeństwa żeglugi. Za wdrażanie autorskich technologii rozwijanych w projekcie, którego łączna wartość to ponad 44 mln euro, odpowiadać będą m.in. naukowcy z Politechniki Gdańskiej.

czytaj więcej »


ID Logistics rozwija Wewnętrzny Standard Jakości CID

31 lipca 2020

ID Logistics rozszerza zakres audytowania Wewnętrznego Standardu Jakości i wprowadza nową wersję CID 7.1. Teraz sprawdzane będą nie tylko procesy operacyjno-magazynowe i realizacja usług, ale także najnowsze procedury związane z bezpieczeństwem i organizacją pracy w centrach dystrybucyjnych. Przygotowana została też specjalna wersja CID Light, która ma wspierać proces wdrożenia zobowiązań systemu w nowo uruchamianych magazynach.

czytaj więcej »


Cyfryzacja i wzmocnione urządzenia Panasonic

30 lipca 2020

Operator logistyczny Interporto Padova wybrał wzmocnione urządzenia Panasonic do wsparcia procesu cyfryzacji. Modele TOUGHBOOK G1 w połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem pozwalają na przepływ informacji w czasie rzeczywistym i sprawne kierowanie operacjami.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter