Rekord w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym

Rekord w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym

11 stycznia 2008

500 000 TEU (kontenerów 20 stopowych) przeładowanych zostało w 2007 roku w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni. To rekordowy wynik, w blisko 30 letniej historii Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, który plasuje BCT w pierwszej trójce terminali kontenerowych na Bałtyku. Ubiegłoroczny wynik był o 23 proc. korzystniejszy od osiągniętego w 2006 roku.

Liczba kontenerów, wzrosła z 401,466 TEU w 2006 do 493,860 TEU w roku minionym. BCT zanotowało również wzrost przeładowywanych przez terminal samochodów. W 2006 roku było to ponad 54 800 sztuk, podczas gdy w  2007, liczba ta wzrosła do blisko 75 000 samochodów. Jest to o 36 proc. więcej niż 2006 roku. BCT zanotowało również wzrost w przeładunkach drobnicy skonteneryzowanej, poprawiło tym samym ubiegłoroczny wynik o ponad 20 proc.. Podobnie jak w 2006, w ubiegłym roku przeważały ładunki w imporcie, które stanowiły 53 proc. przeładowywanego wolumenu. Tak dobre wyniki były możliwe do osiągnięcia dzięki kilku czynnikom. Głównym był wciąż wysoki wzrost gospodarczy z dużym popytem na import, co spowodowało u naszych klientów wzrost przewożonego wolumenu głównie z Chin. Nie bez znaczenia były również inwestycje poczynione przez terminal w ubiegłym roku. Do najważniejszych należały wprowadzenie w czerwcu nowego, opartego o Internet, Terminalowego Systemu Operacyjnego – TOS, zakup kolejnych 2 suwnic placowych RTG czy zatrudnienie ponad 130 pracowników w służbach eksploatacyjnych. – Miniony rok oceniam pozytywnie. Świadczą o tym nie tylko osiągnięte przez terminal wyniki, ale również polska gospodarka i sektor transportu morskiego, które osiągnęły wyższy poziom. Szczególnie ważny jest dla nas fakt, że Zarząd Morskiego Potu Gdynia podjął decyzję o wykonaniu prac pogłębieniowych nabrzeża BCT, co pozwoli na obsługę statków o większym zanurzeniu. Wspaniale układająca się współpraca z naszymi klientami, portem i innymi instytucjami zaowocowała osiągnięciem przez terminal tak wysokiego wyniku. To również utwierdza nas w przekonaniu, że podjęte przez ICTSI/BCT decyzje inwestycyjne były słuszne, i umożliwią nam dalszy rozwój w przyszłości – komentuje Johannes de Jong, prezes BCT.

 

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Zima nie zaskoczy SEGRO

22 stycznia 2020

SEGRO, wiodący deweloper, zarządca i właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych, stawia na inteligentne dachy. Po testowym wdrożeniu w 2017 roku, firma wyposażyła w system czujników dachowych już drugi budynek na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn.

czytaj więcej »


GEFCO z certyfikatem GDP w Polsce

21 stycznia 2020

Grupa GEFCO otrzymała certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej GDP dla transportu drogowego produktów farmaceutycznych w kolejnych dziewięciu krajach, w tym Polsce. Certyfikat został przyznany przez niezależną i akredytowaną jednostkę Bureau Veritas.

czytaj więcej »


Pracownicy Raben po raz szósty tańczą z paletami

20 stycznia 2020

W sobotę 11 stycznia 2020 r. odbył się finał konkursu dla operatorów wózków widłowych Tańczący z Paletami, który został zorganizowany w największym centrum dystrybucyjnym Grupy Raben w Gądkach koło Poznania.

czytaj więcej »


DSV wspiera czyste powietrze

17 stycznia 2020

Największy park logistyczny DSV w Skandynawii pomoże w rozbijaniu cząsteczek tlenków azotu (NOx), a co za tym idzie, przyczyni się do oczyszczenia powietrza. Będzie to możliwe dzięki przyjaznemu dla środowiska zadaszeniu NOXOUT.

czytaj więcej »


Panattoni zbuduje City Logistics Katowice

16 stycznia 2020

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wchodzi na Śląsk z projektem dedykowanym logistyce miejskiej. Deweloper zakupił 14,4-hektarowy grunt pod budowę City Logistics Katowice, przy ul. Miedzianej. Budowa parku o docelowej powierzchni 70 000 mkw. ruszy jeszcze w tym roku.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter