Rekord w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym

Rekord w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym

11 stycznia 2008

500 000 TEU (kontenerów 20 stopowych) przeładowanych zostało w 2007 roku w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni. To rekordowy wynik, w blisko 30 letniej historii Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, który plasuje BCT w pierwszej trójce terminali kontenerowych na Bałtyku. Ubiegłoroczny wynik był o 23 proc. korzystniejszy od osiągniętego w 2006 roku.

Liczba kontenerów, wzrosła z 401,466 TEU w 2006 do 493,860 TEU w roku minionym. BCT zanotowało również wzrost przeładowywanych przez terminal samochodów. W 2006 roku było to ponad 54 800 sztuk, podczas gdy w  2007, liczba ta wzrosła do blisko 75 000 samochodów. Jest to o 36 proc. więcej niż 2006 roku. BCT zanotowało również wzrost w przeładunkach drobnicy skonteneryzowanej, poprawiło tym samym ubiegłoroczny wynik o ponad 20 proc.. Podobnie jak w 2006, w ubiegłym roku przeważały ładunki w imporcie, które stanowiły 53 proc. przeładowywanego wolumenu. Tak dobre wyniki były możliwe do osiągnięcia dzięki kilku czynnikom. Głównym był wciąż wysoki wzrost gospodarczy z dużym popytem na import, co spowodowało u naszych klientów wzrost przewożonego wolumenu głównie z Chin. Nie bez znaczenia były również inwestycje poczynione przez terminal w ubiegłym roku. Do najważniejszych należały wprowadzenie w czerwcu nowego, opartego o Internet, Terminalowego Systemu Operacyjnego – TOS, zakup kolejnych 2 suwnic placowych RTG czy zatrudnienie ponad 130 pracowników w służbach eksploatacyjnych. – Miniony rok oceniam pozytywnie. Świadczą o tym nie tylko osiągnięte przez terminal wyniki, ale również polska gospodarka i sektor transportu morskiego, które osiągnęły wyższy poziom. Szczególnie ważny jest dla nas fakt, że Zarząd Morskiego Potu Gdynia podjął decyzję o wykonaniu prac pogłębieniowych nabrzeża BCT, co pozwoli na obsługę statków o większym zanurzeniu. Wspaniale układająca się współpraca z naszymi klientami, portem i innymi instytucjami zaowocowała osiągnięciem przez terminal tak wysokiego wyniku. To również utwierdza nas w przekonaniu, że podjęte przez ICTSI/BCT decyzje inwestycyjne były słuszne, i umożliwią nam dalszy rozwój w przyszłości – komentuje Johannes de Jong, prezes BCT.

 

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Panattoni dla Amazon w Gliwicach – 210 000 mkw. i 4 kondygnacje

5 grudnia 2019

Panattoni Europie wybudował rekordowy pod względem wielkości i funkcjonalności obiekt dla firmy Amazon w Gliwicach. Inwestycja, o powierzchni ponad 210 000 mkw. i 4 kondygnacjach, jest największym budynkiem firmy w kraju i została wyposażona w innowacyjną technologię Amazon Robotics.

czytaj więcej »


GEFCO dla Airbusa – zarządzanie opakowaniami zwrotnymi

4 grudnia 2019

GEFCO, wiodący na świecie dostawca rozwiązań multimodalnych w łańcuchu dostaw, podpisało umowę z Airbusem, światowym liderem branży lotniczej. Celem współpracy jest wsparcie firmy w przejściu na czystszy i bardziej przyjazny dla środowiska łańcuch dostaw.

czytaj więcej »


Euro-net w Prologis Park Janki

3 grudnia 2019

ologis podpisał jedną z największych transakcji pod względem powierzchni zabudowy na europejskim rynku magazynowym w tym roku, ze swoim długoletnim partnerem EURO-net Sp. z o.o., obejmującą ok. 160 000 mkw. w Prologis Park Janki.

czytaj więcej »


Panattoni inwestuje w Lublinie

2 grudnia 2019

Planowany Panattoni Park Lublin III to cztery hale magazynowe klasy A o łącznej powierzchni 53 110 mkw. Ich budowa rozpoczęła się już w październiku br., a wśród pierwszych najemców są znani operatorzy logistyczni. Wynajęli oni łącznie 12 000 mkw.

czytaj więcej »


FM Logistic zaprezentował Ergoskel

29 listopada 2019

FM Logistic, operator logistyczny i dostawca usług kontraktowych, zaprezentował ergoszkielet Ergoskel, który został zaprojektowany tak, by ułatwić pracownikom magazynu podnoszenie paczek i ograniczyć obciążenie fizyczne.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter