Raben otwiera oddział w Schüttorf

30 kwietnia 2019

W pierwszej połowie kwietnia 2019 r. Grupa Raben świętowała oficjalne uruchomienie swojego 33. oddziału w Schüttorf, który uzupełnił niezależną sieć transportową firmy w Niemczech. Podczas otwarcia Raben Germany zaprezentował nowoczesny obiekt spedycyjny w dzielnicy Grafschaft Bentheim.

Honorowym gościem wydarzenia był Reinhold Hilbers, minister finansów Dolnej Saksonii. Oddział w Schüttorf został przejęty przez Grupę Raben we wrześniu 2018 roku od TGL TransportLogistik.

Centrum logistyczne w Schüttorf ma powierzchnię przeładunkową 4500 mkw. i jest wyposażona w 53 rampy załadunkowe dla towarów przychodzących i wychodzących. Oddział jest usytuowany na strategicznym skrzyżowaniu autostrad A30 i A31. Taka lokalizacja zapewnia optymalne połączenie z obszarami ekonomicznymi Emsland, Osnabrücker i południowo-zachodnim Münsterland.

– Dzięki oddziałowi w południowo-zachodniej części Dolnej Saksonii udało nam się zintegrować nowoczesny obiekt przeładunkowy z naszą niezależną siecią ładunków drobnicowych, którą z powodzeniem uruchomiliśmy w styczniu 2018 roku – podsumował Ewald Raben, prezes Grupy Raben.

– Bezpośrednia bliskość węzłów autostradowych A 30 i A 31 oraz węzła Lotte / Osnabrück umożliwia naszym klientom szybkie dotarcie do celu. Z Schüttorf, całego regionu Münsterland oraz niemieckich regionów Osnabrück, Weser-Ems i holenderskiego regionu Twente, codziennie dostarczane są różnego rodzaju towary – wyjaśnia Andreas Mümken, kierownik oddziału, Raben Trans European Germany. – Dzięki naszej silnej obecności w Europie Wschodniej wysyłamy także transporty z lokalnego rynku do Polski i wielu innych krajów europejskich. W tym celu oferujemy kilka połączeń tygodniowo.

Uroczyste otwarcie nowego oddziału zgromadziło wielu znakomitych gości ze świata polityki, nauki i biznesu, w tym oczywiście liczną grupę klientów firmy Raben. Spotkanie uświetniły merytoryczne wykłady na temat innowacji, wyzwań w branży logistycznej oraz obecnej sytuacji rynkowej. Jak wiadomo transport do Wielkiej Brytanii rozpoczyna się również od Schüttorf, dlatego brexit był jednym z tematów spotkania. Profesor dr Hermann Witte z Uniwersytetu w Osnabrück mówił o wyzwaniach i możliwościach dochodowego handlu z Wielką Brytanią.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

DB Schenker inwestuje w sieć krajową

21 maja 2019

Co tydzień DB Schenker wdraża w swojej krajowej sieci 10 nadwozi wymiennych. Inwestycja umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie taboru, a także ograniczenie emisji CO2. Wdrożenie nadwozi wymiennych (swap body, BDF) jest najważniejszym projektem dla biznesu lądowego firmy w tym roku.

czytaj więcej »


Centrum dystrybucji Pilsner Urquell w Prologis Park Pilsen II

20 maja 2019

Do grona klientów Prologis dołączył właśnie Plzensky Prazdrojm, największy czeski producent i eksporter piwa. Nowy park Prologis w Pilźnie będzie centrum dystrybucji Pilsner Urquell – najpopularniejszego piwa na świecie.

czytaj więcej »


Raben zwiększa udziały we Włoszech

17 maja 2019

Na mocy porozumienia, w sprawie zacieśnienia współpracy pomiędzy Grupą Raben a firmą Sittam, w lipcu 2019 r. Grupa zwiększy swój udział w spółce Sittam Srl do 51%, stając się tym samym większościowym udziałowcem lidera włoskiego rynku międzynarodowego transportu drobnicowego.

czytaj więcej »


Gigakompleks Panattoni zbliża się do półmetka

16 maja 2019

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, konsekwentnie realizuje największy w Europie kompleks logistyczny – Central European Logistics Hub o planowanej powierzchni 600 000 m kw.

czytaj więcej »


LPP z magazynem dla e-commerce na Słowacji

15 maja 2019

LPP SA, największy polski producent odzieży w Europie Środkowej i Wschodniej (właściciel marek Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay) w ramach swojej strategii rozwoju na najbliższe lata wynajął 25 400 m2 powierzchni przemysłowej od PNK Group na terenie PNK Park Sereď na Słowacji.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter