Raben otwiera oddział w Schüttorf

30 kwietnia 2019

W pierwszej połowie kwietnia 2019 r. Grupa Raben świętowała oficjalne uruchomienie swojego 33. oddziału w Schüttorf, który uzupełnił niezależną sieć transportową firmy w Niemczech. Podczas otwarcia Raben Germany zaprezentował nowoczesny obiekt spedycyjny w dzielnicy Grafschaft Bentheim.

Honorowym gościem wydarzenia był Reinhold Hilbers, minister finansów Dolnej Saksonii. Oddział w Schüttorf został przejęty przez Grupę Raben we wrześniu 2018 roku od TGL TransportLogistik.

Centrum logistyczne w Schüttorf ma powierzchnię przeładunkową 4500 mkw. i jest wyposażona w 53 rampy załadunkowe dla towarów przychodzących i wychodzących. Oddział jest usytuowany na strategicznym skrzyżowaniu autostrad A30 i A31. Taka lokalizacja zapewnia optymalne połączenie z obszarami ekonomicznymi Emsland, Osnabrücker i południowo-zachodnim Münsterland.

– Dzięki oddziałowi w południowo-zachodniej części Dolnej Saksonii udało nam się zintegrować nowoczesny obiekt przeładunkowy z naszą niezależną siecią ładunków drobnicowych, którą z powodzeniem uruchomiliśmy w styczniu 2018 roku – podsumował Ewald Raben, prezes Grupy Raben.

– Bezpośrednia bliskość węzłów autostradowych A 30 i A 31 oraz węzła Lotte / Osnabrück umożliwia naszym klientom szybkie dotarcie do celu. Z Schüttorf, całego regionu Münsterland oraz niemieckich regionów Osnabrück, Weser-Ems i holenderskiego regionu Twente, codziennie dostarczane są różnego rodzaju towary – wyjaśnia Andreas Mümken, kierownik oddziału, Raben Trans European Germany. – Dzięki naszej silnej obecności w Europie Wschodniej wysyłamy także transporty z lokalnego rynku do Polski i wielu innych krajów europejskich. W tym celu oferujemy kilka połączeń tygodniowo.

Uroczyste otwarcie nowego oddziału zgromadziło wielu znakomitych gości ze świata polityki, nauki i biznesu, w tym oczywiście liczną grupę klientów firmy Raben. Spotkanie uświetniły merytoryczne wykłady na temat innowacji, wyzwań w branży logistycznej oraz obecnej sytuacji rynkowej. Jak wiadomo transport do Wielkiej Brytanii rozpoczyna się również od Schüttorf, dlatego brexit był jednym z tematów spotkania. Profesor dr Hermann Witte z Uniwersytetu w Osnabrück mówił o wyzwaniach i możliwościach dochodowego handlu z Wielką Brytanią.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

DB Schenker dla Nissens Automotive A/S

22 sierpnia 2019

DB Schenker w Polsce, rozwijając współpracę z branżą automotive, otworzył w Poznaniu magazyn części zamiennych dla swojego nowego klienta firmy Nissens.

czytaj więcej »


Bydgoszcz rośnie w magazyny

21 sierpnia 2019

Panattoni Europe tworzy kolejny park logistyczny w regionie kujawsko-pomorskim – Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni użytkowej ponad 40 000 m kw. położona jest zaledwie 3 km od obwodnicy miasta, od którego centrum dzieli ją 5,3 km. Budowa nowego parku rozpocznie się we wrześniu, zaś pierwszy najemcy będą mogli się do niej wprowadzić w I kwartale 2020 r.

czytaj więcej »


Nowy oddział Dachser na północy Niemiec

20 sierpnia 2019

Dachser rozpoczyna budowę nowego oddziału w Neumünster w Szlezwiku-Holsztynie, najbardziej wysuniętym na północ kraju związkowym Niemiec. Powstanie tam terminal przeładunkowy dla towarów przemysłowych i żywności. Warta 17,4 mln euro inwestycja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2020 r.

czytaj więcej »


Łańcuch dostaw dla e-commerce

19 sierpnia 2019

Firma DHL Supply Chain opublikowała raport na temat ewolucji łańcuchów dostaw dla e‑commerce. Badanie pokazało, że mimo posiadania świadomości kluczowego znaczenia handlu elektronicznego dla zatrzymywania i zadowolenia klientów, większości firm nie udało się w pełni wdrożyć strategii e-commerce.

czytaj więcej »


Panattoni: kierunek Bałtyk

16 sierpnia 2019

Panattoni Europe powiększy wolumen obiektów w rejonie Morza Bałtyckiego. Tuż przy autostradzie A1 deweloper stworzy Panattoni Park Pruszcz Gdański o powierzchni 75 600 m kw. Inwestycja będzie się składać z dwóch hal produkcyjno-magazynowych i zapewni najemcom doskonałe połączenie z całym krajem.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter