Prologis rozbudowuje czeski Park Prague-Uzice

9 stycznia 2020

Na terenie czeskiego Prologis Park Prague-Uzice deweloper buduje nowy magazyn o powierzchni 21 000 mkw. Lokalizacja parku daje gwarancję łatwego dostępu do autostrady D8, która jest główną trasą łączącą Pragę z granicą Niemiec i międzynarodowym lotniskiem w Hamburgu.

Doskonałe połączenia drogowe sprawiają, że jest to idealne centrum dystrybucji dla krajowych i międzynarodowych firm logistycznych. Atrakcyjne położenie zapewnia też szybki dojazdu do Lotniska Praga Vodochody. Jest to jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji w regionie, nie dziwi więc, że Park jest już w pełni wynajęty.

Nowo powstająca powierzchnia będzie oferowała elastyczne moduły magazynowe od 4500 mkw. oraz zapewni najemcom 12 m wysokości w świetle. Specyfikacja techniczna obejmie też m.in. system smart meteringu do zdalnego odczytu i zarządzania mediami. Budynek zostanie poddany akredytacji BREEAM na poziomie „Very Good”. Ukończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2020 r., a powierzchnia może być rozbudowana o kolejne 21 000 mkw.

– Klienci mają różnorodne potrzeby. Wymagają powierzchni w najlepszych lokalizacjach, potrzebują elastycznych rozwiązań mogących sprostać zmiennemu zapotrzebowaniu, oczekują przyjaznych środowisku i efektywnych kosztowo budynków. Jesteśmy pewni, że nowo powstający na praskim rynku budynek spełni ich oczekiwania – mówi Martin Baláž, vice president, country manager Prologis na Czechy i Słowację.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Zima nie zaskoczy SEGRO

22 stycznia 2020

SEGRO, wiodący deweloper, zarządca i właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych, stawia na inteligentne dachy. Po testowym wdrożeniu w 2017 roku, firma wyposażyła w system czujników dachowych już drugi budynek na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn.

czytaj więcej »


GEFCO z certyfikatem GDP w Polsce

21 stycznia 2020

Grupa GEFCO otrzymała certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej GDP dla transportu drogowego produktów farmaceutycznych w kolejnych dziewięciu krajach, w tym Polsce. Certyfikat został przyznany przez niezależną i akredytowaną jednostkę Bureau Veritas.

czytaj więcej »


Pracownicy Raben po raz szósty tańczą z paletami

20 stycznia 2020

W sobotę 11 stycznia 2020 r. odbył się finał konkursu dla operatorów wózków widłowych Tańczący z Paletami, który został zorganizowany w największym centrum dystrybucyjnym Grupy Raben w Gądkach koło Poznania.

czytaj więcej »


DSV wspiera czyste powietrze

17 stycznia 2020

Największy park logistyczny DSV w Skandynawii pomoże w rozbijaniu cząsteczek tlenków azotu (NOx), a co za tym idzie, przyczyni się do oczyszczenia powietrza. Będzie to możliwe dzięki przyjaznemu dla środowiska zadaszeniu NOXOUT.

czytaj więcej »


Panattoni zbuduje City Logistics Katowice

16 stycznia 2020

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wchodzi na Śląsk z projektem dedykowanym logistyce miejskiej. Deweloper zakupił 14,4-hektarowy grunt pod budowę City Logistics Katowice, przy ul. Miedzianej. Budowa parku o docelowej powierzchni 70 000 mkw. ruszy jeszcze w tym roku.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter