Prologis Park Łódź – nowa inwestycja w samym sercu Polski Centralnej

14 maja 2018

Nowa inwestycja Prologis położona jest w Polsce Centralnej, regionie który według raportu „Najbardziej Pożądane Lokalizacje Logistyczne” opracowanego przez Prologis we współpracy z Eyefortransport (EFT), jest najbardziej pożądaną lokalizacją w Europie Środkowo-Wschodniej.
Park docelowo będzie się składał z trzech budynków magazynowych o powierzchni 92 000 metrów kwadratowych. Obecnie firma rozpoczyna budowę obiektu spekulacyjnego o powierzchni 16 000 metrów kwadratowych, którego zakończenie tego projektu planowane jest na III kwartał 2018 roku.

Prologis Park Łódź będzie jednym z najlepiej skomunikowanych parków w Polsce. Jego lokalizacja zapewnia doskonałe połączenie drogowe zarówno z aglomeracją łódzką, jak i z całym krajem. Jest to możliwe dzięki położeniu inwestycji w dzielnicy Widzew-Olechów, znajdującej się 12 kilometrów od centrum Łodzi a także zaledwie trzy kilometry od autostrady A1 (Katowice- Łódź-Gdańsk) oraz 21 kilometrów od węzła Stryków (skrzyżowanie autostrad A1 i A2).

– Prologis Park Łódź to nasza kolejna inwestycja w Polsce Centralnej. W 2017 roku rozwijaliśmy nasz park w Strykowie, a teraz przyszedł czas na pierwszy projekt w stolicy tego regionu – Łodzi. Podejmując decyzję braliśmy pod uwagę ogromny potencjał rozwojowy tego miasta, bliskość dużej aglomeracji oraz dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry pracowników. Wierzymy, że region Polski Centralnej nadal będzie się rozwijał, przyciągając nowych najemców i inwestorów – powiedział Paweł Sapek, senior vice president & country manager, Prologis w Polsce.

Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie komunikacji miejskiej (przystanku autobusowego i tramwajowego), co umożliwi szybki i łatwy dojazd do pracy jej pracownikom. Poza strategiczną lokalizacją, park będzie oferował swoim klientom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, całodobową ochronę oraz dwie bramy wjazdowe na teren parku, obsługę techniczną, a także dedykowany zespół zarządców nieruchomości Prologis .

Prologis Park Łódź jest inwestycją, która doskonale wpisuje się w „Strategię Rozwoju Polski Centralnej do roku 2020 z perspektywą 2030”. Głównym celem tej strategii jest wzrost znaczenia Polski Centralnej w skali międzynarodowej, m.in. poprzez modernizację oraz rozbudowę infrastruktury transportowej o znaczeniu krajowym i międzynarodowym.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Wystartowała budowa Panattoni Park Warsaw South

20 czerwca 2018

Panattoni Europe rozpoczął budowę nowego centrum logistycznego Park Warsaw South. Inwestycję zainaugurowała CTDI, wbijając symboliczną pierwszą łopatę pod realizację siedziby firmy. Uroczystość odbyła się 14 czerwca br. Zakończenie tej części inwestycji planowane jest na luty 2019 r.

czytaj więcej »


Emirates SkyCargo z Cainiao

19 czerwca 2018

Emirates SkyCargo podpisały list intencyjny z firmą Cainiao Smart Logistics Network Ltd. („Cainiao”), logistycznym skrzydłem holdingu Alibaba Group, w sprawie współpracy przy dostawie przesyłek transgranicznych.

czytaj więcej »


Trzecie Centrum Innowacji DHL

15 czerwca 2018

Nowe Centrum Innowacji DHL będzie przewodniczyło procesowi opracowywania przyszłych rozwiązań w zakresie logistyki i łańcucha dostaw w regionie obu Ameryk. Otwarcie nowoczesnego obiektu planowane jest na lato 2019 roku.

czytaj więcej »


Dachser: nowy magazyn w Sosnowcu

13 czerwca 2018

Dachser otworzył nowy magazyn klasy A w Śląskim Centrum Logistycznym i przeniósł do niego swój sosnowiecki oddział. Nowy obiekt jest większy o 80% od poprzedniego, zajmuje ponad 8500 m², z czego prawie 8000 m² będzie wykorzystywane na potrzeby cross-dockingu i logistyki kontraktowej.

czytaj więcej »


Panattoni sprzedał Park Warsaw West V

11 czerwca 2018

Panattoni Europe sprzedaje kolejny obiekt logistyczny – Panattoni Park Warsaw West V o powierzchni 70 tys. m kw. Nabywcą jest holenderska spółka, dla której jest to pierwsza inwestycja na polskim rynku magazynowym.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter