Prologis Park Łódź – nowa inwestycja w samym sercu Polski Centralnej

14 maja 2018

Nowa inwestycja Prologis położona jest w Polsce Centralnej, regionie który według raportu „Najbardziej Pożądane Lokalizacje Logistyczne” opracowanego przez Prologis we współpracy z Eyefortransport (EFT), jest najbardziej pożądaną lokalizacją w Europie Środkowo-Wschodniej.
Park docelowo będzie się składał z trzech budynków magazynowych o powierzchni 92 000 metrów kwadratowych. Obecnie firma rozpoczyna budowę obiektu spekulacyjnego o powierzchni 16 000 metrów kwadratowych, którego zakończenie tego projektu planowane jest na III kwartał 2018 roku.

Prologis Park Łódź będzie jednym z najlepiej skomunikowanych parków w Polsce. Jego lokalizacja zapewnia doskonałe połączenie drogowe zarówno z aglomeracją łódzką, jak i z całym krajem. Jest to możliwe dzięki położeniu inwestycji w dzielnicy Widzew-Olechów, znajdującej się 12 kilometrów od centrum Łodzi a także zaledwie trzy kilometry od autostrady A1 (Katowice- Łódź-Gdańsk) oraz 21 kilometrów od węzła Stryków (skrzyżowanie autostrad A1 i A2).

– Prologis Park Łódź to nasza kolejna inwestycja w Polsce Centralnej. W 2017 roku rozwijaliśmy nasz park w Strykowie, a teraz przyszedł czas na pierwszy projekt w stolicy tego regionu – Łodzi. Podejmując decyzję braliśmy pod uwagę ogromny potencjał rozwojowy tego miasta, bliskość dużej aglomeracji oraz dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry pracowników. Wierzymy, że region Polski Centralnej nadal będzie się rozwijał, przyciągając nowych najemców i inwestorów – powiedział Paweł Sapek, senior vice president & country manager, Prologis w Polsce.

Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie komunikacji miejskiej (przystanku autobusowego i tramwajowego), co umożliwi szybki i łatwy dojazd do pracy jej pracownikom. Poza strategiczną lokalizacją, park będzie oferował swoim klientom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, całodobową ochronę oraz dwie bramy wjazdowe na teren parku, obsługę techniczną, a także dedykowany zespół zarządców nieruchomości Prologis .

Prologis Park Łódź jest inwestycją, która doskonale wpisuje się w „Strategię Rozwoju Polski Centralnej do roku 2020 z perspektywą 2030”. Głównym celem tej strategii jest wzrost znaczenia Polski Centralnej w skali międzynarodowej, m.in. poprzez modernizację oraz rozbudowę infrastruktury transportowej o znaczeniu krajowym i międzynarodowym.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

7R City Flex w Gdańsku w połowie wynajęty

28 maja 2018

Trwają przygotowania do budowy obiektu 7R City Flex Gdańsk Airport, który powstanie w ramach ogólnopolskiej sieci City Flex. Na rok przed oddaniem magazynu jest on już wynajęty w 50 procentach.

czytaj więcej »


Bartłomiej Hofman dyrektorem zarządzającym P3 w Polsce

25 maja 2018

Do zespołu P3 Logistic Parks w Polsce, obejmując stanowisko Managing Directora, dołączył Bartłomiej Hofman. Zmiana kadrowa wynika z awansu Andrzeja Wrońskiego, dotychczas zarządzającego odziałem P3 w Polsce, na stanowisko Group Head of Asset Management.

czytaj więcej »


Lubella: Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne

23 maja 2018

Uruchomiony w Lublinie nowoczesny kompleks produkcyjny ze zautomatyzowanym centrum logistycznym o wartości 130 mln zł pozwoli Lubelli umocnić się na pozycji lidera makaronów w Polsce. Inwestycja przyczyni się także do wzbogacenia lubelskiego rynku pracy.

czytaj więcej »


Logistyka Dachser w oczekiwaniu na brexit

22 maja 2018

Jak będzie wyglądała wymiana handlowa między UE i Wielką Brytanią po brexicie? Co z procedurami celnymi? Czy jest szansa na wprowadzenie scenariusza z elektroniczną granicą, która ułatwiłaby fizyczny przepływ towarów do i z Unii?

czytaj więcej »


Nowy magazyn wysokiego składowania Grupy CIECH w Janikowie

21 maja 2018

Automatyczne wózki satelitarne, regały o wysokości sześciopiętrowego budynku i możliwość składowania 13 tys. ton produktów solnych – w Janikowie działa już nowoczesny, jeden najbardziej zautomatyzowanych magazynów wysokiego składowania w tym regionie Polski.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter