Prologis liderem zrównoważonego rozwoju

7 lutego 2020

Prologis otrzymał tytuł najbardziej zrównoważonej firmy w branży nieruchomości. Autorzy rankingu Global 100 – corocznego, prestiżowego zestawienia najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie przyznali Prologis jeszcze dwie wysokie noty. Prologis uplasował się na 6 pozycji wśród amerykańskich przedsiębiorstw, a w klasyfikacji generalnej zajął 26 miejsce. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii.

Prologis już po raz jedenasty jest obecny w rankingu. Lista Global 100 obejmuje wyłącznie jeden procent najlepszych światowych korporacji, które wyróżniają się prowadzeniem biznesu zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a metodologia badania uznawana jest za najbardziej wiarygodną ocenę działań tego typu. Za przygotowanie zestawienia odpowiada Corporate Knights, firma działająca w branży medialnej i specjalizująca się w badaniach inwestycyjnych, która w oparciu o szereg wskaźników dotyczących m.in. ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG), tworzy ranking globalnych spółek notowanych na giełdzie.

– To wyróżnienie jest świadectwem naszej wiodącej pozycji nie tylko w branży nieruchomości, ale także w ramach szerokiego grona różnorodnych światowych przedsiębiorstw – powiedział Edward S. Nekritz, chief legal officer and ESG head Prologis. – Wytrwale dążymy do realizacji naszej misji, jaką jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które nie mają sobie równych w branży – dodał.

Eksperci z Corporate Knights przeprowadzili wnikliwą analizę 7395 przedsiębiorstw, porównując je z podobnymi globalnymi firmami działającymi w tej samej branży. Wzięto pod uwagę aż 21 wskaźników mających kluczowe znaczenie w prowadzeniu zrównoważonego biznesu (m.in. skala emisji gazów cieplarnianych, wysokość zysku pochodzącego z ekologicznych działań, różnorodność w kadrze zarządzającej, rozpiętość dochodów), którym nadano następnie odpowiednią wagę, tak aby odzwierciedlały charakter wpływu, jaką dana branża wywiera na środowisko.

– Analizując listę firm, które zrównoważony rozwój uczyniły elementem swojej strategii, widzimy, że są to jednocześnie przedsiębiorstwa wyraźnie deklasujące swoją konkurencję. To dowód na to, że zrównoważone działania mogą przekładać się na silną pozycję rynkową– powiedział Toby Heaps, CEO Corporate Knights.

(Prologis)

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

DB Schenker: nowy terminal na Lubelszczyźnie

10 sierpnia 2020

DB Schenker przenosi operacje z obiektu w Lublinie do nowoczesnego terminala przeładunkowego, który powstanie w świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Nowy, ekologiczny terminal rozpocznie działalność w IV kwartale 2020 roku.

czytaj więcej »


Adamów – nowy punkt na logistycznej mapie Polski

7 sierpnia 2020

Raben Logistics Polska wraz z klientem – firmą Makro Cash & Carry Polska otworzył kolejny punkt na logistycznej mapie Polski – nowy magazyn w Adamowie pod Warszawą. W obiekcie o powierzchni 33 tys. mkw. zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników.

czytaj więcej »


Hillwood buduje cross-dock dla DPD w Szczecinie

6 sierpnia 2020

Hillwood rozpoczął w Szczecinie budowę centrum logistycznego dla firmy DPD Polska. Budynek o powierzchni prawie 5 tys. mkw. powstaje w systemie build to suit (BTS), czyli na zamówienie i według wytycznych klienta. To już trzeci projekt realizowany przez Hillwood dla DPD.

czytaj więcej »


GLS doceniony w globalnym ratingu zrównoważonego rozwoju

5 sierpnia 2020

Już po raz drugi Grupa GLS uzyskała srebrny status w prestiżowym ratingu EcoVadis, uznawanym na całym świecie. Firma uzyskała wysokie wyniki za rozwiązania proekologiczne oraz zaangażowanie w kwestie społeczne. W branży logistycznej GLS znajduje się w ścisłej światowej czołówce.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter