Prologis liderem zrównoważonego rozwoju

7 lutego 2020

Prologis otrzymał tytuł najbardziej zrównoważonej firmy w branży nieruchomości. Autorzy rankingu Global 100 – corocznego, prestiżowego zestawienia najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie przyznali Prologis jeszcze dwie wysokie noty. Prologis uplasował się na 6 pozycji wśród amerykańskich przedsiębiorstw, a w klasyfikacji generalnej zajął 26 miejsce. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii.

Prologis już po raz jedenasty jest obecny w rankingu. Lista Global 100 obejmuje wyłącznie jeden procent najlepszych światowych korporacji, które wyróżniają się prowadzeniem biznesu zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a metodologia badania uznawana jest za najbardziej wiarygodną ocenę działań tego typu. Za przygotowanie zestawienia odpowiada Corporate Knights, firma działająca w branży medialnej i specjalizująca się w badaniach inwestycyjnych, która w oparciu o szereg wskaźników dotyczących m.in. ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG), tworzy ranking globalnych spółek notowanych na giełdzie.

– To wyróżnienie jest świadectwem naszej wiodącej pozycji nie tylko w branży nieruchomości, ale także w ramach szerokiego grona różnorodnych światowych przedsiębiorstw – powiedział Edward S. Nekritz, chief legal officer and ESG head Prologis. – Wytrwale dążymy do realizacji naszej misji, jaką jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które nie mają sobie równych w branży – dodał.

Eksperci z Corporate Knights przeprowadzili wnikliwą analizę 7395 przedsiębiorstw, porównując je z podobnymi globalnymi firmami działającymi w tej samej branży. Wzięto pod uwagę aż 21 wskaźników mających kluczowe znaczenie w prowadzeniu zrównoważonego biznesu (m.in. skala emisji gazów cieplarnianych, wysokość zysku pochodzącego z ekologicznych działań, różnorodność w kadrze zarządzającej, rozpiętość dochodów), którym nadano następnie odpowiednią wagę, tak aby odzwierciedlały charakter wpływu, jaką dana branża wywiera na środowisko.

– Analizując listę firm, które zrównoważony rozwój uczyniły elementem swojej strategii, widzimy, że są to jednocześnie przedsiębiorstwa wyraźnie deklasujące swoją konkurencję. To dowód na to, że zrównoważone działania mogą przekładać się na silną pozycję rynkową– powiedział Toby Heaps, CEO Corporate Knights.

(Prologis)

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Ruszyła budowa Panattoni Park Gorzów Wielkopolski

21 lutego 2020

Panattoni rozpoczął budowę Panattoni Park Gorzów Wielkopolski o planowanej powierzchni blisko 70 000 mkw. Inwestycja powstaje 7 km od centrum miasta, w pobliżu S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2 i już ma pierwszych najemców.

czytaj więcej »


Koniec rozbudowy centrum dystrybucyjnego LPP w Pruszczu Gdańskim

20 lutego 2020

LPP, polski producent odzieży, konsekwentnie rozbudowuje swoją sieć dystrybucji. Zakończona właśnie rozbudowa centrum dystrybucyjnego LPP w Pruszczu Gdańskim to kolejny krok w kierunku integracji kanałów sprzedaży i wzrostu efektywności procesów logistycznych całej Grupy.

czytaj więcej »


Time critical – dostawy, w których liczy się każda minuta

19 lutego 2020

Łańcuchy dostaw just-in-time stały się bardzo popularne ze względu na oszczędność wydatków na magazynowanie i możliwość redukcji zapasów. Jeżeli w tak precyzyjnie dostrojonej maszynie nie wszystko zadziała płynnie, to koszty mogą szybko wzrosnąć, a wraz z nimi zniknie zaufanie klienta.

czytaj więcej »


Ruszają pracę nad linią kolejową do Portu Police

18 lutego 2020

Podpisana umowa między PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. a Multiconsult Polska na prace projektowe na budowę nowych torów, zapewniających bezpośredni dojazd do portu Police, to kolejny etap przygotowań, które po realizacji robót zwiększą konkurencyjność transportu morskiego i kolejowego.

czytaj więcej »


FM Logistic w Panattoni Park Poznań VII

17 lutego 2020

Od początku roku firma FM Logistic rozwija swoją działalność w centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Poznań VII. 9500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej będzie dedykowane usługom cross-dockowym oraz magazynowania realizowanym na rzecz obecnych i przyszłych klientów firmy. Start działań operacyjnych przewidziany jest na marzec br.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter