Powakacyjne wydanie Eurologistics

12 września 2017

Zapraszamy do lektury online najnowszego wydania Eurologistics. Podsumowujemy w nim pierwsze półrocze branży TSL w Polsce: rynek powierzchni magazynowych zanotował rekordowy popyt, główne porty odnotowały wzrost przeładunków, a z informacji przekazanych przez UTK wynika, że kolejowe przewozy towarowe w pierwszym półroczu 2017 r. są najlepsze od 6 lat.

Mniej optymistycznie wygląda sytuacja na rynku transportu drogowego. Wprowadzane zmiany wymagają od operatorów logistycznych podejmowania kolejnych działań, aby przepływ towarów i usług pozostał niezachwiany, a potrzeby klientów zaspokojone – na ten temat w Barometrze SCM wypowiadają się przedstawiciele branży.

Sposób zarządzania procesami logistycznymi wywiera duży wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstw. Czy tak jest naprawdę i czy zaobserwować możemy to w każdym przypadku? W artykule: Logistyka a efektywność ekonomiczna przedsiębiorstwa, praktyczna analiza udziału kosztów logistyki w kosztach całkowitych przedsiębiorstwa i jej wpływu na funkcjonowanie innych sfer przedsiębiorstwa, jak sprzedaż, czy produkcja.
Transport lotniczy towarów jest jedną z ważnych składowych globalizacji handlu i produkcji. W tym wydaniu opisujemy największych spedytorów lotniczych i poziomy stawek na rynku przewozów.
W wydaniu także m.in.:
– Otwarta droga do gospodarki cyfrowej
– Co decyduje o zakupach w sieci?
– Perspektywy dla logistyki multimodalnej w Europie
– Rozmowa Arnoldem Bresch (PKP PLK) m.in. o prowadzonych inwestycjach i programie portowym
– Nowi strażnicy VAT i akcyzy – monitorowanie przewozów

 

Zapraszamy do lektury!

 

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

7R City Flex w Gdańsku w połowie wynajęty

28 maja 2018

Trwają przygotowania do budowy obiektu 7R City Flex Gdańsk Airport, który powstanie w ramach ogólnopolskiej sieci City Flex. Na rok przed oddaniem magazynu jest on już wynajęty w 50 procentach.

czytaj więcej »


Bartłomiej Hofman dyrektorem zarządzającym P3 w Polsce

25 maja 2018

Do zespołu P3 Logistic Parks w Polsce, obejmując stanowisko Managing Directora, dołączył Bartłomiej Hofman. Zmiana kadrowa wynika z awansu Andrzeja Wrońskiego, dotychczas zarządzającego odziałem P3 w Polsce, na stanowisko Group Head of Asset Management.

czytaj więcej »


Lubella: Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne

23 maja 2018

Uruchomiony w Lublinie nowoczesny kompleks produkcyjny ze zautomatyzowanym centrum logistycznym o wartości 130 mln zł pozwoli Lubelli umocnić się na pozycji lidera makaronów w Polsce. Inwestycja przyczyni się także do wzbogacenia lubelskiego rynku pracy.

czytaj więcej »


Logistyka Dachser w oczekiwaniu na brexit

22 maja 2018

Jak będzie wyglądała wymiana handlowa między UE i Wielką Brytanią po brexicie? Co z procedurami celnymi? Czy jest szansa na wprowadzenie scenariusza z elektroniczną granicą, która ułatwiłaby fizyczny przepływ towarów do i z Unii?

czytaj więcej »


Nowy magazyn wysokiego składowania Grupy CIECH w Janikowie

21 maja 2018

Automatyczne wózki satelitarne, regały o wysokości sześciopiętrowego budynku i możliwość składowania 13 tys. ton produktów solnych – w Janikowie działa już nowoczesny, jeden najbardziej zautomatyzowanych magazynów wysokiego składowania w tym regionie Polski.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter