Powakacyjne wydanie Eurologistics

12 września 2017

Zapraszamy do lektury online najnowszego wydania Eurologistics. Podsumowujemy w nim pierwsze półrocze branży TSL w Polsce: rynek powierzchni magazynowych zanotował rekordowy popyt, główne porty odnotowały wzrost przeładunków, a z informacji przekazanych przez UTK wynika, że kolejowe przewozy towarowe w pierwszym półroczu 2017 r. są najlepsze od 6 lat.

Mniej optymistycznie wygląda sytuacja na rynku transportu drogowego. Wprowadzane zmiany wymagają od operatorów logistycznych podejmowania kolejnych działań, aby przepływ towarów i usług pozostał niezachwiany, a potrzeby klientów zaspokojone – na ten temat w Barometrze SCM wypowiadają się przedstawiciele branży.

Sposób zarządzania procesami logistycznymi wywiera duży wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstw. Czy tak jest naprawdę i czy zaobserwować możemy to w każdym przypadku? W artykule: Logistyka a efektywność ekonomiczna przedsiębiorstwa, praktyczna analiza udziału kosztów logistyki w kosztach całkowitych przedsiębiorstwa i jej wpływu na funkcjonowanie innych sfer przedsiębiorstwa, jak sprzedaż, czy produkcja.
Transport lotniczy towarów jest jedną z ważnych składowych globalizacji handlu i produkcji. W tym wydaniu opisujemy największych spedytorów lotniczych i poziomy stawek na rynku przewozów.
W wydaniu także m.in.:
– Otwarta droga do gospodarki cyfrowej
– Co decyduje o zakupach w sieci?
– Perspektywy dla logistyki multimodalnej w Europie
– Rozmowa Arnoldem Bresch (PKP PLK) m.in. o prowadzonych inwestycjach i programie portowym
– Nowi strażnicy VAT i akcyzy – monitorowanie przewozów

 

Zapraszamy do lektury!

 

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Porta zainwestuje ponad 16 mln zł w centrum logistyczno-magazynowe

22 września 2017

Porta KMI Poland, największy producent drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej, zainwestuje co najmniej 16,1 mln zł w nowoczesne centrum logistyczno-magazynowe. Na powierzchni ponad 3 ha w Nidzicy, w woj. warmińsko-mazurskim, powstaną dwie hale: logistyczno-magazynowa oraz wysokiego składowania.

czytaj więcej »


Duże inwestycje w Europie

20 września 2017

Dachser w ramach rozwoju swojej europejskiej sieci buduje i modernizuje magazyny w Austrii, Rosji i zachodniej Francji. Nowe inwestycje mają ułatwić klientom dostęp do rynków eksportowych i tym samym konkurowanie za granicą.

czytaj więcej »


K+N zajmie 56 000 mkw. w parku logistycznym P3 Piotrków

19 września 2017

P3 Logistic Parks kontynuuje intensywny rozwój, rozpoczynając budowę magazynu o powierzchni 61 000 m2 w parku logistycznym P3 Piotrków w centralnej Polsce. Głównym najemcą obiektu, który zajmie 56 000 m2, będzie Kuehne+Nagel.

czytaj więcej »


Ekol uruchamia nowy pociąg

18 września 2017

Firma Ekol Logistics, realizując strategię wdrażania nowych połączeń intermodalnych w Europie, uruchomiła nowe połączenie kolejowe między Węgrami i Niemcami. Pociąg z Budapesztu do Kolonii będzie kursował trzy razy w tygodniu.

czytaj więcej »


Amica ma najwyższy w Polsce magazyn

15 września 2017

Tydzień temu, 8 września, Amica otworzyła przy swojej Fabryce Kuchni we Wronkach magazyn wysokiego składowania – najwyższy tego typu obiekt w Polsce i jeden z najwyższych w Europie. Magazyn powstał w rok od wmurowania kamienia węgielnego.

czytaj więcej »


Newsletter