Powakacyjne wydanie Eurologistics

12 września 2017

Zapraszamy do lektury online najnowszego wydania Eurologistics. Podsumowujemy w nim pierwsze półrocze branży TSL w Polsce: rynek powierzchni magazynowych zanotował rekordowy popyt, główne porty odnotowały wzrost przeładunków, a z informacji przekazanych przez UTK wynika, że kolejowe przewozy towarowe w pierwszym półroczu 2017 r. są najlepsze od 6 lat.

Mniej optymistycznie wygląda sytuacja na rynku transportu drogowego. Wprowadzane zmiany wymagają od operatorów logistycznych podejmowania kolejnych działań, aby przepływ towarów i usług pozostał niezachwiany, a potrzeby klientów zaspokojone – na ten temat w Barometrze SCM wypowiadają się przedstawiciele branży.

Sposób zarządzania procesami logistycznymi wywiera duży wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstw. Czy tak jest naprawdę i czy zaobserwować możemy to w każdym przypadku? W artykule: Logistyka a efektywność ekonomiczna przedsiębiorstwa, praktyczna analiza udziału kosztów logistyki w kosztach całkowitych przedsiębiorstwa i jej wpływu na funkcjonowanie innych sfer przedsiębiorstwa, jak sprzedaż, czy produkcja.
Transport lotniczy towarów jest jedną z ważnych składowych globalizacji handlu i produkcji. W tym wydaniu opisujemy największych spedytorów lotniczych i poziomy stawek na rynku przewozów.
W wydaniu także m.in.:
– Otwarta droga do gospodarki cyfrowej
– Co decyduje o zakupach w sieci?
– Perspektywy dla logistyki multimodalnej w Europie
– Rozmowa Arnoldem Bresch (PKP PLK) m.in. o prowadzonych inwestycjach i programie portowym
– Nowi strażnicy VAT i akcyzy – monitorowanie przewozów

 

Zapraszamy do lektury!

 

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Gigantyczny transport Dachser

17 listopada 2017

Dziewięć pierścieni zajmujących szerokość autostrady, ponad 200 ton ładunku długiego na 30 metrów i droga z Coesfeld w północno-zachodnich Niemczech do Szanghaju – to szczegóły zadania, jakiego podjął się operator logistyczny Dachser na zlecenie producenta autoklawów, Scholz Maschinenbau.

czytaj więcej »


Powstanie nowe centrum logistyczne Zalando pod Łodzią

16 listopada 2017

Zalando, wiodąca platforma modowa w Europie, już w tym miesiącu rozpocznie budowę międzynarodowego centrum logistycznego w Głuchowie pod Łodzią.

czytaj więcej »


DSV Road rozwija się na Śląsku

15 listopada 2017

DSV Road rozpoczął działalność w nowym oddziale w Sosnowcu. Uruchomienie ponad 7 tys. m² nowoczesnej powierzchni w nowej lokalizacji pozwoliło na przeniesienie operacji z dotychczasowego oddziału operatora w Czeladzi.

czytaj więcej »


Audi automatyzuje centrum dystrybucyjne wraz ze Still i Dematic Egemin

14 listopada 2017

Wraz z premierą nowego Audi A8, produkujący je koncern zaprezentował innowacyjne rozwiązanie z obszaru zautomatyzowanego transportu wewnętrznego, w oparciu o które od grudnia będzie funkcjonował połączony z siedzibą firmy zakład w Ingolstadt.

czytaj więcej »


IKEA Industry rozbudowuje fabrykę i magazyn w Zbąszynku

13 listopada 2017

IKEA Industry rozbudowuje fabrykę w Zbąszynku – największy na świecie kompleks produkcji mebli. Obecnie fabryka zatrudnia 3 100 osób. Po wybudowaniu nowej hali produkcyjnej i magazynu powstanie tu ponad 280 nowych miejsc pracy. Wartość inwestycji szacuje się na 225 mln zł.

czytaj więcej »


Newsletter