Połączenie sił VGL Group i Solid Logistics

14 października 2020

We wrześniu br. VGL Group zrealizowała jedno z kluczowych działań w ramach założonej strategii rozwoju. W sierpniu została podpisana umowa inwestycyjna, na mocy której 22 września 2020 roku VGL Group nabyła 50% udziałów Solid Logistics.
Kolejnym krokiem integracji Spółek, przewidzianym na połowę 2021 roku, będzie wymiana udziałów pomiędzy VGL i Solid.
Do momentu realizacji II etapu transakcji firmy będą funkcjonować niezależnie, przygotowując się jednocześnie do optymalnego modelu integracji obu spółek.
Synergia wynikająca z połączenia VGL Group i Solid Logistics pozwoli umocnić pozycję na rodzimym rynku logistycznym, a dzięki wymianie doświadczeń oraz wykorzystaniu licznych możliwości, klienci obu firm uzyskają dostęp do szerszego wachlarza kompleksowych i konkurencyjnych usług.

 

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

GLS zagęszcza sieć operacyjną na północy i południu

22 października 2020

Firma kurierska uruchamia trzy nowe filie – pod Starogardem Gdańskim, na północ od Warszawy w miejscowości Różan koło Ostrołęki oraz w Wodzisławiu Śląskim. GLS Poland dostosowuje swoją infrastrukturę bazową do rosnącego strumienia przesyłek i potrzeb e-commerce.

czytaj więcej »


GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES

21 października 2020

GEODIS, światowy lider w transporcie i logistyce, zawarł porozumienie z Innova Capital w sprawie przejęcia PEKAES, wiodącego operatora logistycznego w Polsce, zapewniającego kompleksową obsługę łańcucha dostaw.

czytaj więcej »


W Łodzi powstaje nowoczesny terminal multimodalny do obsługi transportu żywności

20 października 2020

W Łodzi powstanie nowoczesny terminal przeznaczony do obsługi transportu żywności. To pierwsza inwestycja spółki Contargo Hatrans Łódź łączącej doświadczenie łódzkiej firmy Hatrans Logistics oferującej usługi logistyczne w Europie i Chinach oraz działającej na terenie całej Europy spółki Contargo.

czytaj więcej »


Dron zwiększy bezpieczeństwo w Porcie Gdynia

19 października 2020

Ze względu na dynamiczny rozwój bezzałogowych statków powietrznych Zarząd Morskiego Portu Gdynia zdecydował się wdrożyć długofalową strategię dotyczącą dronów, która ma na celu stworzenie w porcie kompletnego i zintegrowanego środowiska testowego.

czytaj więcej »


P3 i kolejna sortownia dla InPost

16 października 2020

P3, długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych, wybudował dla InPost prawie 17 300 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku P3 Mszczonów. Obiekt pełni funkcję centrum cross-dockowego obsługującego oddziały InPost z całego kraju oraz centrum sortowniczego dla kluczowego rejonu Warszawy. Wspomaga także pracę głównej sortowni mieszczącej się na terenie parku P3 Piotrków.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter