P3 z rekordowym wzrostem w 2017 roku

2 lutego 2018

P3 – długoterminowy inwestor, właściciel i zarządca obiektów logistycznych – odnotował rekordowy wzrost w 2017 roku. Portfolio firmy zwiększyło się do ponad 4 mln m2 obiektów logistycznych doskonałej jakości na dziewięciu europejskich rynkach.
Wskaźniki najmu osiągnęły rekordową wysokość, sięgając 97% na koniec roku. Firma kontynuowała aktywną działalność deweloperską i inwestycyjną w całym regionie, rozpoczynając budowę blisko 600 000 m2 nowej powierzchni i finalizując strategiczne zakupy w wielu krajach – w tym nabycie na początku roku znacznego portfolio w Hiszpanii o wartości ponad 240 mln EUR. Z końcem roku zespół deweloperski P3 pozyskał ponad 100 ha dodatkowych gruntów w Europie, gotowych do zabudowy.

P3 znacznie zwiększyło bazę swoich klientów, witając w swoich progach nowe firmy, takie jak Lamborghini-Ducati, British American Tobacco, Antalis i BSH Electrodomésticos. Deweloper ukończył także budowy obiektów dla dotychczasowych klientów, takich jak FM Logistic, eMAG oraz Kuehne + Nagel. Obecnie parki logistyczne P3 są domem dla ponad 360 firm.

Komentując osiągnięcia z 2017 roku, Ian Worboys, CEO firmy P3, powiedział: – Realizując nasze długoterminowe cele, byliśmy bardzo aktywni w 2017 roku, zarówno pod względem działalności deweloperskiej, jak i dokonywania zakupów. Wkraczamy w 2018 rok z utalentowanym i rosnącym zespołem specjalistów w dziedzinie nieruchomości, gotowych do partnerskiej współpracy z klientami, aby realizować ich długoterminowe potrzeby dotyczące nieruchomości. Zapotrzebowanie na powierzchnię logistyczną najwyższej jakości nadal przewyższa podaż w prawie wszystkich kluczowych lokalizacjach na terenie Europy i nie widzę żadnych oznak wskazujących na osłabienie tej tendencji. W tym tempie może się okazać, że wartość firmy podwoi się w ciągu kolejnych 3-5 lat. Obserwujcie to razem z nami.

Aby dotrzymać kroku tempa ekspansji firmy, na koniec roku wprowadzono kilka kluczowych zmian personalnych. Andrew Stacey, dawniej dyrektor krajowy na Francję i dyrektor ds. zarządzania aktywami, awansuje na stanowisko dyrektora operacyjnego, odpowiedzialnego za codzienną działalność firmy w całej Europie. Blake Horsley, dawniej dyrektor krajowy na Rumunię, obejmuje rolę dyrektora rozwoju Grupy, odpowiedzialnego za rozwój handlowy firmy. Na koniec, Andrzej Wroński, dawniej dyrektor krajowy na Polskę, awansuje na stanowisko dyrektora ds. zarządzania aktywami Grupy, przyjmując odpowiedzialność za zarządzanie aktywami i obiektami w całym portfolio P3.

Warto także nadmienić, że firma P3 stała się pierwszym deweloperem powierzchni logistycznych na świecie, który podpisał United Nations Global Compact, największą na świecie inicjatywę skupiającą biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju, potwierdzając tym samym swoje zaangażowanie na rzecz zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. W celu czuwania nad działaniami firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju do załogi dołączył Steffen Walvius, obejmując stanowisko pierwszego kierownika ds. zrównoważonego rozwoju Grupy.

Również w Polsce 2017 r. był dla P3 rekordowy. Spółka podpisała umowy najmu na ponad 400 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, z czego ponad 290 000 m2 stanowiły nowe kontrakty.

Andrzej Wroński, Group Head of Asset Management w P3, podkreśla: – Miniony rok był dla nas bardzo udany. Nie tylko w pełni zrealizowaliśmy strategię rozwoju w Polsce, ale także niemal trzykrotnie przekroczyliśmy, zakładany na początku roku, plan budowy nowych obiektów. W każdym z naszych czterech parków rozpoczęliśmy realizację nowych obiektów. Łącznie oddaliśmy do użytku 190 000 m2, a kolejne 88 000 m2 jest w budowie. Ten rok zapowiada się równie intensywnie, choćby ze względu na planowane rozpoczęcie prac na gruncie o powierzchni 50 ha, który kupiliśmy w ubiegłym roku, tuż obok parku P3 Poznań. Szukamy także nowych lokalizacji, gdzie będziemy mogli się dalej rozwijać.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Media Expert w Łodzi z Panattoni

15 lutego 2018

Panattoni Europe rozbudowuje Central European Logistics Hub. Nowym najemcą największego centrum dystrybucyjnego dewelopera jest sieć Media Expert, która zajmie obiekt o powierzchni ok. 73 300 m kw. Jego budowa rozpocznie się w drugim kwartale 2018 r.

czytaj więcej »


Ekol Polska dla Regatta

14 lutego 2018

Na początku stycznia 2018 r. firma Ekol Logistics uruchomiła spółkę w Szwecji, jednocześnie kontynuuje rozwój już istniejących lokalizacji. Ekol rozpoczyna właśnie świadczenie kompleksowych usług logistycznych w oddziale w Poznaniu.

czytaj więcej »


Prologis zapełnił śląskie parki logistyczne

13 lutego 2018

Prologis Inc. poinformował w ubiegłym tygodniu o podpisaniu czterech umów najmu obejmujących łącznie 62 700 mkw. w parkach Prologis w Chorzowie i Dąbrowie Górniczej. Po zawarciu tych transakcji śląskie parki logistyczne Prologis są w 98 procentach wynajęte.

czytaj więcej »


GLS przejmuje hiszpańskiego dostawcę paczek ekspresowych Redyser

12 lutego 2018

General Logistics Systems B.V. (GLS) ogłosił przejęcie hiszpańskiej firmy Redyser Transporte specjalizującej się w przesyłkach ekspresowych. Firma Redyser przyczyni się do rozszerzenia oferty krajowej GLS Spain i wzmocni pozycję GLS jako drugiej największej hiszpańskiej sieci przesyłek ekspresowych, którą firma uzyskała po przejęciu ASM Transporte Urgente w czerwcu 2016 r.

czytaj więcej »


Wezwanie do Innowacji od ID Logistics

9 lutego 2018

ID Logistics zaprasza start-upy, firmy, stowarzyszenia, studentów i entuzjastów nowoczesnych technologii do wzięcia udziału w programie „Wezwanie do Innowacji”.

czytaj więcej »


Newsletter