P3 dla Lamborghini i Ducati

1 czerwca 2018

P3 po zakończeniu budowy z napiętym, jedynie sześciomiesięcznym harmonogramem, przekazał nowy magazyn o powierzchni 30 000 m2 firmom Automobili Lamborghini i Ducati Motor Holding. Obiekt typu BTS powstał w parku P3 Sala Bolognese, położonym w odległości kilku kilometrów na północ od Bolonii.

Nowy obiekt logistyczny, pierwszy projekt BTS P3 we Włoszech, stanie się centrum magazynowo-dystrybucyjnym oryginalnych części zamiennych dla Lamborghini i Ducati, w tym dla nowych modeli Lamborghini Super SUV Urus, a także Huracán i Aventador, historycznych modeli samochodów wyścigowych Lamborghini oraz najnowszych modeli Ducati: Panigale V4 (pierwszy seryjnie produkowany motocykl bolońskiej firmy wyposażony w 4-cylindrowy silnik na bazie MotoGP Desmosedici) i Scrambler® 1100.

Obie renomowane marki motoryzacyjne mają swoje siedziby odpowiednio w Sant’Agata Bolognese (Lamborghini) i w Bolonii (Ducati), w obu przypadkach w odległości mniejszej niż 15 km od parku P3. W nowym magazynie będzie pracować około 120 osób.

W budynku znajduje się 700 m2 powierzchni biurowej. Wysokość magazynu w świetle wynosi 12 m, a nośność posadzki – 5 t/m2. Temperatura w obiekcie będzie utrzymywana na stałym poziomie co najmniej 18°C przez cały rok.

Tak jak wszystkie nowe projekty BTS firmy P3, również ten magazyn został wyposażony w różne rozwiązania ekologiczne, takie jak oświetlenie LED, izolacja termiczna, panele słoneczne na dachu do ogrzewania wody wykorzystywanej w biurach, a także do systemów grzewczych i klimatyzacyjnych. Ponadto do nawadniania wykorzystywana będzie woda ze studni, co dodatkowo zmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Nowa ścieżka rowerowa połączy park z pobliską stacją kolejową.

Jean-Luc Saporito, dyrektor zarządzający P3 we Włoszech, powiedział: – Firmy Lamborghini i Ducati wyznaczyły bardzo napięty harmonogram realizacji nowego magazynu. Jesteśmy dumni, że udało nam się dotrzymać terminu – to osiągnięcie było możliwe dzięki współpracy między zespołem P3; generalnym wykonawcą firmą Techbau, Miastem Sala Bolognese oraz, naturalnie, naszymi klientami.

Nowy węzeł logistyczny Lamborghini i Ducati to drugi magazyn, który zostanie wybudowany w parku P3 w Sala Bolognese. Zajmuje powierzchnię około 11 ha, w tym 5000 m2 przeznaczonych jest na potencjalną ekspansję w przyszłości. Kolejne 3 ha są dostępne na nowe projekty BTS dla innych klientów.

Paolo Gabrielli, dyrektor obsługi posprzedażowej w Automobili Lamborghini, komentuje: – Nowy magazyn w Sala Bolognese jest częścią strategii rozwoju handlowego i przemysłowego Lamborghini. Wprowadzenie nowego modelu Super SUV URUS zadecydowało o konieczności podwojenia powierzchni produkcyjnej w naszym zakładzie w Sant’Agata Bolognese i podwojeniu sprzedaży do 2019 roku. Zmiany te znajdują także odzwierciedlenie w sektorze części zamiennych, dla którego w ocenie Lamborghini niezbędna jest dedykowana powierzchnia. Centrum ma powierzchnię ponad 15 000 m2, z m.in. 8 strefami załadunku i miejscem na składowanie 40 000 części do samochodów historycznych, aktualnych modeli oraz części zamiennych dla działu Motorsport, Squadra Corse. Wszystko to ma na celu zagwarantowanie najwyższego poziomu obsługi i szybkiego reagowania na potrzeby naszych klientów.

– Ten ważny i złożony projekt jest częścią większego planu strategicznego, którego celem jest podwyższenie efektywności i poziomu usług dla entuzjastów Ducati. Po osiągnięciu pełnej funkcjonalności systemu będziemy w stanie zagwarantować doskonałą jakość i krótsze terminy dostaw, w odpowiedzi na każde zamówienie z dowolnej części świata” – oświadczył Francesco Milicia, dyrektor łańcucha dostaw Ducati. – Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z firmą P3, z którą łączą nas wspólne wartości i profesjonalne podejście do spełniania potrzeb klienta, aby móc zawsze oferować najszybsze i najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Wystartowała budowa Panattoni Park Warsaw South

20 czerwca 2018

Panattoni Europe rozpoczął budowę nowego centrum logistycznego Park Warsaw South. Inwestycję zainaugurowała CTDI, wbijając symboliczną pierwszą łopatę pod realizację siedziby firmy. Uroczystość odbyła się 14 czerwca br. Zakończenie tej części inwestycji planowane jest na luty 2019 r.

czytaj więcej »


Emirates SkyCargo z Cainiao

19 czerwca 2018

Emirates SkyCargo podpisały list intencyjny z firmą Cainiao Smart Logistics Network Ltd. („Cainiao”), logistycznym skrzydłem holdingu Alibaba Group, w sprawie współpracy przy dostawie przesyłek transgranicznych.

czytaj więcej »


Trzecie Centrum Innowacji DHL

15 czerwca 2018

Nowe Centrum Innowacji DHL będzie przewodniczyło procesowi opracowywania przyszłych rozwiązań w zakresie logistyki i łańcucha dostaw w regionie obu Ameryk. Otwarcie nowoczesnego obiektu planowane jest na lato 2019 roku.

czytaj więcej »


Dachser: nowy magazyn w Sosnowcu

13 czerwca 2018

Dachser otworzył nowy magazyn klasy A w Śląskim Centrum Logistycznym i przeniósł do niego swój sosnowiecki oddział. Nowy obiekt jest większy o 80% od poprzedniego, zajmuje ponad 8500 m², z czego prawie 8000 m² będzie wykorzystywane na potrzeby cross-dockingu i logistyki kontraktowej.

czytaj więcej »


Panattoni sprzedał Park Warsaw West V

11 czerwca 2018

Panattoni Europe sprzedaje kolejny obiekt logistyczny – Panattoni Park Warsaw West V o powierzchni 70 tys. m kw. Nabywcą jest holenderska spółka, dla której jest to pierwsza inwestycja na polskim rynku magazynowym.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter