Ochrona towarów wrażliwych na temperaturę

8 września 2017

Linie Emirates SkyCargo we współpracy z firmą DuPont wprowadzają nową powłokę ochronną – White Cover Xtreme. Nowy produkt został wykonany z materiału Tyvek® Xtreme™ W50 firmy DuPont i zapewnia skuteczniejszą ochronę towarów wrażliwych na temperaturę przed ciepłem, zimnem i wilgocią.

Tyvek® Xtreme™ W50 bazuje na opatentowanym przez DuPont materiale Tyvek® wykonanym z polietylenu wysokociśnieniowego, który znajduje się również w produktach White Cover i White Cover Advanced, gwarantując jeszcze lepszą ochronę w zmiennych i ekstremalnych warunkach pogodowych. Potrójna warstwa w nowych powłokach White Cover Xtreme działa jak tarcza odbijająca ciepło słoneczne w wysokich temperaturach i bariera izolacyjna zapobiegająca utracie ciepła w niskich temperaturach, tym samym pozwalając na utrzymanie wewnętrznej temperatury ładunku na właściwym poziomie. Ponadto oddychająca powłoka White Cover Xtreme przepuszcza parę wodną, ograniczając skraplanie na powierzchni ładunku i zabezpieczając jego integralność. White Cover Xtreme to uniwersalne rozwiązanie, które zapewnia wysoki poziom ochrony zarówno w czasie surowej zimy, jak i podczas gorącego lata.

W ciągu ostatnich lat linie Emirates SkyCargo współpracowały z firmą DuPont nad ofertą lekkich powłok termoizolacyjnych zapewniających najskuteczniejszą ochronę cargo przed zmianami temperatury zewnętrznej i pogody. Jako pionier w zakresie specjalistycznych powłok ochronnych przewoźnik wprowadził White Cover Advanced w kwietniu 2016 roku, po sukcesie rozwiązania White Cover. Służy ono przede wszystkim do ochrony produktów łatwo psujących się, takich jak warzywa i owoce o wyższej tolerancji na ciepło, natomiast White Cover Advanced wykorzystuje się do zabezpieczenia zapakowanych produktów farmaceutycznych bardziej wrażliwych na wzrost temperatury. Nowa powłoka White Cover Xtreme pozwoli ochronić towary wrażliwe na temperatury, w tym leki, przewożone w ekstremalnych i zmiennych warunkach pogodowych.

Emirates SkyCargo to pierwsze na świecie linie lotnicze cargo, które wprowadzają materiał DuPont Tyvek® Xtreme™ W50 w rozwiązaniach ochronnych White Cover stworzonych głównie z myślą o obsłudze naziemnej. Dzięki współpracy z największym przewoźnikiem lotniczym cargo na świecie, DuPont otrzymuje cenne uwagi, które pozwalają usprawnić prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami i rozwiązaniami chłodniczymi. Obie firmy prowadziły intensywne testy produktu White Cover Xtreme, który trafi na rynek pod koniec sierpnia tego roku.

Przedłużenie współpracy
Współpraca Emirates SkyCargo i DuPont nad nowym produktem White Cover Xtreme odbywa się w ramach porozumienia między firmami, które razem postanowiły opracowywać nowe rozwiązania w zakresie ochrony towarów wrażliwych na temperatury, w szczególności powłoki termoizolacyjne, na potrzeby transportu lotniczego cargo. Umowę przedłużono o kolejne dwa lata do 2019 roku podczas targów Air Cargo Europe w Monachium w maju tego roku. Na jej podstawie firmy będą w dalszym ciągu tworzyć opłacalne, innowacyjne i kompleksowe rozwiązania chroniące towary wrażliwe na temperatury z myślą o potrzebach odbiorców końcowych.

Bezpłatna ochrona cargo White Cover
Od czerwca do sierpnia tego roku linie Emirates SkyCargo oferowały także bezpłatne powłoki White Cover wszystkim klientom przewożącym towary wrażliwe na temperaturę przez Dubaj, zapewniając skuteczniejszą ochronę cargo przed zepsuciem w okresie letnim. Każdego miesiąca linie Emirates SkyCargo przewożą średnio ponad 30 tysięcy ton produktów łatwo psujących się z różnych stron świata przez port w Dubaju.

Emirates SkyCargo wykorzystuje do obsługi cargo nowoczesną flotę Emirates złożoną z 260 samolotów, w tym 14 towarowych – 13 Boeingów 777-F i jednego Boeinga 747-400ERF. Przewoźnik dysponuje najnowocześniejszymi obiektami chłodniczymi na terenie terminali cargo Emirates SkyCentral położonych na lotniskach Dubai International i Dubai World Central, w tym przestrzenią magazynową z temperaturą kontrolowaną o powierzchni ponad 25 000 metrów kwadratowych i specjalnymi ciężarówkami-chłodniami kursującymi przez całą dobę między obydwoma portami lotniczymi.

(Emirates SkyCargo)

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Sklepy DIY na wyciągnięcie ręki

22 marca 2018

Dachser przewiduje wpływ jednego z największych trendów ostatnich lat, jakim jest rozwój branży e-commerce, na zmianę sposobu dokonywania zakupów w sektorze DIY. Wielokanałowość, postępująca cyfryzacja, a także coraz większa rola operatorów logistycznych, to tylko niektóre z czynników towarzyszących ewolucji handlu w branży budowlano-remontowej.

czytaj więcej »


Wykorzystanie cyfryzacja w łańcuchach dostaw

20 marca 2018

Firma DHL opublikowała raport z badań nad cyfryzacją w łańcuchu dostaw. Nowe technologie i rozwiązania rozwijają się w szybkim tempie i znacząco zmieniają funkcjonowanie branży na wielu płaszczyznach, przez co łańcuchy dostaw mają problem z szybką adaptacją.

czytaj więcej »


LPP w Parku 7R Gdańsk Kowale

19 marca 2018

7R rozszerza współpracę z gigantem odzieżowym posiadającym w swoim portfolio pięć rozpoznawalnych marek: Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsay. W budynku VI parku logistycznego w Kowalach, LPP zdecydowało się na ponad 10 tys. mkw. powierzchni.

czytaj więcej »


Wysoki popyt na nieruchomości w Niemczech

16 marca 2018

Zdaniem ekspertów popyt na nowe nieruchomości logistyczne utrzymuje się na wysokim poziomie. Firma doradcza Bulwiengesa obliczyła, że na przestrzeni ostatnich pięciu latach łączny metraż nowo zrealizowanych powierzchni logistycznych rósł w tempie 5,1% rocznie.

czytaj więcej »


Europa – Chiny: transport koleją z Dachser

15 marca 2018

Dachser oferuje przewozy pomiędzy Europą a Chinami zoptymalizowane pod kątem czasu i kosztów. Transport koleją na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku oraz linii transsyberyjskiej jest alternatywą dla połączeń lotniczych i morskich, łączącą dwa silne obszary gospodarcze.

czytaj więcej »


Newsletter