Ochrona towarów wrażliwych na temperaturę

8 września 2017

Linie Emirates SkyCargo we współpracy z firmą DuPont wprowadzają nową powłokę ochronną – White Cover Xtreme. Nowy produkt został wykonany z materiału Tyvek® Xtreme™ W50 firmy DuPont i zapewnia skuteczniejszą ochronę towarów wrażliwych na temperaturę przed ciepłem, zimnem i wilgocią.

Tyvek® Xtreme™ W50 bazuje na opatentowanym przez DuPont materiale Tyvek® wykonanym z polietylenu wysokociśnieniowego, który znajduje się również w produktach White Cover i White Cover Advanced, gwarantując jeszcze lepszą ochronę w zmiennych i ekstremalnych warunkach pogodowych. Potrójna warstwa w nowych powłokach White Cover Xtreme działa jak tarcza odbijająca ciepło słoneczne w wysokich temperaturach i bariera izolacyjna zapobiegająca utracie ciepła w niskich temperaturach, tym samym pozwalając na utrzymanie wewnętrznej temperatury ładunku na właściwym poziomie. Ponadto oddychająca powłoka White Cover Xtreme przepuszcza parę wodną, ograniczając skraplanie na powierzchni ładunku i zabezpieczając jego integralność. White Cover Xtreme to uniwersalne rozwiązanie, które zapewnia wysoki poziom ochrony zarówno w czasie surowej zimy, jak i podczas gorącego lata.

W ciągu ostatnich lat linie Emirates SkyCargo współpracowały z firmą DuPont nad ofertą lekkich powłok termoizolacyjnych zapewniających najskuteczniejszą ochronę cargo przed zmianami temperatury zewnętrznej i pogody. Jako pionier w zakresie specjalistycznych powłok ochronnych przewoźnik wprowadził White Cover Advanced w kwietniu 2016 roku, po sukcesie rozwiązania White Cover. Służy ono przede wszystkim do ochrony produktów łatwo psujących się, takich jak warzywa i owoce o wyższej tolerancji na ciepło, natomiast White Cover Advanced wykorzystuje się do zabezpieczenia zapakowanych produktów farmaceutycznych bardziej wrażliwych na wzrost temperatury. Nowa powłoka White Cover Xtreme pozwoli ochronić towary wrażliwe na temperatury, w tym leki, przewożone w ekstremalnych i zmiennych warunkach pogodowych.

Emirates SkyCargo to pierwsze na świecie linie lotnicze cargo, które wprowadzają materiał DuPont Tyvek® Xtreme™ W50 w rozwiązaniach ochronnych White Cover stworzonych głównie z myślą o obsłudze naziemnej. Dzięki współpracy z największym przewoźnikiem lotniczym cargo na świecie, DuPont otrzymuje cenne uwagi, które pozwalają usprawnić prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami i rozwiązaniami chłodniczymi. Obie firmy prowadziły intensywne testy produktu White Cover Xtreme, który trafi na rynek pod koniec sierpnia tego roku.

Przedłużenie współpracy
Współpraca Emirates SkyCargo i DuPont nad nowym produktem White Cover Xtreme odbywa się w ramach porozumienia między firmami, które razem postanowiły opracowywać nowe rozwiązania w zakresie ochrony towarów wrażliwych na temperatury, w szczególności powłoki termoizolacyjne, na potrzeby transportu lotniczego cargo. Umowę przedłużono o kolejne dwa lata do 2019 roku podczas targów Air Cargo Europe w Monachium w maju tego roku. Na jej podstawie firmy będą w dalszym ciągu tworzyć opłacalne, innowacyjne i kompleksowe rozwiązania chroniące towary wrażliwe na temperatury z myślą o potrzebach odbiorców końcowych.

Bezpłatna ochrona cargo White Cover
Od czerwca do sierpnia tego roku linie Emirates SkyCargo oferowały także bezpłatne powłoki White Cover wszystkim klientom przewożącym towary wrażliwe na temperaturę przez Dubaj, zapewniając skuteczniejszą ochronę cargo przed zepsuciem w okresie letnim. Każdego miesiąca linie Emirates SkyCargo przewożą średnio ponad 30 tysięcy ton produktów łatwo psujących się z różnych stron świata przez port w Dubaju.

Emirates SkyCargo wykorzystuje do obsługi cargo nowoczesną flotę Emirates złożoną z 260 samolotów, w tym 14 towarowych – 13 Boeingów 777-F i jednego Boeinga 747-400ERF. Przewoźnik dysponuje najnowocześniejszymi obiektami chłodniczymi na terenie terminali cargo Emirates SkyCentral położonych na lotniskach Dubai International i Dubai World Central, w tym przestrzenią magazynową z temperaturą kontrolowaną o powierzchni ponad 25 000 metrów kwadratowych i specjalnymi ciężarówkami-chłodniami kursującymi przez całą dobę między obydwoma portami lotniczymi.

(Emirates SkyCargo)

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Porta zainwestuje ponad 16 mln zł w centrum logistyczno-magazynowe

22 września 2017

Porta KMI Poland, największy producent drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej, zainwestuje co najmniej 16,1 mln zł w nowoczesne centrum logistyczno-magazynowe. Na powierzchni ponad 3 ha w Nidzicy, w woj. warmińsko-mazurskim, powstaną dwie hale: logistyczno-magazynowa oraz wysokiego składowania.

czytaj więcej »


Duże inwestycje w Europie

20 września 2017

Dachser w ramach rozwoju swojej europejskiej sieci buduje i modernizuje magazyny w Austrii, Rosji i zachodniej Francji. Nowe inwestycje mają ułatwić klientom dostęp do rynków eksportowych i tym samym konkurowanie za granicą.

czytaj więcej »


K+N zajmie 56 000 mkw. w parku logistycznym P3 Piotrków

19 września 2017

P3 Logistic Parks kontynuuje intensywny rozwój, rozpoczynając budowę magazynu o powierzchni 61 000 m2 w parku logistycznym P3 Piotrków w centralnej Polsce. Głównym najemcą obiektu, który zajmie 56 000 m2, będzie Kuehne+Nagel.

czytaj więcej »


Ekol uruchamia nowy pociąg

18 września 2017

Firma Ekol Logistics, realizując strategię wdrażania nowych połączeń intermodalnych w Europie, uruchomiła nowe połączenie kolejowe między Węgrami i Niemcami. Pociąg z Budapesztu do Kolonii będzie kursował trzy razy w tygodniu.

czytaj więcej »


Amica ma najwyższy w Polsce magazyn

15 września 2017

Tydzień temu, 8 września, Amica otworzyła przy swojej Fabryce Kuchni we Wronkach magazyn wysokiego składowania – najwyższy tego typu obiekt w Polsce i jeden z najwyższych w Europie. Magazyn powstał w rok od wmurowania kamienia węgielnego.

czytaj więcej »


Newsletter