Nowa platforma logistyczna CAT LC Polska w Sosnowcu

25 czerwca 2019

CAT LC Polska – operator logistyczny należący do międzynarodowego koncernu Groupe CAT, specjalizujący się w obsłudze m.in. branży motoryzacyjnej, otworzył w parku Panattoni Sosnowiec nowoczesną platformę logistyczną. Uroczysta inauguracja odbyła się 11 czerwca br.
Operator dotychczas prowadził operacje w obiekcie w Mysłowicach. W celu powiększenia zajmowanej powierzchni jak również dopasowania do prowadzonych operacji zdecydowano o przeniesieniu działalności do nowo wybudowanego obiektu w Sosnowcu.

Powierzchnia magazynowa obiektu to 4750 m2, zaś łączna powierzchnia biur to 560 m2. Dzięki 39 rampom nowa platforma zapewnia większą produktywność i jakość procesów. To co również wyróżnia nowy obiekt CAT to optymalizujące koszty nowoczesne oświetlenie LED, zapewniający wysokie bezpieczeństwo wysokiej klasy monitoring z 36 kamerami oraz dogodna lokalizacja zapewniająca bezpośrednie połączenie z autostradą S1.

– Głównym naszym celem było przede wszystkim zrealizowanie oczekiwań klientów. Przez wiele lat ich potrzeby w kontekście wolumenowym rosły – liczba i zróżnicowanie składowanych i przewożonych towarów wzrastała. Ale rosły również oczekiwania dotyczące szybkości dystrybucji towaru, późniejszych czasów wydań, udoskonalenia procesów konsolidacji i obsługi składowanego towaru. Odpowiedzią na te właśnie potrzeby była nowa platforma CAT LC w Sosnowcu – skomentował Radosław Rożek, dyrektor zarządzający CAT LC Polska.

Nowy obiekt jest drugą co do wielkości platformą CAT LC w Polsce dostosowaną do prowadzenia szybkiej i bezpiecznej logistyki. Pozostałe obiekty znajdują się w Duchnicach, Śremie, Strykowie, Dobroszycach, Bydgoszczy, Parzniewie, Kowalach oraz 7 innych lokalizacjach na terenie Polski.

Specjalizacją firmy są m.in. flagowy produkt – ekspresowe dostawy nocne w całym kraju, dostawy komponentów i części do produkcji, międzynarodowa i krajowa spedycja ładunków całopojazdowych i drobnicowych oraz pełna obsługa magazynowa. CAT LC Polska realizuje również dostawy najwyższego priorytetu TopCAT, rozwiązania dla logistyki jednośladów BikeCAT, jak również dedykowane rozwiązania dla branż wózków widłowych, opon, olejów oraz szyb samochodowych. Do każdego projektu CAT LC podchodzi indywidualnie i razem z Klientem ‘szyje’ indywidualnie skrojone na miarę rozwiązania. W tym roku mija 25 lat działalności firmy na rynku polskim, i ponad 60 lat Groupe CAT na rynkach międzynarodowych.

Więcej informacji o firmie i usługach: groupecat.pl

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Dachser dla Volvo Cars

23 lipca 2019

Dachser realizuje transport produktów dla Volvo Cars. Części zamienne skandynawskiego producenta trafiają z miejscowości Torslanda pod Göteborgiem do szwedzkiego oddziału Dachser, skąd ruszają dalej do magazynów Volvo Cars w Niemczech.

czytaj więcej »


Amazon: nowe centrum logistyczne w Okmianach k. Bolesławca

22 lipca 2019

Amazon ogłosił w ubiegłym tygodniu plany otwarcia nowego centrum logistyki o powierzchni ponad 60 000 m2 w Okmianach, k. Bolesławca. Centrum, które zostanie wyposażone w najnowsze technologie, będzie odbierać produkty od sprzedawców i dostawców Amazon, a następnie dystrybuować je do centrów e-commerce Amazon.

czytaj więcej »


GEFCO przejmuje Chronotruck

19 lipca 2019

Grupa GEFCO poinformowała o zakupie firmy Chronotruck, która kontaktuje spedytorów i przewoźników za pośrednictwem innowacyjnej platformy cyfrowej. Przejęcie jest elementem strategii Grupy opierającej się na wykorzystaniu nowych technologii w imię satysfakcji klientów oraz świadczenia w pełni cyfrowych usług odpowiadających potrzebom obecnych i przyszłych systemów logistycznych.

czytaj więcej »


Brąz dla magazynu DB Schenker w Bydgoszczy

17 lipca 2019

Magazyn logistyczny DB Schenker w Bydgoszczy został wyróżniony za doskonałość operacyjną – uzyskał status bronze zgodnie z korporacyjnym standardem XSITE. W połowie 2019 r. magazyn został poddany ocenie według globalnego, korporacyjnego standardu doskonałości operacyjnej XSITE. Audyt przeprowadzony przez międzynarodowych ekspertów zakończył się sukcesem.

czytaj więcej »


Nowa działka SEGRO we Wrocławiu

15 lipca 2019

Firma SEGRO nabyła działkę o powierzchni ponad 17 ha w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych. Na jej terenie już wkrótce powstanie SEGRO Logistics Park Wrocław. Spółka SEGRO dostarczy 75 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej, dostosowanej do potrzeb klientów z różnych branż.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter