Nowa platforma logistyczna CAT LC Polska w Sosnowcu

25 czerwca 2019

CAT LC Polska – operator logistyczny należący do międzynarodowego koncernu Groupe CAT, specjalizujący się w obsłudze m.in. branży motoryzacyjnej, otworzył w parku Panattoni Sosnowiec nowoczesną platformę logistyczną. Uroczysta inauguracja odbyła się 11 czerwca br.
Operator dotychczas prowadził operacje w obiekcie w Mysłowicach. W celu powiększenia zajmowanej powierzchni jak również dopasowania do prowadzonych operacji zdecydowano o przeniesieniu działalności do nowo wybudowanego obiektu w Sosnowcu.

Powierzchnia magazynowa obiektu to 4750 m2, zaś łączna powierzchnia biur to 560 m2. Dzięki 39 rampom nowa platforma zapewnia większą produktywność i jakość procesów. To co również wyróżnia nowy obiekt CAT to optymalizujące koszty nowoczesne oświetlenie LED, zapewniający wysokie bezpieczeństwo wysokiej klasy monitoring z 36 kamerami oraz dogodna lokalizacja zapewniająca bezpośrednie połączenie z autostradą S1.

– Głównym naszym celem było przede wszystkim zrealizowanie oczekiwań klientów. Przez wiele lat ich potrzeby w kontekście wolumenowym rosły – liczba i zróżnicowanie składowanych i przewożonych towarów wzrastała. Ale rosły również oczekiwania dotyczące szybkości dystrybucji towaru, późniejszych czasów wydań, udoskonalenia procesów konsolidacji i obsługi składowanego towaru. Odpowiedzią na te właśnie potrzeby była nowa platforma CAT LC w Sosnowcu – skomentował Radosław Rożek, dyrektor zarządzający CAT LC Polska.

Nowy obiekt jest drugą co do wielkości platformą CAT LC w Polsce dostosowaną do prowadzenia szybkiej i bezpiecznej logistyki. Pozostałe obiekty znajdują się w Duchnicach, Śremie, Strykowie, Dobroszycach, Bydgoszczy, Parzniewie, Kowalach oraz 7 innych lokalizacjach na terenie Polski.

Specjalizacją firmy są m.in. flagowy produkt – ekspresowe dostawy nocne w całym kraju, dostawy komponentów i części do produkcji, międzynarodowa i krajowa spedycja ładunków całopojazdowych i drobnicowych oraz pełna obsługa magazynowa. CAT LC Polska realizuje również dostawy najwyższego priorytetu TopCAT, rozwiązania dla logistyki jednośladów BikeCAT, jak również dedykowane rozwiązania dla branż wózków widłowych, opon, olejów oraz szyb samochodowych. Do każdego projektu CAT LC podchodzi indywidualnie i razem z Klientem ‘szyje’ indywidualnie skrojone na miarę rozwiązania. W tym roku mija 25 lat działalności firmy na rynku polskim, i ponad 60 lat Groupe CAT na rynkach międzynarodowych.

Więcej informacji o firmie i usługach: groupecat.pl

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Niemiecka logistyka w Gdyni

19 listopada 2019

Spotkanie pod hasłem “Logistics Innovation & cooperation – enabler for tomorrow’s logistics” odbyło się w przepięknej scenerii gdyńskiego hotelu Courtyard by Marriott. Cel: pokazanie aktualnego obrazu innowacji w zakresie cyfryzacji w logistyce oraz możliwości współpracy polsko-niemieckiej. Patronat medialny sprawowało wydawnictwo Eurologistics.

czytaj więcej »


Action z pierwszym centrum dystrybucyjnym w Polsce

19 listopada 2019

Dwa lata po tym jak sieć dyskontów niespożywczych Action weszła na polski rynek, otwierając swój pierwszy sklep w Lesznie, firma uruchomiła 6 listopada swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne.

czytaj więcej »


Logistics Innovative Solutions

18 listopada 2019

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w Forum Logistics Innovative Solutions. Miało ono na celu przedstawienie bieżącego stanu innowacji w zakresie cyfryzacji w logistyce. Stanowiło również okazję do dyskusji i poznania partnerów odnoszących sukcesy w tym obszarze. Patronat medialny sprawowało wydawnictwo Eurologistics.

czytaj więcej »


InPost Fulfillment wystartuje w parku P3 Piotrków

18 listopada 2019

P3, deweloper europejskich obiektów magazynowych, podpisał z firmą InPost umowę najmu na 6150 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku P3 Piotrków. Magazyn będzie przeznaczony do prowadzenia nowej usługi logistycznej w ofercie operatora dla klientów z branży e-commerce – InPost Fulfillment.

czytaj więcej »


Dwa BTS-y pod jednym dachem

15 listopada 2019

Prologis rozbudowuje Budynek 2 na terenie Prologis Park Wrocław V o 16 500 mkw. Nowa inwestycja została uszyta na miarę dwóch firm o odmiennym charakterze, ale o wspólnym celu jakim jest efektywne magazynowanie i dystrybucja zarówno na lokalny rynek aglomeracji dolnośląskiej, jak i całej Polski.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter