Niemiecka logistyka w Gdyni

19 listopada 2019

Spotkanie pod hasłem “Logistics Innovation & cooperation – enabler for tomorrow’s logistics” odbyło się w przepięknej scenerii gdyńskiego hotelu Courtyard by Marriott. Cel: pokazanie aktualnego obrazu innowacji w zakresie cyfryzacji w logistyce oraz możliwości współpracy polsko-niemieckiej. Patronat medialny sprawowało wydawnictwo Eurologistics.

– Jedną z rolą Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Cyfrowej jest wspieranie edukacji związanej z rozwojem technologii, między innymi poprzez spotkania z firmami. Przeznaczamy na tego rodzaju działania niemałe środki finansowe. Świat ulega szybkim zmianom. Technologie idą w kierunku usprawniania działań logistyczno-transportowych, w tym na przykład wspierania profesjonalnych kierowców. Stoi przed nami wiele wyzwań, choćby tych związanych z ograniczeniem emisji szkodliwych substancji do atmosfery, do czego przyczynia się niestety transport drogowy. Warto zwrócić uwagę, że koncerny wciąż pracują nad coraz to nowszymi, bardziej efektywnymi ekologicznie silnikami, w tym elektrycznymi. Niemałą rolę odgrywa telematyka – mówiła Birgit Faßbender, zastępca kierownika referatu Transport towarowy i logistyka w Federalnym Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej.

Maciej Brzozowski z Hafen Hamburg Marketing opowiadał o cyfryzacji portu i transportu morskiego na przykładzie Portu Hamburg, przybliżając między innymi informacje dotyczące testów wykorzystania 5G. Poruszył takie kwestie jak mobilne i elastyczne sterowanie komputerami drogowymi w celu optymalizacji ruchu, rozszerzenie rzeczywistości wirtualnej do planowania nowych budynków, mobilne czujniki środowiskowe na statkach floty w Hamburgu. Technologia 5G stwarza ciekawe możliwości związane choćby ze zdalną kontrolą infrastruktury portowej za pomocą bezpiecznej sieci mobilnej czy zautomatyzowanymi inspekcjami przeprowadzane przez drony (także te podwodne).

O korzyściach i najlepszych rozwiązaniach związanych z telematyką można było usłyszeć z kolei od Stephana Richtera, Director Domestic Leasing w Seaco International Leasing. Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwał Michael Kuchenbecker z Logistics Alliance Germany. To przedsięwzięcie utworzone przez Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej oraz niemiecką branżę logistyczną. Obejmuje pełen zakres niemieckich usług logistycznych i reprezentuje większość dużych międzynarodowych graczy jak i lokalnych, małych i średnich przedsiębiorstw, specjalizujących się we wszystkich rodzajach transportu. Zapewnia dostęp do doświadczonych dostawców usług logistycznych w Niemczech, całkowicie bezpłatnie.

 

Galeria zdjęć

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

ID Logistics i nowe centrum dystrybucyjne Lindt&Sprüngli

14 lipca 2020

ID Logistics wzmacnia współpracę z Lindt&Sprüngli (Poland), światowym liderem na rynku czekolady premium. 1 czerwca 2020 roku zostało uruchomione nowe centrum dystrybucyjne producenta czekolady w Grodzisku Mazowieckim, którym zarządza zespół ID Logistics. W tym roku mija 10 lat od podpisania umowy między firmami.

czytaj więcej »


Dot2Dot przenosi główną siedzibę grupy do 7R Park Gdańsk II

13 lipca 2020

Grupa Dot2Dot, lider branży opakowań z tektury litej, wprowadzi się do kompleksu 7R Park Gdańsk II w Kowalach, gdzie ulokuje linię produkcyjną, magazyn oraz biuro. W transakcji najemcy doradzała firma AXI IMMO.

czytaj więcej »


Nowy magazyn centralny PepsiCo pracuje na pełnych obrotach

10 lipca 2020

Najnowszy magazyn centralny PepsiCo położony na terenie parku P3 Mszczonów jest jednocześnie największym magazynem w sieci dystrybucji koncernu i największym tego typu obiektem oddanym do użytku w Polsce w I kwartale 2020 r.

czytaj więcej »


Ekol Poland rozszerza współpracę z Regattą

9 lipca 2020

Polska spółka Ekol Logistics i brytyjska Regatta niedawno podpisały nową, sześcioletnią umowę, co oznacza wejście w trzecią fazę współpracy. Firmy rozpoczęły współpracę w styczniu 2018 roku i do tej pory spółka Ekol Polska realizowała usługi dla Regatty na powierzchni magazynowej wynoszącej 10 000 mkw. (ponad 10 000 palet), składując 28 000 jednostek SKU.

czytaj więcej »


Algorytmy sztucznej inteligencji w magazynach e-commerce LPP

8 lipca 2020

W magazynie LPP do obsługi sprzedaży internetowej (Fulfillment Center) wdrożono rozwiązanie do optymalizacji ścieżki kompletacji zamówień z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. Ten innowacyjny system będący elementem projektu Warehouse Inteligence to efekt współpracy LPP z producentem oprogramowania dla przemysłu, firmą PSI Polska.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter