Marzena Wal nowym dyrektorem ds. rozwoju biznesu HUB logistics

11 grudnia 2018

Z początkiem grudnia do zespołu Hub Logistics – polskiej spółki fińskiego lidera usług logistyki kontraktowej – dołączyła Marzena Wal, obejmując funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu.

Marzena Wal jest związana z branżą TSL od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pełniąc funkcje menedżerskie w działach sprzedaży i operacji zarówno po stronie odbiorców, jak i dostawców usług logistycznych. Do jej głównych zadań należało tworzenie struktury sprzedaży, budowanie i utrzymywanie relacji z klientami oraz zarządzanie procesami logistycznymi i transportowymi. Jako Ambient Supply Chain Manager Makro Marzena odpowiadała m.in. za organizację dostaw oraz wdrażanie innowacyjnych procesów logistycznych gwarantujących jakość i terminowość dostaw przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Z kolei jako dyrektor logistyki dużej firmy handlowej, zarządzała siecią dystrybucji towarów do sklepów detalicznych i sieci handlowych. Ostatnie trzy lata Marzena spędziła zawodowo w ID Logistics, gdzie jako dyrektor handlowy odpowiadała za rozwój biznesu, tworząc i realizując strategię sprzedaży i marketingu firmy.

Przed dołączeniem do HUB logistics, Marzena miała okazję spotkać się z zespołem oraz przyjrzeć się, jak działa organizacja i jakie ma zaplecze kompetencyjne oraz technologiczne.

– Chciałabym, aby firmy rozważające outsourcing dla logistyki w pierwszej kolejności myślały o partnerstwie z Hub Logistics. Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa logistycznego na rynku polskim Logisys oraz projektowania systemów IT (m.in. Agilero WMS) stanowią doskonałą podstawę do wdrażania dopasowanych rozwiązań dla firm, których głównym celem jest skupienie się na swojej działalności podstawowej i jej rozwoju. Ponadto, Hub Logistics na rynku fińskim jest absolutnym liderem w zakresie realizacji w pełni zautomatyzowanych magazynów. W Polsce firmy coraz śmielej myślą o takich rozwiązaniach, głównie ze względu na rosnące wyzwania związane z zapewnieniem potrzebnej liczby pracowników magazynowych, ale także ze względu na konieczność zwiększania wydajności i efektywności na coraz bardziej konkurencyjnym rynku – powiedziała Marzena Wal.

Dalej, kontynuując temat bieżących zmian na rynku logistycznym i możliwości wynikających z szybkiego tempa rozwoju nowoczesnych technologii, powiedziała:

– Moim zdaniem nadszedł czas bardzo szybkich zmian w zakresie dotychczasowego postrzegania logistyki, które dyktowane są dynamicznym rozwojem technologii, wąską specjalizacją branżową i koniecznością wręcz nowatorskiego podejścia do kapitału. Osobiście jestem zafascynowana tempem tych zmian, a Hub Logistics jest firmą świetnie przygotowaną do partnerskiego ich wdrażania, bazującego nie tylko na zaufaniu, ale również na mierzalnych parametrach. Myślę, że moje doświadczenie zdobyte po stronie odbiorcy usług logistycznych będzie minimalizowało obawy wielu decydentów przed przekazaniem odpowiedzialności za procesy logistyczne profesjonalnemu partnerowi.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Dachser otworzył oddział w Rzeszowie

13 września 2019

Dachser uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja Dachser w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

czytaj więcej »


Zmiany w TSLOGISTIC

11 września 2019

W firmie TSLOGISTIC, która od początku istnienia idzie wytyczonym szlakiem ciągłego rozwoju i rozszerzania oferty o nowe usługi, zaszły w ostatnim czasie znaczące zmiany.

czytaj więcej »


Opakowania bio prosto z SEGRO Business Park Łódź

9 września 2019

Pulpack, producent ekologicznych opakowań wykonanych z pulpy tekturowej, wynajął blisko 10 800 m2 powierzchni magazynowej w SEGRO Business Park Łódź. W transakcji klientowi doradzała agencja Axi Immo.

czytaj więcej »


Największe wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej

6 września 2019

Co dziś jest największym wyzwaniem dla operatorów logistycznych specjalizujących się w dedykowanej logistyce kontraktowej? Komentarz Sylwii Dunn, business development director, ID Logistics Polska.

czytaj więcej »


BIK sprzedał magazyny w Sosnowcu za 15,2 mln euro

5 września 2019

Biuro Inwestycji Kapitałowych sfinalizowało sprzedaż części Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu obejmującego trzy budynki magazynowe. Nabywcą został fundusz Exeter Property Group poprzez spółkę celową MIR Poland. Kwota transakcji wyniosła ponad 15,2 mln euro netto.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter