Marzena Wal nowym dyrektorem ds. rozwoju biznesu HUB logistics

11 grudnia 2018

Z początkiem grudnia do zespołu Hub Logistics – polskiej spółki fińskiego lidera usług logistyki kontraktowej – dołączyła Marzena Wal, obejmując funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu.

Marzena Wal jest związana z branżą TSL od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pełniąc funkcje menedżerskie w działach sprzedaży i operacji zarówno po stronie odbiorców, jak i dostawców usług logistycznych. Do jej głównych zadań należało tworzenie struktury sprzedaży, budowanie i utrzymywanie relacji z klientami oraz zarządzanie procesami logistycznymi i transportowymi. Jako Ambient Supply Chain Manager Makro Marzena odpowiadała m.in. za organizację dostaw oraz wdrażanie innowacyjnych procesów logistycznych gwarantujących jakość i terminowość dostaw przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Z kolei jako dyrektor logistyki dużej firmy handlowej, zarządzała siecią dystrybucji towarów do sklepów detalicznych i sieci handlowych. Ostatnie trzy lata Marzena spędziła zawodowo w ID Logistics, gdzie jako dyrektor handlowy odpowiadała za rozwój biznesu, tworząc i realizując strategię sprzedaży i marketingu firmy.

Przed dołączeniem do HUB logistics, Marzena miała okazję spotkać się z zespołem oraz przyjrzeć się, jak działa organizacja i jakie ma zaplecze kompetencyjne oraz technologiczne.

– Chciałabym, aby firmy rozważające outsourcing dla logistyki w pierwszej kolejności myślały o partnerstwie z Hub Logistics. Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa logistycznego na rynku polskim Logisys oraz projektowania systemów IT (m.in. Agilero WMS) stanowią doskonałą podstawę do wdrażania dopasowanych rozwiązań dla firm, których głównym celem jest skupienie się na swojej działalności podstawowej i jej rozwoju. Ponadto, Hub Logistics na rynku fińskim jest absolutnym liderem w zakresie realizacji w pełni zautomatyzowanych magazynów. W Polsce firmy coraz śmielej myślą o takich rozwiązaniach, głównie ze względu na rosnące wyzwania związane z zapewnieniem potrzebnej liczby pracowników magazynowych, ale także ze względu na konieczność zwiększania wydajności i efektywności na coraz bardziej konkurencyjnym rynku – powiedziała Marzena Wal.

Dalej, kontynuując temat bieżących zmian na rynku logistycznym i możliwości wynikających z szybkiego tempa rozwoju nowoczesnych technologii, powiedziała:

– Moim zdaniem nadszedł czas bardzo szybkich zmian w zakresie dotychczasowego postrzegania logistyki, które dyktowane są dynamicznym rozwojem technologii, wąską specjalizacją branżową i koniecznością wręcz nowatorskiego podejścia do kapitału. Osobiście jestem zafascynowana tempem tych zmian, a Hub Logistics jest firmą świetnie przygotowaną do partnerskiego ich wdrażania, bazującego nie tylko na zaufaniu, ale również na mierzalnych parametrach. Myślę, że moje doświadczenie zdobyte po stronie odbiorcy usług logistycznych będzie minimalizowało obawy wielu decydentów przed przekazaniem odpowiedzialności za procesy logistyczne profesjonalnemu partnerowi.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rohlig Suus Logistics otwiera się w Panattoni Park Wrocław IX

24 czerwca 2019

Panattoni Europe informuje o otwarciu nowego centrum logistycznego Rohlig Suus Logistics w Panattoni Park Wrocław IX . Firma zajęła powierzchnię 15 000 m kw., na której stworzono m.in. nowoczesny terminal cross-dockowy. Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się 13 czerwca 2019 r.

czytaj więcej »


CPK i porty regionalne

19 czerwca 2019

Jak zaplanować rynek lotniczy w Polsce, uwzględniając budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego? 

czytaj więcej »


Dachser i ARTS Energy: energia dla świata

17 czerwca 2019

Producent baterii ARTS Energy, dostawca różnego rodzaju wysokojakościowych rozwiązań do magazynowania energii, wytwarza swoje wyroby na francuskiej prowincji. Rozwiązania firmy zapewniają zasilanie klientom w Europie i na całym świecie. Dachser organizuje logistykę na rzecz tego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej »


X Regaty TSL „Świętujemy 10 lat” – podsumowanie

14 czerwca 2019

Najbardziej mokre, najbardziej wietrzne i… najbardziej okrągłe. Za nami X edycja Regat TSL – kalejdoskop wrażeń z mijającej dekady zwieńczyły trzy niezapomniane dni spędzone w gronie przedstawicieli firm transportowych z całej Polski.

czytaj więcej »


Zespół Polpharmy mistrzem Polski GC SCM The Fresh Connection 2019

13 czerwca 2019

Reprezentanci firmy Polpharmy zostali tegorocznym mistrzem Polski w zawodach Global Challenge SCM The Fresh Connection 2019. Zespół we wrześniu weźmie udział w światowym finale, który zostanie tym razem rozegrany w Atenach.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter