LPP rozpoczyna budowę nowego centrum dystrybucyjnego

23 grudnia 2020

W styczniu 2021 roku LPP rozpocznie budowę centrum dystrybucyjnego na terenie gminy Brześć Kujawski. Inwestycja o wartości około 200 mln zł jest jednym z kluczowych projektów polskiego producenta odzieży w zakresie wzmacniania i rozwoju logistyki. Prace budowlane potrwają do końca przyszłego roku, a uruchomienie centrum planowane jest na pierwszy kwartał 2022 r.
Budowa centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim jest kolejnym krokiem w rozwoju sieci logistycznej LPP, wspierającej ekspansję biznesową firmy, zarówno w obszarze handlu stacjonarnego, jak i e-commerce. Nowy obiekt umożliwi dywersyfikację operacji logistycznych gdańskiej spółki i odciążenie głównego Centrum Dystrybucyjnego LPP w Pruszczu Gdańskim. Dzięki uruchomieniu nowego obiektu, polski producent odzieży podwoi dotychczas dostępne moce operacyjne sieci zaopatrzenia i dystrybucji.

Realizacja inwestycji zlokalizowanej na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej będzie przebiegać etapowo. Przekazanie terenu do dyspozycji generalnego wykonawcy planowane jest najpóźniej do 15 stycznia 2021 roku. Budowa obiektu, instalacja automatyki magazynowej oraz zatowarowanie centrum potrwa około 12 miesięcy. Uruchomienie centrum dystrybucyjnego inwestor planuje na pierwszy kwartał 2022 roku.

– Budowa nowego centrum dystrybucyjnego ma dla nas strategiczne znaczenie, dlatego cieszymy się, że po czasie zamrożenia, możemy ogłosić rozpoczęcie realizacji tej inwestycji. Jednocześnie, jako firma odpowiedzialna, przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa i komfortu społeczności, w których działamy. Zdajemy sobie sprawę, że budowa centrum może wiązać się z niedogodnościami dla okolicznych mieszkańców, jednak razem z generalnym wykonawcą dołożymy wszelkich starań, aby jej przebieg był jak najmniej uciążliwy – komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP. – Przy wsparciu władz gminy Brześć Kujawski, chcemy także pozostawać w stałym kontakcie z mieszkańcami. Jest to dla nas szczególnie istotne w obliczu pandemii, gdy otwarta komunikacja ma ogromne znaczenie dla wspólnego bezpieczeństwa – zapewnia Sebastian Sołtys.

Organizacja ruchu wokół inwestycji została zaplanowana tak, aby transport maszyn budowlanych odbywał się wyłącznie drogami krajowymi i wojewódzkimi. Trasy przejazdu w sąsiedztwie pobliskich domostw oraz instytucji publicznych zostaną ograniczone do minimum. W ramach przeciwdziałania Covid-19, oprócz standardowych procedur bezpieczeństwa, na terenie placu budowy wprowadzone zostaną dodatkowe środki ochronne, zgodnie z aktualnymi wytycznymi służb sanitarnych.

– W ostatnich latach razem z LPP udało nam się zrealizować wiele wspólnych projektów społecznych i edukacyjnych. Jesteśmy przekonani, że z takim samym zaangażowaniem, z jakim spółka wspiera gminę i jej mieszkańców, będzie troszczyć się o bezpieczny przebieg prac. Ze swojej strony deklarujemy pełne wsparcie i cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią Covid-19 inwestycja ta zostanie zrealizowana z korzyścią dla LPP i całej społeczności naszej gminy – komentuje burmistrz Brześcia Kujawskiego, Tomasz Chymkowski.

Powierzchnia centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim wyniesie 75 tys. mkw., w tym 65 tys. mkw. zajmie magazyn, natomiast 10 tys. mkw. – powierzchnia biurowa i techniczna. W budynku, oprócz systemów automatycznych, zastosowane zostaną rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną oraz ograniczające wpływ pracy obiektu na lokalny ekosystem. Na dachu budynku planowany jest montaż instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 1,5 MW. W pierwszej fazie funkcjonowania w centrum zatrudnienie znajdzie około 500 osób. Docelowo, powstać ma nawet 1000 miejsc pracy. Rekrutacja rozpocznie się w trzecim kwartale 2021 roku.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

FM Logistic kontynuuje współpracę z Purella Superfoods

25 stycznia 2021

Purella, lider w branży zdrowej żywności superfoods przedłużył umowę z FM Logistic CE w zakresie zarządzania magazynowaniem, transportem i co-packingiem swoich produktów. Firmy będą współpracować ze sobą już trzeci rok.

czytaj więcej »


Główny magazyn HOPI powstanie w parku P3 Mszczonów

22 stycznia 2021

P3 długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał z firmą HOPI umowę najmu ok. 33 910 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku P3 Mszczonów. Nowy budynek będzie pełnił funkcję centralnego magazynu oraz głównej siedziby HOPI w Polsce.

czytaj więcej »


Nowy magazyn producenta tworzyw sztucznych w Rzeszowie

21 stycznia 2021

Firma TEREZ Performance Polymers, zajmująca się produkcją tworzyw konstrukcyjnych, wynajęła ponad 5000 mkw. powierzchni magazynowej w obiekcie 7R City Flex Rzeszów Airport. W transakcji najemcy doradzała firma Savills.

czytaj więcej »


Pandemia zmieniła warunki pracy imigrantów z Ukrainy

20 stycznia 2021

W 2020 roku zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy, musieli zmierzyć się ze skutkami pandemii koronawirusa. Według raportu OTTO Work Force Central Europe w minionym roku, aż 82% pracowników z Ukrainy doświadczyło zmian w miejscu pracy.

czytaj więcej »


W Czeladzi powstaje magazyn dla 4F

19 stycznia 2021

Panattoni finalizuje pierwszy etap budowy magazynu dystrybucyjnego dla polskiej marki 4F należącej do firmy OTCF S.A. Obiekt w formule BTS powstaje w Czeladzi i docelowo będzie miał 67 000 mkw. powierzchni.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter