Logistyczne kulisy Ironman Gdynia

12 sierpnia 2019

Logistyczne kulisy Ironman Gdynia Firma VGL Group jako sponsor i wsparcie logistyczne odpowiada za całość transportów drogowych przed, po oraz w trakcie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. To jedne z największych zawodów triathlonowych w Europie Środkowo-Wschodniej, startuje w nich ok. 4 tysięcy zawodników.

W związku z rosnącymi wymaganiami uczestników zawodów oraz rosnącą temperaturą, po przeanalizowaniu przebiegu zeszłorocznych zawodów, zespół projektowy zaproponował wprowadzenie innowacji. Mimo zmiany roli nie zmienia się funkcja jako partnera logistycznego tego wydarzenia.

– W rękach VGL Group pozostaje koordynacja łańcucha dostaw zaplecza logistycznego całego eventu. W skład projektu wchodzą m.in. działania w zakresie organizacji i optymalizacji transportów drogowych zarówno tych przed zawodami, jak również transporty powrotne po zawodach, operacje magazynowe czy organizacja punktów odżywiania na trasie rowerowej oraz biegowej – relacjonuje Natalia Sielska, koordynator projektu po stronie VGL Group.

– W zeszłym roku temperatura podczas zawodów sięgała ponad 30 stopni – mówi Mateusz Szerechan, Road Team Leader VGL Group. – Standardowo na punkty odżywiania trafiały klasyczne plandeki, które transportowały wodę oraz napoje izotoniczne w wyznaczone na trasie miejsca. Aby zadbać o komfort zawodników, zaproponowaliśmy zmianę typu aut na chłodnie, dzięki czemu oprócz dostawy na czas auta służą jako przenośne lodówki. Taki sposób działania wypróbowaliśmy przy warszawskich zawodach Ironman i udało nam się dostarczyć na punkty nawet lód- tego wcześniej nie było.

VGL Group odpowiada również za magazynowanie towarów, które m.in. pozwolą na zbudowanie całej scenografii wydarzenia: – Do naszego magazynu zaczynają zjeżdżać przesyłki od sponsorów już na miesiąc przed imprezą- mówi Artur Czylkowski, Logistics Director. – Naszym najważniejszym zadaniem jest odpowiednia identyfikacja przesyłek, a następnie posortowanie towarów zgodnie z ich przeznaczeniem. Towary dzielimy na 3 główne grupy – rzeczy dla zawodników oraz pakiety startowe, materiały reklamowe od sponsorów oraz elementy techniczne dla organizatora.

– Praca przy organizacji tak dużego eventu to coś zupełnie innego od tego, co robimy na co dzie. – Katarzyna Jankowska, HR Director. – Jest to spore wyzwanie, ale satysfakcja podczas wydarzenia jest jeszcze większa – szczególnie, że możemy przyczynić się do sukcesów sportowych naszych pracowników i partnerów biznesowych, którzy podczas wydarzenia wspólnie wystartują jako #teamVGL.

Przygotowania do startu weszły w decydującą fazę, od strony logistycznej wszystkie elementy organizacyjne są zabezpieczone przez ekspertów z VGL Group. Pozostaje trzymać kciuki za formę zawodników i pogodę podczas wydarzenia.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Niemiecka logistyka w Gdyni

19 listopada 2019

Spotkanie pod hasłem “Logistics Innovation & cooperation – enabler for tomorrow’s logistics” odbyło się w przepięknej scenerii gdyńskiego hotelu Courtyard by Marriott. Cel: pokazanie aktualnego obrazu innowacji w zakresie cyfryzacji w logistyce oraz możliwości współpracy polsko-niemieckiej. Patronat medialny sprawowało wydawnictwo Eurologistics.

czytaj więcej »


Action z pierwszym centrum dystrybucyjnym w Polsce

19 listopada 2019

Dwa lata po tym jak sieć dyskontów niespożywczych Action weszła na polski rynek, otwierając swój pierwszy sklep w Lesznie, firma uruchomiła 6 listopada swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne.

czytaj więcej »


Logistics Innovative Solutions

18 listopada 2019

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w Forum Logistics Innovative Solutions. Miało ono na celu przedstawienie bieżącego stanu innowacji w zakresie cyfryzacji w logistyce. Stanowiło również okazję do dyskusji i poznania partnerów odnoszących sukcesy w tym obszarze. Patronat medialny sprawowało wydawnictwo Eurologistics.

czytaj więcej »


InPost Fulfillment wystartuje w parku P3 Piotrków

18 listopada 2019

P3, deweloper europejskich obiektów magazynowych, podpisał z firmą InPost umowę najmu na 6150 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku P3 Piotrków. Magazyn będzie przeznaczony do prowadzenia nowej usługi logistycznej w ofercie operatora dla klientów z branży e-commerce – InPost Fulfillment.

czytaj więcej »


Dwa BTS-y pod jednym dachem

15 listopada 2019

Prologis rozbudowuje Budynek 2 na terenie Prologis Park Wrocław V o 16 500 mkw. Nowa inwestycja została uszyta na miarę dwóch firm o odmiennym charakterze, ale o wspólnym celu jakim jest efektywne magazynowanie i dystrybucja zarówno na lokalny rynek aglomeracji dolnośląskiej, jak i całej Polski.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter