Laureaci badania Operator Logistyczny Roku 2017

11 grudnia 2017

Po raz szesnasty wręczone zostały „Oscary Polskiej Logistyki” – 7 grudnia br. poznaliśmy laureatów programu badawczego – Operator Logistyczny Roku 2017.
Uroczystość ogłoszenia wyników badania odbyła się w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie w obecności 500 przedstawicieli top managementu branży TSL, którzy uczestniczyli w dorocznej Gali Logistyki, Transportu, Produkcji.
Operator Logistyczny Roku to badanie satysfakcji klientów operatorów logistycznych, które dostarcza informacji o zakresie i jakości usług logistycznych oferowanych na rynku. Badanie od kilkunastu lat prowadzi Data Group Consulting i Wydawnictwo Eurologistics. Na podstawie jego wyników powstaje ranking firm cieszących się największym zaufaniem klientów.

Operator Logistyczny Roku 2017
Nagrody główne

 

Godło Złote
FM Logistic

FM Logistic to wyspecjalizowana w logistyce kontraktowej firma o największym w kraju potencjale w zakresie wielkopowierzchniowych centrów magazynowych. Uczestniczy w programie od początku, wielokrotnie wyróżniana, do tej pory jedną z trzech głównych nagród zdobyła trzykrotnie, w 2002, 2013 i 2015 r. Po raz pierwszy jednak sięga po tytuł najlepszej firmy logistycznej w kraju. Zdecydowane zwycięstwo w rankingu firm cieszących się największym zaufaniem klientów ukazuje umiejętność odczytywania zmian wymagań klientów i odpowiedniej reakcji na te zmiany.

Godło Srebrne
TNT

Firma TNT, to prawdziwy fenomen na rynku Firma trzy razy z rzędu w latach 2006-2008 oraz w 2011 i 2013 r. zajmowała pierwsze miejsce w rankingu najwyżej przez klientów cenionych firm logistycznych w Polsce, przez trzynaście lat obecności w zestawieniu nigdy nie była notowana niżej niż na miejscu trzecim.
Strategicznym celem TNT jest nieustanne rozszerzanie oferty, aby umożliwić wejście w nowe segmenty rynku, zwiększać udział w portfelu klienta oraz doprowadzić do optymalizacji i synergii operacji. TNT wzmacnia swoją pozycję na rynku usług kurierskich w Polsce przede wszystkim dzięki dalszej poprawie elastyczności obsługi dostaw oraz innych cech realizacji dostaw, takich jak terminowość czy bezbłędność.

Godło Brązowe
DHL Express

DHL Express, to firma mająca od lat najsilniejszą markę na polskim rynku, reprezentująca jedną z największych grup logistycznych, zdobywca głównej nagrody w 2004 i 2011 r., oraz nagród i wyróżnień we wszystkich pozostałych jego edycjach począwszy od 2003 r.
DHL Express jest dominującym dostawcą usług logistycznych w segmencie międzynarodowych usług kurierskich i niezmiennie od lat, najczęściej rekomendowaną firmą w całym segmencie usług kurierskich i ekspresowych. Na przodującą pozycję rynkową firmy składa się nie tylko zasięg geograficzny dostaw międzynarodowych (cecha obsługi, w której zachowuje olbrzymią przewagę nad konkurentami), ale także krajowy serwis ekspresowy (w dostawach z gwarantowaną godziną dostawy następnego dnia jest jednym z liderów).

Godło Brązowe
DSV Road

DSV Road to jedna z trzech lokalnych dywizji działającej globalnie firmy, formalnie ubiegłoroczny debiutant, faktycznie biorący jednakże udział w programie od samego początku pod marką DFDS Transport.
O sukcesie DSV Road decyduje współpraca spółek w ramach grupy DSV, pozwalająca proponować elastyczne, dedykowane rozwiązania logistyczne, łączące różne rodzaje transportu, magazynowania i usług dodatkowych. To właśnie zakres i jakość oferty usług stanowi najmocniejszą stronę firmy, zdobywającej miano najlepszej na rynku, ocenionej przez klientów najwyżej spośród wszystkich badanych firm.

Godło Brązowe
Maszoński Logistic

Maszoński Logistic to firma, która jako pierwsza i jak dotąd jedyna spośród firm reprezentujących rodzimy kapitał zdobyła pierwsze miejsce w tym programie. Zdobywca nagród i wyróżnień we wszystkich jego edycjach począwszy od debiutu w 2007 r. W sumie już po raz szósty znalazła się w gronie najwyżej przez klientów cenionych firm logistycznych w Polsce, zajmując jedno z trzech pierwszych miejsc w rankingu.
Sekretem sukcesu tej jednej z najefektywniej zarządzanych firm transportowych jest konsekwentnie realizowana strategia nastawiona na klienta.

 

Nagroda Lider Logistyki 2017

Usługi kurierskie
General Logistics Systems Poland

Spedycja drogowa, kolejowa, lotnicza i morska
VGL Group

Magazynowanie i zarządzanie zapasami
Damco Poland

Lojalność klientów
VIVE Transport

Doświadczenie i wiarygodność biznesowa
Panalpina Polska

 

Wyróżnienia honorowe

Najlepsza firma logistyczna wśród nowych partnerów programu
DSV Air & Sea

Najlepsze wypełnianie założonych norm usług logistycznych
Diera

Najczęściej rekomendowany dostawca usług transportowych w sektorze produkcji
Raben Transport

Najlepszy przewoźnik w ruchu międzynarodowym
XPO Transport Solutions Poland

Najlepsza obsługa dostaw wielokanałowych
DHL Parcel

Najlepszy operator logistyczny wśród firm wyspecjalizowanych w transporcie drogowym
Omega Pilzno

Najlepszy dostawca zintegrowanych usług logistycznych
Ekol Logistics

 

Wyróżnienia specjalne

Najefektywniej Zarządzane Firmy Logistyczne – laureaci XII edycji rankingu Top500
1. Alta-Trans Wójcik
2. Farmada Transport
3. General Logistics Systems Poland

 

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Powstała pierwsza hala Hillwood Częstochowa Zachód w Kłobucku

20 września 2019

Kończy się pierwszy etap budowy parku magazynowego Hillwood Częstochowa Zachód, w ramach którego powstała pierwsza z hal. Trwają prace przy budowie ronda na drodze krajowej nr 43, które ma ułatwić dojazd do nowego centrum. Docelowo park magazynowy składać się będzie z dwóch hal o łącznej powierzchni ponad 57 tys. mkw. Jest to jedna z największych inwestycji Hillwood w województwie śląskim.

czytaj więcej »


DB Schenker: mistrzowie bezpieczeństwa

19 września 2019

Na początku września kierowcy walczyli w Mistrzostwach Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy o Puchar Prezesa DB Schenker. Mistrzostwa zorganizowano już po raz dziesiąty. Ich celem jest przede wszystkim promocja bezpiecznego zachowania na drodze, a także ekonomicznej jazdy.

czytaj więcej »


Fabryka zmywarek BSH w Łodzi otwarta

18 września 2019

Panattoni Europe otworzył największy obiekt produkcyjny w swoim portfolio i największy zakład produkcyjny AGD w Europie – fabrykę zmywarek BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Obiekt dedykowany przemysłowi 4.0 powstał w Łodzi – obok Central European Logistics Hub – zajmując 57 000 m kw.

czytaj więcej »


Logistyka polskich jabłek w eksporcie

17 września 2019

Z jakimi zagrożeniami i wyzwaniami wiąże się transport morski jabłek w kontenerach? Za jakie etapy procesu odpowiadają sadownicy, logistycy, spedytorzy, armatorzy… ? Eksport owoców z Polski w 2018 r. wzrósł o 8% w stosunku do poprzedniego roku. Największą popularnością cieszą się jabłka, których za granicę sprzedano 839 tys. t za 346 mln euro. Polskie jabłka znajdują odbiorców na całym świecie, mimo wprowadzonego przez Rosję w 2014 r. embarga.

czytaj więcej »


Blockchain a efektywność łańcucha dostaw

16 września 2019

Zarządzanie łańcuchem dostaw i wszystkimi aspektami związanymi z produkcją i dystrybucją towarów jest niezwykle złożonym procesem. Nawet wykorzystując kosztowne oprogramowanie do śledzenia zamówień i realizowania wysyłek, większość firm logistycznych nadal ma ograniczoną widoczność i wgląd w to, gdzie w danym momencie znajdują się wszystkie ich towary. Jest to skutkiem luk analogowych, które pojawiają się w trakcie realizacji całego procesu.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter