Inteligentny dach w budynkach ROHLIG SUUS Logistics

25 listopada 2020

Bieżący dostęp do informacji o stanie konstrukcji obiektu, ułatwione przeglądy dachów i możliwość odpowiednio wczesnego reagowania na gwałtowne zmiany pogodowe to wymierne wsparcie branży logistycznej. Dzięki platformie Inteligentny Dach zarządzanie budynkami ROHLIG SUUS Logistics wzmocni bezpieczeństwo łańcucha dostaw. Rozwiązanie firmy Sense Monitoring to nowy standard wyposażenia obiektów tego operatora logistycznego.
Zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw jest kluczowym celem, jaki przyświeca zespołowi ROHLIG SUUS Logistics. Nowy obiekt, zaprojektowany według autorskich rozwiązań, jest największym hubem firmy i pełni funkcje magazynowe i przeładunkowe. Budynek o łącznej powierzchni 48,5 tys. mkw. został zlokalizowany w Sokołowie.
Utrzymaniu na jak najwyższym poziomie satysfakcji zarówno kontrahentów, jak i załogi, w nowym obiekcie służyć ma również wdrożenie zaawansowanej platformy Inteligentny Dach.

– Ciągłość i stabilność naszych operacji jest dla nas szczególnym priorytetem. Takie podejście umożliwia nam rozwój i kontynuację współpracy z naszymi partnerami. W tym wszystkim szczególnie ważne jest dla nas bezpieczeństwo naszych pracowników, towarów, które powierzają nam klienci, a także zachowanie ciągłości oraz terminowości kluczowych dla naszych klientów dostaw – mówi Krzysztof Gąsiewski, Branch Director, ROHLIG SUUS Logistics. – Dlatego zdecydowaliśmy się skorzystać z platformy Inteligentny Dach stworzonej przez Sense Monitoring. Zapewnia nam ona stały dostęp do informacji o naszych wielkopowierzchniowych dachach. Dane, jakie dzięki niej otrzymujemy, pozwalają nam zareagować z wyprzedzeniem na potencjalne przeciążenia – wyjaśnia Krzysztof Gąsiewski.

Najważniejszą korzyścią dla zarządców obiektów ROHLIG SUUS Logistics jest komfortowy dostęp do kluczowych danych, informujących o stanie konstrukcji i pozwalających na bezpieczną eksploatację dachu płaskiego. Platforma Inteligentny Dach zbiera oraz agreguje w chmurze takie dane, które następnie dostępne są w intuicyjnej aplikacji webowej. Co więcej, dzięki platformie, możliwe jest przygotowanie się na gwałtowne zjawiska pogodowe. To szczególnie ważne w dobie zmian klimatycznych. Każdego roku, w Polsce wskutek intensywnych opadów deszczu lub zalegającego mokrego śniegu dochodzi do kilkunastu poważnych awarii dachów płaskich. Zaproponowane przez Sense Monitoring rozwiązanie zapobiega takim sytuacjom.

– Zrealizowanie tego projektu przynosi nam wielką satysfakcję. Przede wszystkim dlatego, że naszemu rozwiązaniu zaufała firma, która na co dzień mierzy się z ogromem wyzwań natury logistycznej. Kto zna skalę działalności ROHLIG SUUS, ten wie, że nie ma tam miejsca na błędy. Każda podjęta decyzja i każde przedsięwzięte działanie muszą być perfekcyjne. Jako zespół Sense Monitoring cieszymy się, że możemy dostarczyć narzędzie adekwatne do potrzeb dużej firmy logistycznej – mówi Tomasz Dudek, wiceprezes Sense Monitoring.

ROHLIG SUUS Logistics to polski operator logistyczny zapewniający obsługę logistyczną oraz rozwiązania w zakresie globalnych łańcuchów dostaw na całym świecie. Firma zarządza ponad 200 tys. mkw. powierzchni magazynowej, w najlepszych lokalizacjach dla sprawnej logistyki.
Sense Monitoring jest polską firmą wysokotechnologiczną chroniąca ponad 1 000 000 mkw. dachów płaskich. Za swoje rozwiązanie otrzymała nagrodę główną w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2018. Wśród realizacji firmy nie brakuje magazynów pod wynajem, a także hal produkcyjnych z branży automotive, logistyki czy hal sportowo-widowiskowych na terenie całego kraju.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

FM Logistic kontynuuje współpracę z Purella Superfoods

25 stycznia 2021

Purella, lider w branży zdrowej żywności superfoods przedłużył umowę z FM Logistic CE w zakresie zarządzania magazynowaniem, transportem i co-packingiem swoich produktów. Firmy będą współpracować ze sobą już trzeci rok.

czytaj więcej »


Główny magazyn HOPI powstanie w parku P3 Mszczonów

22 stycznia 2021

P3 długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał z firmą HOPI umowę najmu ok. 33 910 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku P3 Mszczonów. Nowy budynek będzie pełnił funkcję centralnego magazynu oraz głównej siedziby HOPI w Polsce.

czytaj więcej »


Nowy magazyn producenta tworzyw sztucznych w Rzeszowie

21 stycznia 2021

Firma TEREZ Performance Polymers, zajmująca się produkcją tworzyw konstrukcyjnych, wynajęła ponad 5000 mkw. powierzchni magazynowej w obiekcie 7R City Flex Rzeszów Airport. W transakcji najemcy doradzała firma Savills.

czytaj więcej »


Pandemia zmieniła warunki pracy imigrantów z Ukrainy

20 stycznia 2021

W 2020 roku zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy, musieli zmierzyć się ze skutkami pandemii koronawirusa. Według raportu OTTO Work Force Central Europe w minionym roku, aż 82% pracowników z Ukrainy doświadczyło zmian w miejscu pracy.

czytaj więcej »


W Czeladzi powstaje magazyn dla 4F

19 stycznia 2021

Panattoni finalizuje pierwszy etap budowy magazynu dystrybucyjnego dla polskiej marki 4F należącej do firmy OTCF S.A. Obiekt w formule BTS powstaje w Czeladzi i docelowo będzie miał 67 000 mkw. powierzchni.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter