InPost wynajmuje więcej w P3 Piotrków

18 czerwca 2020

P3, długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał z firmą InPost umowę na wynajem 10 882 mkw. w parku P3 Piotrków. Na nowoczesnej powierzchni magazynowo- biurowej prowadzone będą procesy logistyczne w ramach usługi oferowanej przez operatora firmom z branży e-commerce – InPost Fulfillment.

To już kolejna powierzchnia, którą InPost przeznaczy do obsługi klientów zajmujących się handlem online. Zaledwie kilka miesięcy temu, również na ten cel, operator wynajął 6153 mkw. w innym magazynie na terenie parku P3 Piotrków. Łącznie z główną sortownią firma zajmuje w Piotrkowie już ponad 35 000 mkw.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: – InPost to jeden z najemców, który działa w parku P3 Piotrków niemal od początku jego istnienia. Zawsze staramy się, aby klienci mogli się rozwijać w naszych obiektach, niezależnie od zmian rynkowych oraz tego, jak bardzo i jak szybko zmienia się skala ich działalności. Kolejne podpisywane umowy są dla nas potwierdzeniem, że udaje nam się sprostać wyznaczonym celom.

InPost Fulfillment to usługa kompleksowej obsługi procesów magazynowych na potrzeby rynku B2B e-commerce. W jej ramach przedsiębiorca może skorzystać m.in. z przestrzeni magazynowej InPost, zautomatyzowanego procesu przetwarzania zamówień oraz ich finalnego kompletowania i nadawania. Dzięki temu, że obiekty dedykowane usłudze fulfillment znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie głównej sortowni operatora zlokalizowanej także w parku P3 Piotrków, czas wysyłki jest skrócony do minimum.

Rafał Brzoska, prezes InPost, mówi: – Wprowadzając kilka miesięcy temu do naszej oferty nową usługę – InPost Fulfillment chcieliśmy zdjąć z małych sklepów sprzedających swoje produkty online ciężar logistyki – magazynowania, kompletacji i wysyłki zamówień. Duże zainteresowanie usługą spowodowało, że zdecydowaliśmy się na wynajęcie i przeznaczenie pod procesy InPost Fulfillment jeszcze większej powierzchni w parku P3 Piotrków.”

P3 Piotrków to jeden z największych parków magazynowych w Polsce Centralnej – znajduje się w Woli Bykowskiej, w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego, na przecięciu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S8. Jego lokalizacja pozwala na sprawne prowadzenie dystrybucji na cały kraj. P3 posiada grunt umożliwiający dalszą rozbudowę parku o dodatkowe 230 000 mkw. powierzchni najmu.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Dot2Dot przenosi główną siedzibę grupy do 7R Park Gdańsk II

13 lipca 2020

Grupa Dot2Dot, lider branży opakowań z tektury litej, wprowadzi się do kompleksu 7R Park Gdańsk II w Kowalach, gdzie ulokuje linię produkcyjną, magazyn oraz biuro. W transakcji najemcy doradzała firma AXI IMMO.

czytaj więcej »


Nowy magazyn centralny PepsiCo pracuje na pełnych obrotach

10 lipca 2020

Najnowszy magazyn centralny PepsiCo położony na terenie parku P3 Mszczonów jest jednocześnie największym magazynem w sieci dystrybucji koncernu i największym tego typu obiektem oddanym do użytku w Polsce w I kwartale 2020 r.

czytaj więcej »


Ekol Poland rozszerza współpracę z Regattą

9 lipca 2020

Polska spółka Ekol Logistics i brytyjska Regatta niedawno podpisały nową, sześcioletnią umowę, co oznacza wejście w trzecią fazę współpracy. Firmy rozpoczęły współpracę w styczniu 2018 roku i do tej pory spółka Ekol Polska realizowała usługi dla Regatty na powierzchni magazynowej wynoszącej 10 000 mkw. (ponad 10 000 palet), składując 28 000 jednostek SKU.

czytaj więcej »


Algorytmy sztucznej inteligencji w magazynach e-commerce LPP

8 lipca 2020

W magazynie LPP do obsługi sprzedaży internetowej (Fulfillment Center) wdrożono rozwiązanie do optymalizacji ścieżki kompletacji zamówień z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. Ten innowacyjny system będący elementem projektu Warehouse Inteligence to efekt współpracy LPP z producentem oprogramowania dla przemysłu, firmą PSI Polska.

czytaj więcej »


Budowa A2 Warsaw Park zakończona

6 lipca 2020

Panattoni zakończyło realizację największego obiektu magazynowego w rejonie Warszawy – A2 Warsaw Park. Budynek o powierzchni blisko 104 tys. mkw. powstał w Adamowie, tuż przy węźle „Grodzisk Mazowiecki” autostrady A2.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter