ID Logistics z obsługą e-commerce sieci E. Leclerc

30 kwietnia 2018

ID Logistics rozszerza współpracę z siecią handlową E. Leclerc we Francji. Operator uruchomił właśnie nowy magazyn e-commerce, z którego będą obsługiwane zamówienia składane w sklepie internetowym przez klientów z rejonu Paryża (dostawy do domu oraz click-and-collect).

Tym samym Grupa ID Logistics umocniła swoją pozycję jako operatora logistycznego specjalizującego się w obsłudze sieci handlowych i branży e-commerce.

Obsługa operacyjna sklepu internetowego E. Leclerc realizowana jest przez magazyn w Pantin pod Paryżem. Uruchomiony pod koniec marca br. obiekt ma powierzchnię 6 000 m². Na początku ID Logistics będzie odpowiadał za obsługę magazynową 9 500 (do 12 000) rodzajów artykułów (SKU), wśród których są warzywa i owoce, żywność organiczna, produkty mrożone, świeże i suche. Aby sprostać wymaganiom operacyjnym związanym z przygotowaniem zamówień na produkty spożywcze, magazyn został zbudowany w taki sposób, aby pomieścić pojazdy dostawcze oraz utrzymać trzy różne zakresy temperatur. Ekspansję sieci E. Leclerc w stolicy Francji będzie wspierać 80 pracowników ID Logistics.

Magazyn w Pantin został w pełni dostosowany do potrzeb handlu elektronicznego. Duży nacisk położono na zagwarantowanie wysokiej jakości obsługi operacji typu fullfilment, zgodności produktów i odpowiednich opakowań oraz punktualność. Co więcej, ID Logistics zorganizuje i zoptymalizuje działania dystrybucyjne z różnymi firmami transportowymi wybranymi tak, aby zagwarantować sprawną koordynację działań związanych z realizacją zamówień i dostawą. Kluczową rolę w tym procesie odgrywa nowy system informatyczny sieci E. Leclerc – TMS (Acteos) połączony z WMS (Infomil). Dodatkowo pracownicy magazynowi zostaną wyposażeni w nowoczesne urządzenia zwiększające komfort i efektywność pracy – terminale naramienne WT6000 z „inteligentną” opaską na nadgarstek i skanerem pierścieniowym. Magazyn w Pantin codziennie będzie zaopatrywany przez nową platformę Scapnor w Bruyères sur Oise, wyposażoną w pełni zautomatyzowane rozwiązania, przygotowane przez niemieckiego producenta, firmę Witron.

Eric Hémar, prezes i CEO Grupy ID Logistics, skomentował: – Po raz kolejny ID Logistics z dumą wspiera firmę E. Leclerc w jej nowym przedsięwzięciu. Dla nas to partnerstwo stanowi kolejny kamień milowy w szybkim rozwoju usług dla e-commerce w branży spożywczej. Naszym celem jest bycie partnerem pierwszego wyboru dla największych sieci handlowych. Każdego dnia zespoły ID Logistics ciężko pracują, aby spełnić obietnicę szybkiej i niezawodnej dostawy dla klientów końcowych.

Marzena Wal, dyrektor handlowy ID Logistics Polska, podsumowuje: – Uruchomienie kolejnego magazynu e-commerce dla sieci handlowej znacząco wzmacnia naszą pozycję jako operatora obsługującego ten sektor. W Polsce planujemy rozszerzenie oferty o usługi dla handlu elektronicznego. Dlatego, przygotowując oferty dla naszych obecnych i potencjalnych klientów w Polsce, z pewnością wykorzystamy to cenne doświadczenie i know-how.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

7R City Flex w Gdańsku w połowie wynajęty

28 maja 2018

Trwają przygotowania do budowy obiektu 7R City Flex Gdańsk Airport, który powstanie w ramach ogólnopolskiej sieci City Flex. Na rok przed oddaniem magazynu jest on już wynajęty w 50 procentach.

czytaj więcej »


Bartłomiej Hofman dyrektorem zarządzającym P3 w Polsce

25 maja 2018

Do zespołu P3 Logistic Parks w Polsce, obejmując stanowisko Managing Directora, dołączył Bartłomiej Hofman. Zmiana kadrowa wynika z awansu Andrzeja Wrońskiego, dotychczas zarządzającego odziałem P3 w Polsce, na stanowisko Group Head of Asset Management.

czytaj więcej »


Lubella: Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne

23 maja 2018

Uruchomiony w Lublinie nowoczesny kompleks produkcyjny ze zautomatyzowanym centrum logistycznym o wartości 130 mln zł pozwoli Lubelli umocnić się na pozycji lidera makaronów w Polsce. Inwestycja przyczyni się także do wzbogacenia lubelskiego rynku pracy.

czytaj więcej »


Logistyka Dachser w oczekiwaniu na brexit

22 maja 2018

Jak będzie wyglądała wymiana handlowa między UE i Wielką Brytanią po brexicie? Co z procedurami celnymi? Czy jest szansa na wprowadzenie scenariusza z elektroniczną granicą, która ułatwiłaby fizyczny przepływ towarów do i z Unii?

czytaj więcej »


Nowy magazyn wysokiego składowania Grupy CIECH w Janikowie

21 maja 2018

Automatyczne wózki satelitarne, regały o wysokości sześciopiętrowego budynku i możliwość składowania 13 tys. ton produktów solnych – w Janikowie działa już nowoczesny, jeden najbardziej zautomatyzowanych magazynów wysokiego składowania w tym regionie Polski.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter