GLS Poland: kolejne kraje w elastycznej sieci

14 marca 2019

Teraz również Włosi, Portugalczycy i Finowie wygodniej odbiorą paczki z Polski. GLS Poland reaguje na szybki rozwój polskiego e-commerce na rynku międzynarodowym. Wprowadza kolejne usługi i funkcjonalności ułatwiające sklepom dotarcie do klientów w innych krajach.

Powiedzieć, że handel online nie zna granic, byłoby może jeszcze przesadą, ale transgraniczny rynek w błyskawicznym tempie kwitnie w całej Europie. Polskie sklepy online, zarówno duże, jak i te mniejsze, również z powodzeniem zdobywają klientów i coraz mocniejszą pozycję na zagranicznych rynkach. Pokazują to raporty i badania, wymiernie widać to również po wynikach operatorów logistycznych.
– Co roku liczba paczek eksportowych z Polski znacząco rośnie. Najwięcej z nich wysyłamy do Niemiec, coraz większy jest też wolumen paczek do krajów Europy Środkowo-Wschodniej, ważnym rynkiem jest tu m.in. Rumunia. Obserwujemy jednak, że rośnie liczba przesyłek właściwie do wszystkich krajów Unii Europejskiej – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland.
Polskie e-sklepy konkurują na zagranicznych rynkach dobrym stosunkiem jakości do ceny, oferują również coraz lepszy serwis konsumencki. Mniejszym firmom dotarcie do klientów zagranicą ułatwiają też duże platformy transakcyjne. Każdy rynek ma swoją specyfikę, jednak bazowe oczekiwania odbiorców wszędzie są podobne. W przypadku sprzedaży online integralnym elementem oferty są metoda płatności, bezpieczeństwo danych osobowych, jak również kwestie ściśle logistyczne, w tym czas i sposób wysyłki oraz dostawy. Klienci w każdym kraju oczekują, że paczka dotrze do nich szybko i niezawodnie, ale okazuje się, że kluczowe znaczenie zyskuje dziś również elastyczność usługi kurierskiej.
– W praktyce oznacza to, że odbiorca zyskuje do wyboru coraz więcej opcji, przede wszystkim związanych z dostarczeniem paczki na ostatniej mili. Musi więc mieć do dyspozycji jeszcze lepszy i bardziej spersonalizowany kontakt z kurierem – dodaje Tomasz Kroll.
GLS Poland kilka lat temu wprowadził dodatkową usługę FlexDeliveryService. Polega na tym, że odbiorcy paczek mogą aktywnie uczestniczyć w realizacji doręczenia i korzystać z szeregu opcji jak m.in. zmiana daty dostawy, doręczenie na nowy adres, odbiór własny w oddziale lub w punkcie ParcelShop, pozostawienie paczki we wskazanym przez odbiorcę miejscu, również bez podpisu na terenie adresu doręczenia.
Usługa FlexDeliveryService jest dostępna dla paczek wysyłanych z Polski już do 20 krajów, w tym do Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Grecji, Węgier, Luksemburga, Holandii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii oraz, od kilku dni, również do Portugalii, Włoch i Finlandii. – Nie wszystkie opcje dostępne są w każdym kraju, zależy to od specyfiki rynku, możliwości operacyjnych i uwarunkowań prawnych. Jednak stale poszerzamy zakres funkcjonalności tej oraz innych usług – podkreśla Tomasz Kroll.
– Powiem obrazowo: dzięki rozwiązaniom takim jak wymienione, klientom z zagranicy jest jeszcze bliżej do internetowego sklepu w Polsce. Sukcesywnie wprowadzamy usługi i funkcjonalności wspierające rozwój e-commerce. Przyjazne dla odbiorców rozwiązania logistyczne są jak wiatr w żagle dla transgranicznego handlu online – podsumowuje Tomasz Kroll.
Dodajmy, że sieć GLS obejmuje 41 krajów w Europie, a firma jest jednym z największych operatorów logistycznych w Europie.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

800 nadwozi wymiennych dla sieci krajowej DB Schenker

18 marca 2019

DB Schenker wymienia tradycyjnie stosowane naczepy na nadwozia wymienne (zwane też swap body lub BDF) do obsługi połączeń międzyterminalowych w polskiej sieci logistycznej. Docelowo operator wprowadzi 800 nadwozi wymiennych.

czytaj więcej »


7R z kolejną inwestycją na Śląsku

15 marca 2019

7R ruszył z realizacją nowej inwestycji na Śląsku. W ramach 7R Park Sosnowiec powstają trzy budynki o łącznej powierzchni 23 tys. mkw.

czytaj więcej »


ID Logistics wzmacnia współpracę z PepsiCo

14 marca 2019

Po roku od uruchomienia, magazyn konsolidacyjny w Grodzisku Mazowieckim, zarządzany przez ID Logistics, stał się największym centrum dystrybucyjnym PepsiCo w Polsce, obsługującym wszystkie zakłady produkcyjne tej firmy w naszym kraju.

czytaj więcej »


Ruszyła budowa Hillwood Łódź

13 marca 2019

Hillwood rozpoczął budowę centrum logistycznego Łódź I, położonego przy skrzyżowaniu Trasy Górnej z ul. Rzgowską, niedaleko autostrady A1. Docelowa powierzchnia parku magazynowego wyniesie niemal 170 tys. mkw.

czytaj więcej »


Hyper Poland jednym z 50 najlepszych start-upów w Europie

12 marca 2019

Polska firma zajmująca się rozwojem projektu kolei magnetycznej inspirowanej technologią Hyperloop została uznana za jeden z najlepszych start-upów sektora mobility w Europie. W ramach inicjatywy European Startup Prize for Mobility, w tym roku ocenionych zostało 565 przedsiębiorstw z całej Europy.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter