GEFCO świętuje 20 lat działalności w Polsce

8 października 2019

Ponad 45-krotny wzrost obrotów od początku działalności oraz udana transformacja od firmy logistycznej dla branży motoryzacyjnej do operatora logistycznego z kompleksową ofertą w zakresie logistyki łańcucha dostaw. To mocne strony GEFCO Polska, która obchodzi swoje 20-lecie działalności.

Wsparcie globalnej Grupy GEFCO oraz lokalne inwestycje, wzrost liczby klientów i wdrażanie nowych technologii potwierdzają duże znaczenie naszego rynku i chęć dalszej ekspansji biznesowej GEFCO w Polsce.

W 1999 r. firma logistyczna GEFCO uruchomiła swoją polską filię w Warszawie, która na początku liczyła zaledwie 9 pracowników, a jej oferta była bardzo specjalistyczna i zawężona do branży motoryzacyjnej. Obecnie zakres usług jest względem oczekiwań rynku bardzo kompletny i obejmuje usługi logistyczne o różnym stopniu skomplikowania dla klientów z niemal każdej branży, globalnych i lokalnych, włączając serwis 4PL. Firma posiada 14 oddziałów i ponad 2500 aktywnych klientów w Polsce.

Dywersyfikacja portfela klientów była kluczowa dla rozwoju GEFCO w naszym kraju. Aktualne proporcje między automotive i innymi branżami wynoszą 60% do 40%. Obecnie zakres świadczonych usług jest zróżnicowany – od tradycyjnego transportu poprzez konsolidacje i magazynowanie, obsługę celną i podatkową, logistykę pojazdów gotowych po zintegrowane działania w ramach GEFCO 4PL.

Po 20 latach GEFCO Polska może poszczycić się dobrymi wynikami. Przychody firmy sukcesywnie rosną, a liczba zatrudnionych w najbliższych miesiącach przekroczy 600 osób. Wzrost pracowników ma związek między innymi z właśnie otwieranym pod Wrocławiem największym magazynem firmy w Polsce o powierzchni 40 tys. m.kw., który będzie światowym centrum dystrybucyjnym dla wiodącego producenta komponentów i części motoryzacyjnych.

Pozycja firmy w Polsce jest również potwierdzona w tegorocznych zestawieniach operatorów logistycznych. GEFCO Polska zajęło pierwsze miejsce w 24. Rankingu Firm TSL (2019), których głównym rodzajem działalności jest transport oraz zostało laureatem Diamentów Forbesa 2019 – rankingu najlepszych polskich firm, których wartość w ostatnich trzech latach rosła najszybciej. – Opierając się na rankingu Forbesa nie ma w Polsce firmy logistycznej podobnej wielkości lub większej, która rozwijałaby się tak dynamicznie, jak my. Zapewne dużo w tym zasługi, że w codziennej pracy stawiamy na dobre relacje z klientami i dostawcami oraz troszczymy się o naszych pracowników, zgodnie z naszym motto GEFCO Partners, Unlimited – mówi Rafał Krajewski, dyrektor generalny GEFCO Polska.

Kluczowe dla utrzymania wiodącej pozycji na rynku są inwestycje w innowacje i nowe technologie. Dlatego GEFCO od kilku lat wprowadza nowe rozwiązania z zakresu internetu rzeczy (IoT) w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Z kolei Big Data ułatwia planowanie i optymalizację operacji logistycznych. W Polsce firma obecnie koncentruje się na wykorzystaniu potencjału RPA – Robotic Process Automation. Czasochłonne i powtarzalne czynności w systemie IT są delegowane robotom.

Jak podkreśla dyrektor generalny GEFCO Polska, w planach jest wdrażanie kolejnych innowacji: – W fazie rozwoju jest śledzenie specjalnych palet do przewozu motocykli. W grę wchodzi kilka rozwiązań, od RFID po system oparty o markery i GPS. Śledzimy również rozwój pojazdów nisko- i bezemisyjnych oraz jesteśmy zainteresowani paliwami alternatywnymi. W maju 2019 roku prowadziliśmy testy ciężarówki zasilanej wyłącznie skroplonym gazem ziemnym (LNG).

Przyszłość GEFCO Polska to dalsza ekspansja połączona z dywersyfikacją biznesu i partnerskimi relacjami z klientami z kolejnych branż. Istotne wsparcie w rozwoju firmy na lokalnym rynku gwarantuje również Grupa GEFCO, której skala działalności pozwala polskiemu oddziałowi odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na usługi płynące z Europy do Azji.

– Logistyka i transport to bardzo dynamicznie rozwijający się sektor. Nikt nie potrafi dokładnie przewidzieć, jak będzie wyglądać ten biznes za kolejne 20 czy 50 lat, ale jedno pozostaje bez wątpliwości. Dzięki cyfryzacji, nowym technologiom i przemianom społecznym wpływającym na gospodarkę czekają nas naprawdę ciekawe czasy – dodaje Rafał Krajewski.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

FM Logistic: współpraca z Plug and Play

18 października 2019

FM Logistic, operator logistyczny i dostawca usług kontraktowych (3PL), nawiązał partnerską współpracę z innowacyjną globalną platformą Plug and Play. Informacja została ogłoszona 1 października podczas oficjalnego otwarcia nowego biura Plug and Play w Hamburgu.

czytaj więcej »


Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019

16 października 2019

Już niespełna trzy tygodnie pozostały na zgłaszanie do konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019 produktów i usług wspierających logistykę. Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku 4 listopada. Zapraszamy do udziału!

czytaj więcej »


Panattoni: cztery lokalizacje dla InPost

15 października 2019

Panattoni Europe wynajmie firmie InPost ponad 21 000 m kw. powierzchni w czterech centrach dystrybucyjnych – w Toruniu, w Bydgoszczy, w Szczecinie i w Opolu.

czytaj więcej »


Dachser i Ochsner: tworząc przyjemny klimat

14 października 2019

Pompy ciepła Ochsner zapewniają przyjemną temperaturę w mieszkaniach i domach. By mieć gwarancję, że towary firmy będą sprawnie dostarczane do klientów w całej Europie i coraz częściej także w innych częściach świata, austriacka firma już od dekady współpracuje z operatorem logistycznym Dachser.

czytaj więcej »


Startuje budowa Panattoni Park Częstochowa

11 października 2019

Panattoni Europe rozpoczyna budowę Panattoni Park Częstochowa. To pierwsza tego typu realizacja dewelopera w północnej części województwa śląskiego. W dwóch nowoczesnych halach powstanie w sumie 30 400 m kw. powierzchni klasy A. Budowa ruszy w październiku br., a oddanie najemcom pierwszych powierzchni zaplanowano na luty 2020 roku.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter