GEFCO Polska odpowiedzialne za logistykę elektronarzędzi Daewoo Power Products

30 listopada 2020

GEFCO Polska i producent elektronarzędzi Daewoo Power Products rozwijają współpracę w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej na rynku polskim. Wsparcie ma szeroki zakres i obejmuje między innymi odprawy importowe towaru z Chin, magazynowanie i kompletację zamówień oraz dystrybucję elektronarzędzi Daewoo do punktów dealerskich.Współpraca obu firm rozpoczęła się na początku 2019 roku. GEFCO Polska zostało wybrane przez zarząd Daewoo Power Products na głównego operatora logistycznego na rynku polskim. W ramach obsługi logistycznej dostaw elektronarzędzi marki Daewoo, GEFCO odpowiada za odprawę importową towaru z Chin. Następnie kontenery są przewożone do magazynu w Natolinie pod Warszawą, gdzie następuje rozładunek, kontrola towaru pod względem ewentualnych uszkodzeń, paletyzacja, składowanie oraz kompletacja zamówień.

W dalszym etapie operator odpowiada za krajową dystrybucję drobnicową towarów. Po kompletacji zamówień, urządzenia koreańskiej marki Daewoo – w tym agregaty prądotwórcze, maszyny ogrodnicze i elektronarzędzia – są przewożone z magazynu w Natolinie do magazynu przeładunkowego GEFCO w Grodzisku Mazowieckim, a następnie dostarczane poprzez sieć dystrybucyjną GEFCO do punktów sprzedaży na terenie całego kraju, w tym również do Salonu Firmowego Daewoo Power Products w Warszawie przy ul. Radzymińskiej 198.

– Mocną stroną GEFCO na początku współpracy była szeroka oferta usług logistycznych, profesjonalny zespół oraz wieloletnie doświadczenie w kompletacji zamówień dla klientów z branży motoryzacyjnej, w pełni transferowalne do potrzeb logistycznych producentów maszyn i elektronarzędzi. Dzięki własnym magazynom i gęstej sieci połączeń możemy tworzyć dedykowaną sieć dystrybucyjną o dużej skali, obejmującą tysiące punktów w kraju. Naszym dodatkowym atutem była również kompleksowa obsługa celna i możliwość tworzenia rozwiązań szytych na miarę – podkreśla Piotr Twardykus, kierownik ds. kluczowych klientów, GEFCO Polska.

Z perspektywy Daewoo Power Products ważne jest również wsparcie przed szczytami sprzedażowymi – przede wszystkim na przedwiośniu, bo trzonem oferty Daewoo Power Products w Polsce są elektronarzędzia ogrodnicze. Sprzęty o większych gabarytach to dla operatora logistycznego dobry sprawdzian elastyczności w logistyce magazynowej. Ostatnie wzmocnienia w tym obszarze – w tym otwarcie nowego magazynu GEFCO w Psarach pod Wrocławiem – podnoszą standardy obsługi logistycznej marek o sezonowej charakterystyce biznesu.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

FM Logistic kontynuuje współpracę z Purella Superfoods

25 stycznia 2021

Purella, lider w branży zdrowej żywności superfoods przedłużył umowę z FM Logistic CE w zakresie zarządzania magazynowaniem, transportem i co-packingiem swoich produktów. Firmy będą współpracować ze sobą już trzeci rok.

czytaj więcej »


Główny magazyn HOPI powstanie w parku P3 Mszczonów

22 stycznia 2021

P3 długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał z firmą HOPI umowę najmu ok. 33 910 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku P3 Mszczonów. Nowy budynek będzie pełnił funkcję centralnego magazynu oraz głównej siedziby HOPI w Polsce.

czytaj więcej »


Nowy magazyn producenta tworzyw sztucznych w Rzeszowie

21 stycznia 2021

Firma TEREZ Performance Polymers, zajmująca się produkcją tworzyw konstrukcyjnych, wynajęła ponad 5000 mkw. powierzchni magazynowej w obiekcie 7R City Flex Rzeszów Airport. W transakcji najemcy doradzała firma Savills.

czytaj więcej »


Pandemia zmieniła warunki pracy imigrantów z Ukrainy

20 stycznia 2021

W 2020 roku zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy, musieli zmierzyć się ze skutkami pandemii koronawirusa. Według raportu OTTO Work Force Central Europe w minionym roku, aż 82% pracowników z Ukrainy doświadczyło zmian w miejscu pracy.

czytaj więcej »


W Czeladzi powstaje magazyn dla 4F

19 stycznia 2021

Panattoni finalizuje pierwszy etap budowy magazynu dystrybucyjnego dla polskiej marki 4F należącej do firmy OTCF S.A. Obiekt w formule BTS powstaje w Czeladzi i docelowo będzie miał 67 000 mkw. powierzchni.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter