Fuzja z Goodmanem

Fuzja z Goodmanem

29 listopada 2007

Goodman Group ogłosiła pomyślną fuzję Celogix Property Fund („Celogix Fund”) z Goodman European Logistics Fund („GELF”). Połączony Fundusz o całkowitej wartość 950 milionów  euro obejmuje 45 obiektów  logistycznych w dziewięciu europejskich krajach.Uruchomiony w grudniu 2006 roku GELF jest ukierunkowany na długotrwały wzrost kapitału poprzez pozyskiwanie wysokiej jakości nieruchomości logistycznych zarówno w już uznanych,jak i powstających hubach logistycznych kontynentalnej Europy. Celogix Fund został natomiast uruchomiony we wrześniu 2000 roku jako narzędzie pozwalające na zbiorowe inwestycje ukierunkowane w logistyczne aktywa w Europie kontynentalnej. Z danych z 30 września 2007 roku, wartość netto aktywów Celogix Fund wynosi 243 milionów euro, w skład funduszu wchodzi 21 nieruchomości logistycznych w Europie kontynentalnej. Inwestorom Celogix Fund zaoferowano wybór między udziałami w GELF lub zwrotem kapitału. Bob Reidsma, Celogix Fund Manager, powiedział: „Od momentu uruchomienia naszego funduszu siedem lat temu, Celogix odnotował przychód całkowity na poziomie 13,9 proc. Fuzja z GELF służy kontynuacji dostarczanie stałych i wysokich zysków naszym inwestorom”. – GELF stał się teraz jednym z największych europejskich funduszy logistycznych. Jego powiększenie zapewnia inwestorom jeszcze większą dywersyfikacje, możliwość wykorzystania  ekonomi skali, oraz atrakcyjny profil zysków. Będziemy dalej śledzić rynek w poszukiwaniu sposobności do inwestycji, aby dostarczać naszym inwestorom ponadprzeciętne zyski. Ponadto połączone portfolio pozwala GELF i Goodmanowi na obsługę swoich logistycznych klientów poprzez jedną zunifikowaną platformę – dodał Peter Davies, GELF Fund Director. Gregory Goodman, Dyrektor zarządzający Goodman Group i przewodniczący komitetu inwestycyjnego GELF skomentował: „Z satysfakcją przyjęliśmy reakcję naszych inwestorów na fuzję tych dwóch funduszy. Dla Goodman to strategiczny ruch i znakomita szansa na stworzenie europejskiego portfolio logistycznego o znaczącej skali i jakości”. – W Polsce do GELF należy 23,600 mkw. Inwestycje w fundusze zorientowane na nieruchomości logistyczne generują  nadal wysokie zyski i są coraz popularniejsze na zachodzie, a w związku z dobrymi perspektywami na rynku nieruchomości logistycznych w Polsce możemy spodziewać się kolejnych inwestycji GELF na naszym rynku – podsumowuje Rafał Bochenek, Managing Director Goodman w Polsce.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

DSV wspiera czyste powietrze

17 stycznia 2020

Największy park logistyczny DSV w Skandynawii pomoże w rozbijaniu cząsteczek tlenków azotu (NOx), a co za tym idzie, przyczyni się do oczyszczenia powietrza. Będzie to możliwe dzięki przyjaznemu dla środowiska zadaszeniu NOXOUT.

czytaj więcej »


Panattoni zbuduje City Logistics Katowice

16 stycznia 2020

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wchodzi na Śląsk z projektem dedykowanym logistyce miejskiej. Deweloper zakupił 14,4-hektarowy grunt pod budowę City Logistics Katowice, przy ul. Miedzianej. Budowa parku o docelowej powierzchni 70 000 mkw. ruszy jeszcze w tym roku.

czytaj więcej »


Przepływ materiałów na modelu z klocków

15 stycznia 2020

Podczas modernizacji centrum logistycznego WENKO w Baal w Niemczech dla celów szkoleniowych oraz zilustrowania zastosowanych rozwiązań wykonano imponujący model z klocków LEGO.

czytaj więcej »


Pierwszy pociąg bez przeładunku jechał szerokim torem Xi’an – Sławków LHS

14 stycznia 2020

7 stycznia 2020 r. o godz. 16.00 w Euroterminalu Sławków odbyła się uroczystość przywitania pierwszego pociągu, który trasę od chińskiej granicy pokonał bez przeładunku, wykorzystując kolejowe przejście graniczne w Hrubieszowie i szerokotorową linię PKP LHS.

czytaj więcej »


Innowacyjny BTS w 7R Park Tczew

13 stycznia 2020

POLOmarket, jedna z największych polskich sieci supermarketów, wynajmie magazyn o powierzchni ok. 30 500 mkw., który powstanie w ramach kolejnego etapu inwestycji 7R Park Tczew. Oddanie obiektu BTS do użytku zaplanowano na III kwartał 2020 roku.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter