Fuzja z Goodmanem

Fuzja z Goodmanem

29 listopada 2007

Goodman Group ogłosiła pomyślną fuzję Celogix Property Fund („Celogix Fund”) z Goodman European Logistics Fund („GELF”). Połączony Fundusz o całkowitej wartość 950 milionów  euro obejmuje 45 obiektów  logistycznych w dziewięciu europejskich krajach.Uruchomiony w grudniu 2006 roku GELF jest ukierunkowany na długotrwały wzrost kapitału poprzez pozyskiwanie wysokiej jakości nieruchomości logistycznych zarówno w już uznanych,jak i powstających hubach logistycznych kontynentalnej Europy. Celogix Fund został natomiast uruchomiony we wrześniu 2000 roku jako narzędzie pozwalające na zbiorowe inwestycje ukierunkowane w logistyczne aktywa w Europie kontynentalnej. Z danych z 30 września 2007 roku, wartość netto aktywów Celogix Fund wynosi 243 milionów euro, w skład funduszu wchodzi 21 nieruchomości logistycznych w Europie kontynentalnej. Inwestorom Celogix Fund zaoferowano wybór między udziałami w GELF lub zwrotem kapitału. Bob Reidsma, Celogix Fund Manager, powiedział: „Od momentu uruchomienia naszego funduszu siedem lat temu, Celogix odnotował przychód całkowity na poziomie 13,9 proc. Fuzja z GELF służy kontynuacji dostarczanie stałych i wysokich zysków naszym inwestorom”. – GELF stał się teraz jednym z największych europejskich funduszy logistycznych. Jego powiększenie zapewnia inwestorom jeszcze większą dywersyfikacje, możliwość wykorzystania  ekonomi skali, oraz atrakcyjny profil zysków. Będziemy dalej śledzić rynek w poszukiwaniu sposobności do inwestycji, aby dostarczać naszym inwestorom ponadprzeciętne zyski. Ponadto połączone portfolio pozwala GELF i Goodmanowi na obsługę swoich logistycznych klientów poprzez jedną zunifikowaną platformę – dodał Peter Davies, GELF Fund Director. Gregory Goodman, Dyrektor zarządzający Goodman Group i przewodniczący komitetu inwestycyjnego GELF skomentował: „Z satysfakcją przyjęliśmy reakcję naszych inwestorów na fuzję tych dwóch funduszy. Dla Goodman to strategiczny ruch i znakomita szansa na stworzenie europejskiego portfolio logistycznego o znaczącej skali i jakości”. – W Polsce do GELF należy 23,600 mkw. Inwestycje w fundusze zorientowane na nieruchomości logistyczne generują  nadal wysokie zyski i są coraz popularniejsze na zachodzie, a w związku z dobrymi perspektywami na rynku nieruchomości logistycznych w Polsce możemy spodziewać się kolejnych inwestycji GELF na naszym rynku – podsumowuje Rafał Bochenek, Managing Director Goodman w Polsce.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

GLS doceniony w globalnym ratingu zrównoważonego rozwoju

5 sierpnia 2020

Już po raz drugi Grupa GLS uzyskała srebrny status w prestiżowym ratingu EcoVadis, uznawanym na całym świecie. Firma uzyskała wysokie wyniki za rozwiązania proekologiczne oraz zaangażowanie w kwestie społeczne. W branży logistycznej GLS znajduje się w ścisłej światowej czołówce.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Trójmiejskie prace nad autonomią żeglugi

3 sierpnia 2020

Politechnika Gdańska i Urząd Morski w Gdyni będą jednymi z pierwszych instytucji, które rozpoczną wdrażanie międzynarodowego i wysokobudżetowego projektu InSecTT – dedykowanego m.in. przeciwdziałaniu atakom cybernetycznym w obrębie tzw. Internetu Rzeczy i poprawie bezpieczeństwa żeglugi. Za wdrażanie autorskich technologii rozwijanych w projekcie, którego łączna wartość to ponad 44 mln euro, odpowiadać będą m.in. naukowcy z Politechniki Gdańskiej.

czytaj więcej »


ID Logistics rozwija Wewnętrzny Standard Jakości CID

31 lipca 2020

ID Logistics rozszerza zakres audytowania Wewnętrznego Standardu Jakości i wprowadza nową wersję CID 7.1. Teraz sprawdzane będą nie tylko procesy operacyjno-magazynowe i realizacja usług, ale także najnowsze procedury związane z bezpieczeństwem i organizacją pracy w centrach dystrybucyjnych. Przygotowana została też specjalna wersja CID Light, która ma wspierać proces wdrożenia zobowiązań systemu w nowo uruchamianych magazynach.

czytaj więcej »


Cyfryzacja i wzmocnione urządzenia Panasonic

30 lipca 2020

Operator logistyczny Interporto Padova wybrał wzmocnione urządzenia Panasonic do wsparcia procesu cyfryzacji. Modele TOUGHBOOK G1 w połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem pozwalają na przepływ informacji w czasie rzeczywistym i sprawne kierowanie operacjami.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter