FM Logistic w Panattoni Park Poznań VII

17 lutego 2020

Od początku roku firma FM Logistic rozwija swoją działalność w centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Poznań VII. 9500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej będzie dedykowane usługom cross-dockowym oraz magazynowania realizowanym na rzecz obecnych i przyszłych klientów firmy. Start działań operacyjnych przewidziany jest na marzec br.

To 15 obiekt firmy tego typu w Polsce. FM Logistic zagospodaruje 9500 mkw. magazynu i 240 mkw. powierzchni biurowej zlokalizowanej w Jaryszkach, znajdujących się 12 km od Poznania.

Nowoczesną przestrzeń cechują zaawansowane rozwiązania techniczne zapewniające najwyższą, jakość powierzchni magazynowej (klasa A), a także funkcjonalność oraz elastyczność w kształtowaniu modułów. FM Logistic zrealizuje tu koncepcję magazynu połączonego z tzw. hubem przeładunkowym, który będzie pracował przez całą dobę.

– Podpoznańskie Jaryszki to doskonały punkt na naszej mapie, który tworzy warunki do dalszej ekspansji. Co istotne, szukając nowych miejsc do rozwoju działalności, bierzemy pod uwagę nie tylko lokalizację, ale także nowoczesne rozwiązania, które ułatwią pracę nam oraz naszym klientom – mówi Daniel Franke, dyrektor zarządzający, FM Logistic Central Europe. – Ten obiekt spełnia nasze oczekiwania pod tym kątem – dodaje.

W centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Poznań VII zastosowano m.in. dodatkowe doświetlenie w strefie cross-dockowej w formie świetlików dachowych. Dzięki temu funkcjonuje stały dopływ odpowiedniej ilości światła dziennego. Zainstalowana została tutaj również wzmocniona posadzka pozwalająca składować palety o wadze 1000 kg na regałach 4-paletowych. Na parkingu znajdują się miejsca dla czterdziestu ciężarówek.

FM Logistic w centrum dystrybucyjnym pod Poznaniem zlokalizuje m.in. stock importowy dla firmy będącej niekwestionowanym liderem rynku retail w Polsce oraz innych klientów będących jej dostawcami. Obiekt docelowo pomieści 9500 sztuk palet.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Panattoni buduje w Czeladzi

31 marca 2020

Panattoni rozpoczął budowę centrum dystrybucyjnego dla producenta odzieży i akcesoriów sportowych. Inwestycja o charakterze BTS i powierzchni ponad 67 000 mkw. powstaje w Czeladzi – ukończenie pierwszego etapu planowane jest na pierwszą połowę 2021 r.

czytaj więcej »


Rynek nieruchomości logistycznych w obliczu epidemii COVID-19

30 marca 2020

Łańcuchy dostaw nadal odgrywają kluczową rolę. Mimo iż nie ma pewności co do warunków panujących w najbliższej przyszłości, recesja staje się coraz bardziej prawdopodobna. Prologis zidentyfikował pięć obszarów, które w najbliższym czasie będą kształtowały sytuację rynkową.

czytaj więcej »


Polska ma duży problem z przyciąganiem i rozwijaniem kadr

27 marca 2020

Przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem pracowników o takich kompetencjach, jakie są potrzebne do prawidłowego działania ich firm. W przyszłości może być o nich jeszcze trudniej, bo polskie instytucje ani rząd nie wspomagają biznesu w poszukiwaniu, kształceniu i rozwijaniu talentów, które mogłyby zasilić rynek. Na 130 krajów plasujemy się pod tym względem na 44. miejscu, 20 pozycji za najlepszą w naszym regionie Estonią. Najgorzej idzie nam przyciąganie talentów. Skuteczniej robi to aż 71 krajów.

czytaj więcej »


Niewidzialni bohaterowie nie mogą zostać w domu

25 marca 2020

W walce z rozprzestrzenianiem się Covid-19 obok lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, czy diagnostów, walczą także pracownicy transportu, logistyki i produkcji.

czytaj więcej »


Nowa inwestycja Hillwood w Słubicach

25 marca 2020

W Słubicach rozpoczęła się budowa nowego centrum magazynowo-produkcyjnego Hillwood Polska. Hala o powierzchni ok. 21,5 tys. mkw. zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku. Jest to w ciągu ostatnich kilku lat już kolejna inwestycja realizowana przez Hillwood w Lubuskiem.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter