FM Logistic rozpoczyna rekrutację do nowego centrum logistycznego

23 listopada 2017

W lutym 2018 roku zakończony zostanie I etap budowy nowego centrum logistycznego FM Logistic w Sarnowie (gmina Psary, woj. śląskie). Do tego czasu powstaną dwie hale magazynowe o powierzchni ponad 20 tys. mkw., budynki zaplecza i parkingi.
W najbliższych latach planowana jest dalsza rozbudowa, o kolejne 8 hal magazynowych. Łączna powierzchnia centrum osiągnie wtedy ponad 100 tys. mkw. Obecnie firma rozpoczęła pierwsze rekrutacje.

Nowa inwestycja w gminie Psary to już dziesiąte centrum logistyczne FM Logistic w naszym kraju. Powstaje ono kosztem 77 mln złotych. Jako pierwsze w Polsce będzie posiadało certyfikat LEED (Leadewrship in Energy and Environmental Design) potwierdzający, że obiekty zaprojektowane i wybudowane zostały przy zastosowaniu technologii przyjaznych środowisku. Dzięki temu użytkowanie centrum odbywać się będzie w zgodzie z naturą i jej zasobami oraz w trosce o zdrowie i komfort przyszłych użytkowników.

– Realizujemy program rozwoju firmy w Polsce. Zakłada on uruchamianie kolejnych platform logistycznych w nowych lokalizacjach. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom nowe powierzchnie magazynowe i usługi wspomagające procesy logistyczne. Jesteśmy też bardziej elastyczni i łatwiej możemy reagować na potrzeby klientów – mówi Agnieszka Walawender z FM Logistic Polska. – Inwestycja w Psarach oznacza wiele nowych miejsc pracy w regionie. W samym centrum, w pierwszym etapie zatrudnionych zostanie ok 40 pracowników. W miarę rozbudowy centrum będziemy rekrutowali kolejne osoby – dodaje.

W Internecie, m.in. na stronach Urzędu Gminy Psary, pojawiły się już pierwsze ogłoszenia o naborze pracowników na stanowiska Operatora wózków widłowych. Osoby, które postanowią związać się z FM Logistic mogą liczyć na pracę oraz bogaty pakiet socjalny.
– Oferujemy opiekę medyczną, ubezpieczenia grupowe, karty na zajęcia sportowych, a także ofertę kulturalną. Często organizujemy wycieczki turystyczne, festyny i tzw. dni otwarte. Dodatkowo, dzieciom naszych pracowników dofinansowujemy podręczniki szkolne i wypoczynek, organizujemy zabawy choinkowe i fundujemy paczki świąteczne – wylicza Urszula Czogała, Kierownik ds. personalnych FM Polska Sp. z o. o. – Na terenie FM Logistic działa także Zakładowy Fundusz Świadczeń Pracowniczych, który udziela pożyczek i zapomogi, jeśli sytuacja pracownika tego wymaga. Oprócz typowo socjalnych benefitów, myślę że równie ważny jest fakt, że nasi pracownicy mogą planować i rozwijać swoją karierę w strukturach firmy. Oferujemy im bowiem pakiety szkoleń i system awansów wewnętrznych. Aż 95 % rekrutacji na wyższe stanowiska odbywa się w oparciu o własne zasoby – dodaje.

FM Logistic w obecnym procesie rekrutacji współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Będzinie i lokalnymi władzami. By jak najbardziej ułatwić kandydatom dojazd na spotkania rekrutacyjne odbywać się one będą w Urzędzie Pracy w Będzinie. Ze szczegółami ofert chętni mogą już zapoznać się na stronie www.bedzin.praca.gov.pl oraz w ogólnopolskich serwisach z ofertami pracy.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Cross-dock dla JAS-FBG w SEGRO Business Park Łódź

22 października 2018

Na terenie SEGRO Business Park Łódź powstaje dla firmy logistycznej JAS-FBG S.A. magazyn w systemie cross-dock, o łącznej powierzchni 6600 m2. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu, JAS-FBG reprezentowali eksperci z Maxon Nieruchomości.

czytaj więcej »


Panattoni Europe wybuduje fabrykę zmywarek BSH w Łodzi

19 października 2018

Przedstawiciele Panattoni Europe wmurowali kamień węgielny pod budowę fabryki zmywarek BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, dedykowanej Przemysłowi 4.0. Inwestycja o powierzchni blisko 58 500 m kw. powstaje w Łodzi, w sąsiedztwie Central European Logistics Hub.

czytaj więcej »


Trwa budowa centrum logistycznego Mercedes-Benz

18 października 2018

Fabryka silników Mercedes-Benz w Jaworze nie jest jedyną inwestycją Daimler AG w Polsce. Równocześnie trwają też prace nad rozbudową centrum logistycznego Mercedes-Benz „LC Warszawa” zlokalizowanego w Ołtarzewie pod Warszawą.

czytaj więcej »


Dwucyfrowy wzrost w Dachser Stryków

17 października 2018

Dachser rozwija swój oddział w centralnej Polsce. Liczba przesyłek obsłużonych przez Dachser w podłódzkim Strykowie wzrosła w pierwszym półroczu tego roku o 16% w porównaniu z takim samym okresem 2017 r., a ich tonaż zwiększył się o ponad 14%.

czytaj więcej »


Rohlig Suus Logistics będzie obsługiwał magazyn centralny Whirlpool

16 października 2018

Polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, wygrał przetarg na obsługę centralnego magazynu marki Whirlpool w Polsce. 3-letni kontrakt obejmuje obsługę magazynu o powierzchni 23 tys. mkw. w Piotrkowie Trybunalskim.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter