FM Logistic rozpoczyna rekrutację do nowego centrum logistycznego

23 listopada 2017

W lutym 2018 roku zakończony zostanie I etap budowy nowego centrum logistycznego FM Logistic w Sarnowie (gmina Psary, woj. śląskie). Do tego czasu powstaną dwie hale magazynowe o powierzchni ponad 20 tys. mkw., budynki zaplecza i parkingi.
W najbliższych latach planowana jest dalsza rozbudowa, o kolejne 8 hal magazynowych. Łączna powierzchnia centrum osiągnie wtedy ponad 100 tys. mkw. Obecnie firma rozpoczęła pierwsze rekrutacje.

Nowa inwestycja w gminie Psary to już dziesiąte centrum logistyczne FM Logistic w naszym kraju. Powstaje ono kosztem 77 mln złotych. Jako pierwsze w Polsce będzie posiadało certyfikat LEED (Leadewrship in Energy and Environmental Design) potwierdzający, że obiekty zaprojektowane i wybudowane zostały przy zastosowaniu technologii przyjaznych środowisku. Dzięki temu użytkowanie centrum odbywać się będzie w zgodzie z naturą i jej zasobami oraz w trosce o zdrowie i komfort przyszłych użytkowników.

– Realizujemy program rozwoju firmy w Polsce. Zakłada on uruchamianie kolejnych platform logistycznych w nowych lokalizacjach. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom nowe powierzchnie magazynowe i usługi wspomagające procesy logistyczne. Jesteśmy też bardziej elastyczni i łatwiej możemy reagować na potrzeby klientów – mówi Agnieszka Walawender z FM Logistic Polska. – Inwestycja w Psarach oznacza wiele nowych miejsc pracy w regionie. W samym centrum, w pierwszym etapie zatrudnionych zostanie ok 40 pracowników. W miarę rozbudowy centrum będziemy rekrutowali kolejne osoby – dodaje.

W Internecie, m.in. na stronach Urzędu Gminy Psary, pojawiły się już pierwsze ogłoszenia o naborze pracowników na stanowiska Operatora wózków widłowych. Osoby, które postanowią związać się z FM Logistic mogą liczyć na pracę oraz bogaty pakiet socjalny.
– Oferujemy opiekę medyczną, ubezpieczenia grupowe, karty na zajęcia sportowych, a także ofertę kulturalną. Często organizujemy wycieczki turystyczne, festyny i tzw. dni otwarte. Dodatkowo, dzieciom naszych pracowników dofinansowujemy podręczniki szkolne i wypoczynek, organizujemy zabawy choinkowe i fundujemy paczki świąteczne – wylicza Urszula Czogała, Kierownik ds. personalnych FM Polska Sp. z o. o. – Na terenie FM Logistic działa także Zakładowy Fundusz Świadczeń Pracowniczych, który udziela pożyczek i zapomogi, jeśli sytuacja pracownika tego wymaga. Oprócz typowo socjalnych benefitów, myślę że równie ważny jest fakt, że nasi pracownicy mogą planować i rozwijać swoją karierę w strukturach firmy. Oferujemy im bowiem pakiety szkoleń i system awansów wewnętrznych. Aż 95 % rekrutacji na wyższe stanowiska odbywa się w oparciu o własne zasoby – dodaje.

FM Logistic w obecnym procesie rekrutacji współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Będzinie i lokalnymi władzami. By jak najbardziej ułatwić kandydatom dojazd na spotkania rekrutacyjne odbywać się one będą w Urzędzie Pracy w Będzinie. Ze szczegółami ofert chętni mogą już zapoznać się na stronie www.bedzin.praca.gov.pl oraz w ogólnopolskich serwisach z ofertami pracy.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Wysoki popyt na nieruchomości w Niemczech

16 marca 2018

Zdaniem ekspertów popyt na nowe nieruchomości logistyczne utrzymuje się na wysokim poziomie. Firma doradcza Bulwiengesa obliczyła, że na przestrzeni ostatnich pięciu latach łączny metraż nowo zrealizowanych powierzchni logistycznych rósł w tempie 5,1% rocznie.

czytaj więcej »


Europa – Chiny: transport koleją z Dachser

15 marca 2018

Dachser oferuje przewozy pomiędzy Europą a Chinami zoptymalizowane pod kątem czasu i kosztów. Transport koleją na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku oraz linii transsyberyjskiej jest alternatywą dla połączeń lotniczych i morskich, łączącą dwa silne obszary gospodarcze.

czytaj więcej »


Terminal Rzepin

14 marca 2018

Holenderska firma GVT Group of Logistics dzięki integracji transportu transportu drogowego, kolejowego i wodnego od wielu lat oferuje doskonałe rozwiązania synchromodalne. Rail Terminal Rzepin to najmłodsza część Grupy, samodzielnie operujący terminal kolejowy w pobliżu granicy polsko-niemieckiej.

czytaj więcej »


Dynamiczny rozwój ID Logistics

13 marca 2018

Z podsumowania wyników finansowych ID Logistics za 2017 r wynika, że przychody Grupy wzrosły o 24,2% do poziomu 1,329 mld EUR. Firma wzmocniła pozycję na europejskim rynku usług logistyki kontraktowej, szczególnie w obsłudze e-commerce, pozyskała nowych klientów i uruchomiła nowe centra logistyczne.

czytaj więcej »


Rohlig Suus Logistics w Parku Logistycznym 7R Kraków Kokotów – Brzegi

12 marca 2018

7R podpisało umowę z operatorem logistycznym Rohlig Suus Logistics na wynajem ponad 15,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w powstającym Centrum Logistycznym 7R Kraków Kokotów.

czytaj więcej »


Newsletter