FM Logistic Polska z certyfikatem AEO-F

3 października 2019

Firma FM Logistic Polska uzyskała międzynarodowy certyfikat AEO-F przyznany przez Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie, który upoważnia do korzystania z ułatwień i uproszczeń celnych w całej Unii Europejskiej.

Z dniem 29 lipca 2019 r. firma FM Logistic Polska uzyskała certyfikat AEO-F przyznany przez Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie z numerem pozwolenia PL AEOF 440000190161. AEO (Authorised Economic Operator) zgodnie z artykułem 5 ust. 5 Unijnego Kodeksu Celnego (UKC) określa przedsiębiorcę mianem rzetelnego w zakresie przeprowadzanych operacji celnych, w związku z czym upoważnia go do korzystania z ułatwień i uproszczeń celnych w całej Unii Europejskiej. Certyfikat AEO-F to najszerszy możliwy zakres pozwolenia, dotyczy bowiem zarówno uproszczeń celnych, jak i ochrony i bezpieczeństwa.

Przyznanie FM Logistic Polska certyfikatu AEO było poprzedzone wnikliwym i niezależnym audytem przeprowadzanym przez organy administracji państwowej. Firma musiała wykazać spełnianie wielu kryteriów w zakresie organizacji, posiadanej infrastruktury, stosowanych środków bezpieczeństwa, wypłacalności i wielu innych określonych w Unijnym Kodeksie Celnym.

– Status AEO niesie ze sobą wielorakie korzyści nie tylko bezpośrednio związane z operacjami celnymi. Potwierdza nasz statut bezpiecznego i pewnego partnera, a także wzmacnia dobrą współpracę z organami celnymi i innymi organami administracji – mówi Daniel Franke, dyrektor zarządzający Central Europe w FM Logistic. – Pozytywny wynik audytu jest potwierdzeniem najwyższej jakości i bezpieczeństwa usług oferowanych przez FM Logistic Polska – dodaje.

W praktyce certyfikat AEO przekłada się na liczne udogodnienia w codziennej działalności biznesowej. Ponieważ jest uznawany we wszystkich państwach członkowskich UE, zapewnia łatwiejszy dostęp do uproszczeń celnych takich jak odprawa scentralizowana, pozwolenie na miejsce przedstawienia towarów inne niż właściwy urząd celny czy zezwolenie na funkcjonowanie tymczasowego miejsca składowania. Ułatwia też kontakty z organami kontrolnymi na przykład w przypadku kontroli celnych oraz tych związanych z bezpieczeństwem i ochroną. Certyfikat to kolejny czynnik wspierający bezpieczeństwo i komunikację pomiędzy partnerami w międzynarodowym łańcuchu dostaw.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Wsparcie dla start-upów – rusza program FM Open Lab

29 maja 2020

FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.

czytaj więcej »


DSV Solutions w A2 Warsaw Park

28 maja 2020

Panattoni z kolejna realizacją dla DSV Solutions. Operator logistyczny zajmie blisko 12 000 mkw. w ramach A2 Warsaw Park – największego obiektu magazynowo-produkcyjnego w regionie warszawskim.

czytaj więcej »


Pandemia przeniosła wiosenne zakupy do Internetu

27 maja 2020

Już nie awaryjne zakupy w sieci, a prawdziwa zmiana nawyków stoi za wiosennym rozwojem polskich sklepów internetowych – wynika z danych zebranych przez Shoper.

czytaj więcej »


Nowy najemca w Hillwood Janki Sokołów

26 maja 2020

Hillwood, wiodący deweloper magazynowy, podpisał umowę najmu na ponad 5 tys. mkw. powierzchni w projekcie Hillwood Janki Sokołów. Tym samym kompleks został skomercjalizowany w całości.

czytaj więcej »


Duże zmiany w kredycie na innowacje technologiczne

25 maja 2020

Zniesienie wymogu innowacyjności w skali kraju, szerszy katalog kosztów możliwych do sfinansowania a także – zniesienie limitu dofinansowania wynoszącego 6 mln zł – to główne ułatwienia w kredycie na innowacje technologiczne w związku z pandemią. Nabór wniosków wystartuje 1 czerwca, a dokumentacja jest już dostępna na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego. Kredyt na innowacje technologiczne jest finansowany z unijnego Programu Inteligentny Rozwój. 

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter