FM Logistic Polska z certyfikatem AEO-F

3 października 2019

Firma FM Logistic Polska uzyskała międzynarodowy certyfikat AEO-F przyznany przez Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie, który upoważnia do korzystania z ułatwień i uproszczeń celnych w całej Unii Europejskiej.

Z dniem 29 lipca 2019 r. firma FM Logistic Polska uzyskała certyfikat AEO-F przyznany przez Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie z numerem pozwolenia PL AEOF 440000190161. AEO (Authorised Economic Operator) zgodnie z artykułem 5 ust. 5 Unijnego Kodeksu Celnego (UKC) określa przedsiębiorcę mianem rzetelnego w zakresie przeprowadzanych operacji celnych, w związku z czym upoważnia go do korzystania z ułatwień i uproszczeń celnych w całej Unii Europejskiej. Certyfikat AEO-F to najszerszy możliwy zakres pozwolenia, dotyczy bowiem zarówno uproszczeń celnych, jak i ochrony i bezpieczeństwa.

Przyznanie FM Logistic Polska certyfikatu AEO było poprzedzone wnikliwym i niezależnym audytem przeprowadzanym przez organy administracji państwowej. Firma musiała wykazać spełnianie wielu kryteriów w zakresie organizacji, posiadanej infrastruktury, stosowanych środków bezpieczeństwa, wypłacalności i wielu innych określonych w Unijnym Kodeksie Celnym.

– Status AEO niesie ze sobą wielorakie korzyści nie tylko bezpośrednio związane z operacjami celnymi. Potwierdza nasz statut bezpiecznego i pewnego partnera, a także wzmacnia dobrą współpracę z organami celnymi i innymi organami administracji – mówi Daniel Franke, dyrektor zarządzający Central Europe w FM Logistic. – Pozytywny wynik audytu jest potwierdzeniem najwyższej jakości i bezpieczeństwa usług oferowanych przez FM Logistic Polska – dodaje.

W praktyce certyfikat AEO przekłada się na liczne udogodnienia w codziennej działalności biznesowej. Ponieważ jest uznawany we wszystkich państwach członkowskich UE, zapewnia łatwiejszy dostęp do uproszczeń celnych takich jak odprawa scentralizowana, pozwolenie na miejsce przedstawienia towarów inne niż właściwy urząd celny czy zezwolenie na funkcjonowanie tymczasowego miejsca składowania. Ułatwia też kontakty z organami kontrolnymi na przykład w przypadku kontroli celnych oraz tych związanych z bezpieczeństwem i ochroną. Certyfikat to kolejny czynnik wspierający bezpieczeństwo i komunikację pomiędzy partnerami w międzynarodowym łańcuchu dostaw.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

FM Logistic: współpraca z Plug and Play

18 października 2019

FM Logistic, operator logistyczny i dostawca usług kontraktowych (3PL), nawiązał partnerską współpracę z innowacyjną globalną platformą Plug and Play. Informacja została ogłoszona 1 października podczas oficjalnego otwarcia nowego biura Plug and Play w Hamburgu.

czytaj więcej »


Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019

16 października 2019

Już niespełna trzy tygodnie pozostały na zgłaszanie do konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019 produktów i usług wspierających logistykę. Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku 4 listopada. Zapraszamy do udziału!

czytaj więcej »


Panattoni: cztery lokalizacje dla InPost

15 października 2019

Panattoni Europe wynajmie firmie InPost ponad 21 000 m kw. powierzchni w czterech centrach dystrybucyjnych – w Toruniu, w Bydgoszczy, w Szczecinie i w Opolu.

czytaj więcej »


Dachser i Ochsner: tworząc przyjemny klimat

14 października 2019

Pompy ciepła Ochsner zapewniają przyjemną temperaturę w mieszkaniach i domach. By mieć gwarancję, że towary firmy będą sprawnie dostarczane do klientów w całej Europie i coraz częściej także w innych częściach świata, austriacka firma już od dekady współpracuje z operatorem logistycznym Dachser.

czytaj więcej »


Startuje budowa Panattoni Park Częstochowa

11 października 2019

Panattoni Europe rozpoczyna budowę Panattoni Park Częstochowa. To pierwsza tego typu realizacja dewelopera w północnej części województwa śląskiego. W dwóch nowoczesnych halach powstanie w sumie 30 400 m kw. powierzchni klasy A. Budowa ruszy w październiku br., a oddanie najemcom pierwszych powierzchni zaplanowano na luty 2020 roku.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter