Flex rozbudowuje centrum logistyczno-magazynowe

12 marca 2020

Firma Flex zakończyła kolejny etap rozbudowy swojego parku przemysłowego, zlokalizowanego w Tczewie, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

26 lutego 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie drugiej części centrum logistyczno-magazynowego. Koncepcja rozbudowy centrum logistyczno-magazynowego została sfinalizowana w drugiej połowie 2017 r. Powodem było zapotrzebowanie na miejsce do składowania komponentów i produktów gotowych oraz przestrzeń potrzebną do efektywnego zarządzania procesami logistycznymi i wysyłkami. Do połowy 2019 r. wykonano wszystkie prace ziemne, położono fundamenty i przygotowano całą infrastrukturę kampusu wraz z drogami, chodnikami oraz parkingami. Następnie do końca 2019 r. zakończono budowę konstrukcji budynku, a na początku 2020 r. podłączone zostały wszystkie systemy i instalacje wewnętrzne.
Nowa część centrum logistyczno-magazynowego obejmuje powierzchnię 9000 mkw., w tym 7000 mkw. przestrzeni magazynowej wysokiego składowania, w której można pomieścić aż 8000 palet. Dodatkowo posiada 8 doków załadunkowych oraz zaplecza socjalno-biurowe zarówno dla pracowników Flex, jak i kierowców dowożących czy odbierających towary.
Nowa część centrum logistyczno-magazynowego wyposażona została w innowacyjne systemy wspomagające zarządzanie magazynowaniem oraz logistykę komponentów i produktów, w tym m.in. nowoczesny sposób składowania materiału na regałach, autonomiczne wózki do transportu wewnętrznego, czy ścieżka indukcyjna, pozwalająca na automatyczną nawigację wózków pomiędzy regałami.

Podczas uroczystości otwarcia, Janos Lang, dyrektor generalny, Flex Poland powiedział: – Nasz ciągły rozwój napędzany jest przez poszerzanie portfolio naszych klientów, budowanie nowych kompetencji oraz wdrażanie innowacyjnych technologii. W związku z tym potrzebowaliśmy więcej miejsca na nowe przedsięwzięcia, dlatego otwieramy dziś rozbudowany budynek logistyczno-magazynowy, który wyposażony został w nowoczesne systemy obsługi i kontroli operacji. Jestem bardzo dumny z tego, że Flex w Tczewie już od 20 lat dynamicznie się rozwija i jestem przekonany, że będziemy to kontynuować w następnych latach.
Podczas wydarzenia wystąpili również: członek Zarządu Województwa Pomorskiego – Józef Sarnowski, poseł – Kazimierz Smoliński, zastępca prezydenta Tczewa ds. gospodarczych – Adam Burczyk oraz prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Przemysław Sztandera. W swoich wypowiedziach podkreśli, jak istnienie i rozwój firmy Flex wpływa na cały region. – 20 lat temu w naszym mieście panowało ogromne bezrobocie. Wtedy pojawiła się w Tczewie firma Flex, która zagwarantowała zatrudnienie mieszkańcom oraz dała szansę na rozwój miasta – powiedział Adam Burczyk. – Flex stawia nie tylko na rozwój swoich pracowników, ale także wspiera lokalne szkoły, między innymi poprzez stypendia dla najlepszych uczniów. Poza tym firma współpracuje z uczelniami wyższymi. W zeszłym roku uruchomiła także żłobek Flex Kids w Tczewie, który umożliwia pracownikom powrót do aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka. Dzięki temu można zaobserwować, że Flex dba o przyszłych pracowników już od najmłodszych lat – zaznaczył Józef Sarnowski. – Cieszę się, że od 20 lat współpracujemy z firmą Flex, która poprzez swoje inwestycje wywiera ogromny wpływ na rozwój regionu. Inwestycje te stworzyły nie tylko 3300 miejsc pracy w Spółce, ale pozwoliły także rozwinąć się poddostawcom i kooperantom, którzy dzięki temu mogli rozwinąć swoją działalność, tworząc dodatkowe miejsca pracy i poszerzać wachlarz świadczonych usług – dodał Przemysław Sztandera. – Gratuluję dotychczasowych dokonań i życzę dalszych sukcesów – spuentował Kazimierz Smoliński.

Otwarta nowa część centrum logistyczno-magazynowego znacząco wzmacnia procesy logistyczne i rozszerza pojemność magazynową, rozwijającego się od 2000 r. parku przemysłowego Flex w Tczewie. Na terenie parku, funkcjonują 4 budynki o łącznej powierzchni przekraczającej 81 000 mkw. Trzy z nich pełnią funkcję produkcyjną. W pierwszym, powstają obudowy i części metalowe. W drugim i trzecim, odbywa się montaż płytek elektronicznych, modułów oraz gotowych urządzeń elektronicznych. A czwarty to wspomniane centrum logistyczno-magazynowe.
Flex w Tczewie oferuje całą gamę usług, poczynając od zaprojektowania produktu, poprzez opracowanie i optymalizację linii produkcyjnej, produkcję, aż po kompleksowe usługi dystrybucyjne i logistyczne. Realizuje zamówienia dla znanych na całym świecie marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej, wydobywczej, czy elektroniki użytkowej. Klientami firmy są zarówno światowe korporacje, firmy średnie oraz dopiero rozpoczynające działalność.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Panattoni buduje w Czeladzi

31 marca 2020

Panattoni rozpoczął budowę centrum dystrybucyjnego dla producenta odzieży i akcesoriów sportowych. Inwestycja o charakterze BTS i powierzchni ponad 67 000 mkw. powstaje w Czeladzi – ukończenie pierwszego etapu planowane jest na pierwszą połowę 2021 r.

czytaj więcej »


Rynek nieruchomości logistycznych w obliczu epidemii COVID-19

30 marca 2020

Łańcuchy dostaw nadal odgrywają kluczową rolę. Mimo iż nie ma pewności co do warunków panujących w najbliższej przyszłości, recesja staje się coraz bardziej prawdopodobna. Prologis zidentyfikował pięć obszarów, które w najbliższym czasie będą kształtowały sytuację rynkową.

czytaj więcej »


Polska ma duży problem z przyciąganiem i rozwijaniem kadr

27 marca 2020

Przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem pracowników o takich kompetencjach, jakie są potrzebne do prawidłowego działania ich firm. W przyszłości może być o nich jeszcze trudniej, bo polskie instytucje ani rząd nie wspomagają biznesu w poszukiwaniu, kształceniu i rozwijaniu talentów, które mogłyby zasilić rynek. Na 130 krajów plasujemy się pod tym względem na 44. miejscu, 20 pozycji za najlepszą w naszym regionie Estonią. Najgorzej idzie nam przyciąganie talentów. Skuteczniej robi to aż 71 krajów.

czytaj więcej »


Niewidzialni bohaterowie nie mogą zostać w domu

25 marca 2020

W walce z rozprzestrzenianiem się Covid-19 obok lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, czy diagnostów, walczą także pracownicy transportu, logistyki i produkcji.

czytaj więcej »


Nowa inwestycja Hillwood w Słubicach

25 marca 2020

W Słubicach rozpoczęła się budowa nowego centrum magazynowo-produkcyjnego Hillwood Polska. Hala o powierzchni ok. 21,5 tys. mkw. zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku. Jest to w ciągu ostatnich kilku lat już kolejna inwestycja realizowana przez Hillwood w Lubuskiem.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter