Fiege  dla branży farmaceutycznej

Fiege dla branży farmaceutycznej

25 stycznia 2008

Fiege, największa rodzinna firma logistyczna w Europie, weszła na rynek farmaceutyczny w Polsce, podpisując długoterminowy kontrakt na obsługę hurtowni farmaceutycznej dla firmy Nycomed Pharma.

Zakres usług dla Nycomed Pharma obejmuje magazynowanie i realizację zamówień. Fiege odpowiada także za transport wahadłowy z fabryki klienta w Łyszkowicach do swojego magazynu w Mszczonowie.Wielkość powierzchni, w której składowane są leki wynosi 700 m kw. 

By móc świadczyć usługi dla branży farmaceutycznej,  Fiege przebudowała część istniejącego obiektu w Mszczonowie w taki sposób, aby był zgodny z wszelkimi obowiązującymi przepisami i wymogami prawa farmaceutycznego oraz procedur GDP.  Leki są przechowywane w specjalnie do tego celu wydzielonej i przystosowanej strefie magazynu, gdzie szczególne warunki  składowania (temperatura i wilgotność) są ściśle kontrolowane.  Większość składowanych farmaceutyków stanowią leki bez recepty. Oprócz nich, przechowywane są również leki na receptę i psychotropowe.

– Musieliśmy uwzględnić obowiązujące normy prawne i spełnić wiele innych obwarowań, aby zagwarantować bezpieczeństwo i wysoką jakość oferowanych usług. Niezbędne było uzyskanie zezwolenia Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, bez którego nie moglibyśmy przechowywać farmaceutyków oraz wdrożenie odpowiedniego systemu informatycznego,  pozwalającego śledzić, kontrolować i nadzorować daną partię leków na bieżąco  – powiedział Kris Pauwels, Dyrektor ds. Rozwoju Fiege Sp. z o.o.

Ze względu na wymagania prawne do obsługi projektu zostały zatrudnione osoby wykwalifikowane, zarejestrowane w Naczelnej Izbie Aptekarskiej, z minimum 2-letnim stażem. W celu zapewnienia ciągłości operacji, Nycomed Pharma zdecydował się przenieść pracowników dedykowanych projektowi do lokalizacji Fiege w Mszczonowie.

Nycomed to firma farmaceutyczna dostarczająca leki i wyroby medyczne dla szpitali, specjalistów i lekarzy ogólnych, a także leki sprzedawane bez recepty (OTC). Działa na terenie całej Europy i na szybko rozwijających się rynkach, takich jak Ameryka Łacińska, Rosja/WNP oraz kraje Azji i Pacyfiku. Jest obecna na około 50 rynkach na świecie. Szacowana roczna wielkość sprzedaży prywatnej spółki

Nycomed, stanowiącej grupę spółek powiązanych, wyniosła ok. 3,4 miliarda euro (dane za rok 2006). Nycomed w Polsce należy do obecnej na całym świecie Grupy Nycomed. W naszym kraju koncentruje swoją działalność zwłaszcza na lekach stosowanych w terapii powszechnie występujących schorzeń, takich jak choroby układu pokarmowego, oddechowego oraz w zwalczaniu bólu. Posiada również szeroką ofertę leków bez recepty (OTC).

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Panattoni dla Amazon w Gliwicach – 210 000 mkw. i 4 kondygnacje

5 grudnia 2019

Panattoni Europie wybudował rekordowy pod względem wielkości i funkcjonalności obiekt dla firmy Amazon w Gliwicach. Inwestycja, o powierzchni ponad 210 000 mkw. i 4 kondygnacjach, jest największym budynkiem firmy w kraju i została wyposażona w innowacyjną technologię Amazon Robotics.

czytaj więcej »


GEFCO dla Airbusa – zarządzanie opakowaniami zwrotnymi

4 grudnia 2019

GEFCO, wiodący na świecie dostawca rozwiązań multimodalnych w łańcuchu dostaw, podpisało umowę z Airbusem, światowym liderem branży lotniczej. Celem współpracy jest wsparcie firmy w przejściu na czystszy i bardziej przyjazny dla środowiska łańcuch dostaw.

czytaj więcej »


Euro-net w Prologis Park Janki

3 grudnia 2019

ologis podpisał jedną z największych transakcji pod względem powierzchni zabudowy na europejskim rynku magazynowym w tym roku, ze swoim długoletnim partnerem EURO-net Sp. z o.o., obejmującą ok. 160 000 mkw. w Prologis Park Janki.

czytaj więcej »


Panattoni inwestuje w Lublinie

2 grudnia 2019

Planowany Panattoni Park Lublin III to cztery hale magazynowe klasy A o łącznej powierzchni 53 110 mkw. Ich budowa rozpoczęła się już w październiku br., a wśród pierwszych najemców są znani operatorzy logistyczni. Wynajęli oni łącznie 12 000 mkw.

czytaj więcej »


FM Logistic zaprezentował Ergoskel

29 listopada 2019

FM Logistic, operator logistyczny i dostawca usług kontraktowych, zaprezentował ergoszkielet Ergoskel, który został zaprojektowany tak, by ułatwić pracownikom magazynu podnoszenie paczek i ograniczyć obciążenie fizyczne.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter