Fiege  dla branży farmaceutycznej

Fiege dla branży farmaceutycznej

25 stycznia 2008

Fiege, największa rodzinna firma logistyczna w Europie, weszła na rynek farmaceutyczny w Polsce, podpisując długoterminowy kontrakt na obsługę hurtowni farmaceutycznej dla firmy Nycomed Pharma.

Zakres usług dla Nycomed Pharma obejmuje magazynowanie i realizację zamówień. Fiege odpowiada także za transport wahadłowy z fabryki klienta w Łyszkowicach do swojego magazynu w Mszczonowie.Wielkość powierzchni, w której składowane są leki wynosi 700 m kw. 

By móc świadczyć usługi dla branży farmaceutycznej,  Fiege przebudowała część istniejącego obiektu w Mszczonowie w taki sposób, aby był zgodny z wszelkimi obowiązującymi przepisami i wymogami prawa farmaceutycznego oraz procedur GDP.  Leki są przechowywane w specjalnie do tego celu wydzielonej i przystosowanej strefie magazynu, gdzie szczególne warunki  składowania (temperatura i wilgotność) są ściśle kontrolowane.  Większość składowanych farmaceutyków stanowią leki bez recepty. Oprócz nich, przechowywane są również leki na receptę i psychotropowe.

– Musieliśmy uwzględnić obowiązujące normy prawne i spełnić wiele innych obwarowań, aby zagwarantować bezpieczeństwo i wysoką jakość oferowanych usług. Niezbędne było uzyskanie zezwolenia Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, bez którego nie moglibyśmy przechowywać farmaceutyków oraz wdrożenie odpowiedniego systemu informatycznego,  pozwalającego śledzić, kontrolować i nadzorować daną partię leków na bieżąco  – powiedział Kris Pauwels, Dyrektor ds. Rozwoju Fiege Sp. z o.o.

Ze względu na wymagania prawne do obsługi projektu zostały zatrudnione osoby wykwalifikowane, zarejestrowane w Naczelnej Izbie Aptekarskiej, z minimum 2-letnim stażem. W celu zapewnienia ciągłości operacji, Nycomed Pharma zdecydował się przenieść pracowników dedykowanych projektowi do lokalizacji Fiege w Mszczonowie.

Nycomed to firma farmaceutyczna dostarczająca leki i wyroby medyczne dla szpitali, specjalistów i lekarzy ogólnych, a także leki sprzedawane bez recepty (OTC). Działa na terenie całej Europy i na szybko rozwijających się rynkach, takich jak Ameryka Łacińska, Rosja/WNP oraz kraje Azji i Pacyfiku. Jest obecna na około 50 rynkach na świecie. Szacowana roczna wielkość sprzedaży prywatnej spółki

Nycomed, stanowiącej grupę spółek powiązanych, wyniosła ok. 3,4 miliarda euro (dane za rok 2006). Nycomed w Polsce należy do obecnej na całym świecie Grupy Nycomed. W naszym kraju koncentruje swoją działalność zwłaszcza na lekach stosowanych w terapii powszechnie występujących schorzeń, takich jak choroby układu pokarmowego, oddechowego oraz w zwalczaniu bólu. Posiada również szeroką ofertę leków bez recepty (OTC).

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

DB Schenker: nowy terminal na Lubelszczyźnie

10 sierpnia 2020

DB Schenker przenosi operacje z obiektu w Lublinie do nowoczesnego terminala przeładunkowego, który powstanie w świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Nowy, ekologiczny terminal rozpocznie działalność w IV kwartale 2020 roku.

czytaj więcej »


Adamów – nowy punkt na logistycznej mapie Polski

7 sierpnia 2020

Raben Logistics Polska wraz z klientem – firmą Makro Cash & Carry Polska otworzył kolejny punkt na logistycznej mapie Polski – nowy magazyn w Adamowie pod Warszawą. W obiekcie o powierzchni 33 tys. mkw. zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników.

czytaj więcej »


Hillwood buduje cross-dock dla DPD w Szczecinie

6 sierpnia 2020

Hillwood rozpoczął w Szczecinie budowę centrum logistycznego dla firmy DPD Polska. Budynek o powierzchni prawie 5 tys. mkw. powstaje w systemie build to suit (BTS), czyli na zamówienie i według wytycznych klienta. To już trzeci projekt realizowany przez Hillwood dla DPD.

czytaj więcej »


GLS doceniony w globalnym ratingu zrównoważonego rozwoju

5 sierpnia 2020

Już po raz drugi Grupa GLS uzyskała srebrny status w prestiżowym ratingu EcoVadis, uznawanym na całym świecie. Firma uzyskała wysokie wyniki za rozwiązania proekologiczne oraz zaangażowanie w kwestie społeczne. W branży logistycznej GLS znajduje się w ścisłej światowej czołówce.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter