Fiege  dla branży farmaceutycznej

Fiege dla branży farmaceutycznej

25 stycznia 2008

Fiege, największa rodzinna firma logistyczna w Europie, weszła na rynek farmaceutyczny w Polsce, podpisując długoterminowy kontrakt na obsługę hurtowni farmaceutycznej dla firmy Nycomed Pharma.

Zakres usług dla Nycomed Pharma obejmuje magazynowanie i realizację zamówień. Fiege odpowiada także za transport wahadłowy z fabryki klienta w Łyszkowicach do swojego magazynu w Mszczonowie.Wielkość powierzchni, w której składowane są leki wynosi 700 m kw. 

By móc świadczyć usługi dla branży farmaceutycznej,  Fiege przebudowała część istniejącego obiektu w Mszczonowie w taki sposób, aby był zgodny z wszelkimi obowiązującymi przepisami i wymogami prawa farmaceutycznego oraz procedur GDP.  Leki są przechowywane w specjalnie do tego celu wydzielonej i przystosowanej strefie magazynu, gdzie szczególne warunki  składowania (temperatura i wilgotność) są ściśle kontrolowane.  Większość składowanych farmaceutyków stanowią leki bez recepty. Oprócz nich, przechowywane są również leki na receptę i psychotropowe.

– Musieliśmy uwzględnić obowiązujące normy prawne i spełnić wiele innych obwarowań, aby zagwarantować bezpieczeństwo i wysoką jakość oferowanych usług. Niezbędne było uzyskanie zezwolenia Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, bez którego nie moglibyśmy przechowywać farmaceutyków oraz wdrożenie odpowiedniego systemu informatycznego,  pozwalającego śledzić, kontrolować i nadzorować daną partię leków na bieżąco  – powiedział Kris Pauwels, Dyrektor ds. Rozwoju Fiege Sp. z o.o.

Ze względu na wymagania prawne do obsługi projektu zostały zatrudnione osoby wykwalifikowane, zarejestrowane w Naczelnej Izbie Aptekarskiej, z minimum 2-letnim stażem. W celu zapewnienia ciągłości operacji, Nycomed Pharma zdecydował się przenieść pracowników dedykowanych projektowi do lokalizacji Fiege w Mszczonowie.

Nycomed to firma farmaceutyczna dostarczająca leki i wyroby medyczne dla szpitali, specjalistów i lekarzy ogólnych, a także leki sprzedawane bez recepty (OTC). Działa na terenie całej Europy i na szybko rozwijających się rynkach, takich jak Ameryka Łacińska, Rosja/WNP oraz kraje Azji i Pacyfiku. Jest obecna na około 50 rynkach na świecie. Szacowana roczna wielkość sprzedaży prywatnej spółki

Nycomed, stanowiącej grupę spółek powiązanych, wyniosła ok. 3,4 miliarda euro (dane za rok 2006). Nycomed w Polsce należy do obecnej na całym świecie Grupy Nycomed. W naszym kraju koncentruje swoją działalność zwłaszcza na lekach stosowanych w terapii powszechnie występujących schorzeń, takich jak choroby układu pokarmowego, oddechowego oraz w zwalczaniu bólu. Posiada również szeroką ofertę leków bez recepty (OTC).

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Zima nie zaskoczy SEGRO

22 stycznia 2020

SEGRO, wiodący deweloper, zarządca i właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych, stawia na inteligentne dachy. Po testowym wdrożeniu w 2017 roku, firma wyposażyła w system czujników dachowych już drugi budynek na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn.

czytaj więcej »


GEFCO z certyfikatem GDP w Polsce

21 stycznia 2020

Grupa GEFCO otrzymała certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej GDP dla transportu drogowego produktów farmaceutycznych w kolejnych dziewięciu krajach, w tym Polsce. Certyfikat został przyznany przez niezależną i akredytowaną jednostkę Bureau Veritas.

czytaj więcej »


Pracownicy Raben po raz szósty tańczą z paletami

20 stycznia 2020

W sobotę 11 stycznia 2020 r. odbył się finał konkursu dla operatorów wózków widłowych Tańczący z Paletami, który został zorganizowany w największym centrum dystrybucyjnym Grupy Raben w Gądkach koło Poznania.

czytaj więcej »


DSV wspiera czyste powietrze

17 stycznia 2020

Największy park logistyczny DSV w Skandynawii pomoże w rozbijaniu cząsteczek tlenków azotu (NOx), a co za tym idzie, przyczyni się do oczyszczenia powietrza. Będzie to możliwe dzięki przyjaznemu dla środowiska zadaszeniu NOXOUT.

czytaj więcej »


Panattoni zbuduje City Logistics Katowice

16 stycznia 2020

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wchodzi na Śląsk z projektem dedykowanym logistyce miejskiej. Deweloper zakupił 14,4-hektarowy grunt pod budowę City Logistics Katowice, przy ul. Miedzianej. Budowa parku o docelowej powierzchni 70 000 mkw. ruszy jeszcze w tym roku.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter