Ekol Polska dla Regatta

14 lutego 2018

Na początku stycznia 2018 r. firma Ekol Logistics uruchomiła spółkę w Szwecji, jednocześnie kontynuuje rozwój już istniejących lokalizacji. Ekol rozpoczyna właśnie świadczenie kompleksowych usług logistycznych w oddziale w Poznaniu.
– Nawiązaliśmy współpracę z firmą Regatta, najpopularniejszą brytyjską firmą produkującą odzież outdoorową i sprzęt turystyczny. Współpracujemy w zakresie usług magazynowych, VAS oraz kompletacji przesyłek. W przyszłości oferowane będą również usługi składu celnego. W pierwszym etapie do magazynu wysokiego składowania o powierzchni 2000 m2 wprowadzimy asortyment około 4000 SKU w liczbie 650 000 produktów. Po zakończeniu procesu implementacji uruchomimy drugą fazę projektu, która będzie oznaczać zwiększenie zakresu oferowanych usług o kolejne kraje europejskie oraz kilkunastokrotne zwiększenie ilości składowanych towarów, co oznacza konieczność znacznego zwiększenia powierzchni magazynowej – mówi Marcin Trawczyński, kierownik oddziału Ekol w Poznaniu.

Większość klientów Ekol pochodzi z sektora samochodowego, hi-tech, odzieżowego, handlu detalicznego, przemysłu, FMCG czy farmaceutyków. Spółka ma duże doświadczenie w usługach dla branży odzieżowej, której udział wynosi 16% całkowitych obrotów grupy.

Branża odzieżowa staje się coraz bardziej wymagającym klientem, ponieważ zmiany kolekcji następują teraz dużo częściej niż w przeszłości. A to wymaga najlepszych rozwiązań logistycznych.

– Wybraliśmy firmę Ekol, ponieważ posiada wszystkie konieczne atrybuty, a jako 3PL, ma duże doświadczenie w branży odzieżowej oraz dysponuje świetnym zespołem w oddziale w Poznaniu. Cieszymy się z możliwości rozwoju tej współpracy w najbliższych miesiącach i latach – mówi John Mulvihill, Group Commercial Manager Regatta Ltd.

Ekol wszedł na rynek polski w maju 2015 r. i obecnie posiada oddziały w sześciu miastach (Sosnowiec, Poznań, Łódź, Wrocław, Tychy i Warszawa). Obsługa nowego klienta z branży odzieżowej z magazynu Ekol w Poznaniu umożliwi firmie wykorzystanie wiedzy i doświadczenia zdobytego w innych krajach.

– Nasz oddział w Sosnowcu oferuje usługi transportowe i kompleksowe usługi logistyczne. Nadal rozwijamy naszą ofertę usług logistycznych w Polsce, zwiększamy też ilość oferowanych połączeń międzynarodowych – mówi Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager Ekol Poland.

Ekol Polska oferuje min. połączenia intermodalne między Polska a Turcją oraz Iranem, Grecją, Bułgarią, Rumunią czy Izraelem.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Media Expert w Łodzi z Panattoni

15 lutego 2018

Panattoni Europe rozbudowuje Central European Logistics Hub. Nowym najemcą największego centrum dystrybucyjnego dewelopera jest sieć Media Expert, która zajmie obiekt o powierzchni ok. 73 300 m kw. Jego budowa rozpocznie się w drugim kwartale 2018 r.

czytaj więcej »


Prologis zapełnił śląskie parki logistyczne

13 lutego 2018

Prologis Inc. poinformował w ubiegłym tygodniu o podpisaniu czterech umów najmu obejmujących łącznie 62 700 mkw. w parkach Prologis w Chorzowie i Dąbrowie Górniczej. Po zawarciu tych transakcji śląskie parki logistyczne Prologis są w 98 procentach wynajęte.

czytaj więcej »


GLS przejmuje hiszpańskiego dostawcę paczek ekspresowych Redyser

12 lutego 2018

General Logistics Systems B.V. (GLS) ogłosił przejęcie hiszpańskiej firmy Redyser Transporte specjalizującej się w przesyłkach ekspresowych. Firma Redyser przyczyni się do rozszerzenia oferty krajowej GLS Spain i wzmocni pozycję GLS jako drugiej największej hiszpańskiej sieci przesyłek ekspresowych, którą firma uzyskała po przejęciu ASM Transporte Urgente w czerwcu 2016 r.

czytaj więcej »


Wezwanie do Innowacji od ID Logistics

9 lutego 2018

ID Logistics zaprasza start-upy, firmy, stowarzyszenia, studentów i entuzjastów nowoczesnych technologii do wzięcia udziału w programie „Wezwanie do Innowacji”.

czytaj więcej »


Pięć lat linii Emirates w Polsce

8 lutego 2018

Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie, świętują 5. rocznicę otwarcia połączenia Warszawa-Dubaj. W chwili uruchomienia lotów w lutym 2013 roku Polska została 129. kierunkiem w międzynarodowej siatce połączeń przewoźnika. Dzisiaj nowoczesna i wydajna flota 269 szerokokadłubowych samolotów Emirates łączy ludzi w ramach siatki 157 kierunków w 84 krajach.

czytaj więcej »


Newsletter