Ekol Polska dla Regatta

14 lutego 2018

Na początku stycznia 2018 r. firma Ekol Logistics uruchomiła spółkę w Szwecji, jednocześnie kontynuuje rozwój już istniejących lokalizacji. Ekol rozpoczyna właśnie świadczenie kompleksowych usług logistycznych w oddziale w Poznaniu.
– Nawiązaliśmy współpracę z firmą Regatta, najpopularniejszą brytyjską firmą produkującą odzież outdoorową i sprzęt turystyczny. Współpracujemy w zakresie usług magazynowych, VAS oraz kompletacji przesyłek. W przyszłości oferowane będą również usługi składu celnego. W pierwszym etapie do magazynu wysokiego składowania o powierzchni 2000 m2 wprowadzimy asortyment około 4000 SKU w liczbie 650 000 produktów. Po zakończeniu procesu implementacji uruchomimy drugą fazę projektu, która będzie oznaczać zwiększenie zakresu oferowanych usług o kolejne kraje europejskie oraz kilkunastokrotne zwiększenie ilości składowanych towarów, co oznacza konieczność znacznego zwiększenia powierzchni magazynowej – mówi Marcin Trawczyński, kierownik oddziału Ekol w Poznaniu.

Większość klientów Ekol pochodzi z sektora samochodowego, hi-tech, odzieżowego, handlu detalicznego, przemysłu, FMCG czy farmaceutyków. Spółka ma duże doświadczenie w usługach dla branży odzieżowej, której udział wynosi 16% całkowitych obrotów grupy.

Branża odzieżowa staje się coraz bardziej wymagającym klientem, ponieważ zmiany kolekcji następują teraz dużo częściej niż w przeszłości. A to wymaga najlepszych rozwiązań logistycznych.

– Wybraliśmy firmę Ekol, ponieważ posiada wszystkie konieczne atrybuty, a jako 3PL, ma duże doświadczenie w branży odzieżowej oraz dysponuje świetnym zespołem w oddziale w Poznaniu. Cieszymy się z możliwości rozwoju tej współpracy w najbliższych miesiącach i latach – mówi John Mulvihill, Group Commercial Manager Regatta Ltd.

Ekol wszedł na rynek polski w maju 2015 r. i obecnie posiada oddziały w sześciu miastach (Sosnowiec, Poznań, Łódź, Wrocław, Tychy i Warszawa). Obsługa nowego klienta z branży odzieżowej z magazynu Ekol w Poznaniu umożliwi firmie wykorzystanie wiedzy i doświadczenia zdobytego w innych krajach.

– Nasz oddział w Sosnowcu oferuje usługi transportowe i kompleksowe usługi logistyczne. Nadal rozwijamy naszą ofertę usług logistycznych w Polsce, zwiększamy też ilość oferowanych połączeń międzynarodowych – mówi Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager Ekol Poland.

Ekol Polska oferuje min. połączenia intermodalne między Polska a Turcją oraz Iranem, Grecją, Bułgarią, Rumunią czy Izraelem.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

7R City Flex w Gdańsku w połowie wynajęty

28 maja 2018

Trwają przygotowania do budowy obiektu 7R City Flex Gdańsk Airport, który powstanie w ramach ogólnopolskiej sieci City Flex. Na rok przed oddaniem magazynu jest on już wynajęty w 50 procentach.

czytaj więcej »


Bartłomiej Hofman dyrektorem zarządzającym P3 w Polsce

25 maja 2018

Do zespołu P3 Logistic Parks w Polsce, obejmując stanowisko Managing Directora, dołączył Bartłomiej Hofman. Zmiana kadrowa wynika z awansu Andrzeja Wrońskiego, dotychczas zarządzającego odziałem P3 w Polsce, na stanowisko Group Head of Asset Management.

czytaj więcej »


Lubella: Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne

23 maja 2018

Uruchomiony w Lublinie nowoczesny kompleks produkcyjny ze zautomatyzowanym centrum logistycznym o wartości 130 mln zł pozwoli Lubelli umocnić się na pozycji lidera makaronów w Polsce. Inwestycja przyczyni się także do wzbogacenia lubelskiego rynku pracy.

czytaj więcej »


Logistyka Dachser w oczekiwaniu na brexit

22 maja 2018

Jak będzie wyglądała wymiana handlowa między UE i Wielką Brytanią po brexicie? Co z procedurami celnymi? Czy jest szansa na wprowadzenie scenariusza z elektroniczną granicą, która ułatwiłaby fizyczny przepływ towarów do i z Unii?

czytaj więcej »


Nowy magazyn wysokiego składowania Grupy CIECH w Janikowie

21 maja 2018

Automatyczne wózki satelitarne, regały o wysokości sześciopiętrowego budynku i możliwość składowania 13 tys. ton produktów solnych – w Janikowie działa już nowoczesny, jeden najbardziej zautomatyzowanych magazynów wysokiego składowania w tym regionie Polski.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter