DPD Polska inwestuje w ekorozwiązania

3 kwietnia 2018

Realizując priorytety strategii „Driving Change”, DPDgroup wdraża kolejne rozwiązania sprzyjające ograniczeniu zużycia energii – DPD Polska właśnie zmodernizowała sortownię w Gdańsku, instalując w magazynie oraz na terenie wokół niego energooszczędne oświetlenie LED.

To nie pierwsza inicjatywa DPD Polska niwelująca wpływ działalności logistycznej na środowisko naturalne. Firma systematycznie wymienia flotę na nowsze, bardziej ekologiczne samochody, ale także włącza do niej auta i rowery elektryczne, które zmniejszają uciążliwość ruchu kołowego w centrach miast. Pojazdy elektryczne DPD jeżdżą w Gdyni i w Katowicach, a w warszawskiej dzielnicy biznesowej przy ul. Wołoskiej elektryczne rowery z logo DPD.

DPD dąży do tego, aby każda paczka została doręczona bez szkody dla środowiska naturalnego. Celem DPDgroup jest zredukowanie poziomu dwutlenku węgla przed 2020 r. o 10% na każdą paczkę. Cel ten został osiągnięty już w 2017 r.

Dowodem na skuteczność działań DPDgroup w redukcji CO2 jest tzw. raport o postępie dla United Nations Global Compact. Wynika z niego, że w 2016 r. zaangażowanie firmy w utrzymanie neutralności dla środowiska było wyjątkowe i wyniosło 5% europejskiego rynku dobrowolnego offsetu węglowego. Jeden z projektów kompensacyjnych zrealizowany we współpracy z firmą EcoAct zlokalizowany jest w Polsce i polega na wykorzystywaniu odpadów węglowych z elektrociepłowni do budowy dróg. W ostatnim czasie grupa zadecydowała o wsparciu projektu polegającego na wykorzystaniu biomasy jako paliwa w jednej z brazylijskich fabryk słodyczy. Ponadto DPDgroup kompensuje emisję CO2 poprzez wsparcie projektów energetycznych w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Turcji, Indiach i Brazylii.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Zmodernizowane centrum dystrybucji Biedronki w Kostrzynie

24 stycznia 2019

Po dwóch latach rozbudowy i modernizacji, centrum dystrybucyjne sieci Biedronka w Kostrzynie, w woj. wielkopolskim, zostało oddane do użytku. Kostrzyńskie centrum stało się jednym z najbardziej nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska tego typu obiektów w Europie.

czytaj więcej »


Osiem kluczowych korytarzy logistycznych w Europie

23 stycznia 2019

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała raport na temat nowych, kluczowych korytarzy transportowych, które powstaną do 2030 roku i będą wspierały rozwój branży logistycznej w Europie.

czytaj więcej »


Panattoni inwestuje w Czeladzi

22 stycznia 2019

Panattoni Europe powiększy podaż magazynową na Śląsku, kluczowym hubie przemysłowym Europy Środkowo-Wschodniej. Deweloper kupił grunty pod budowę nowej inwestycji – Panattoni Park Czeladź III. Budowa centrum o powierzchni 68 tys. mkw. wystartuje jeszcze w tym kwartale.

czytaj więcej »


Dachser – logistyka dla Puky

21 stycznia 2019

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, realizuje dostawy na terenie całej Europy dla Puky – niemieckiego producenta pojazdów dla dzieci. Dzięki współpracy trwającej już od 10 lat firma się rozwija, z sukcesem zdobywając kolejne europejskie rynki.

czytaj więcej »


DSV w parku P3 Błonie

18 stycznia 2019

P3, długoterminowy inwestor, właściciel i zarządca obiektów logistycznych w Europie podpisał z firmą DSV – globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych – umowę na wynajem ponad 33 000 m2 w parku P3 Błonie. To pierwszy kontrakt zawarty między firmami w Polsce.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter