DPD Polska inwestuje w ekorozwiązania

3 kwietnia 2018

Realizując priorytety strategii „Driving Change”, DPDgroup wdraża kolejne rozwiązania sprzyjające ograniczeniu zużycia energii – DPD Polska właśnie zmodernizowała sortownię w Gdańsku, instalując w magazynie oraz na terenie wokół niego energooszczędne oświetlenie LED.

To nie pierwsza inicjatywa DPD Polska niwelująca wpływ działalności logistycznej na środowisko naturalne. Firma systematycznie wymienia flotę na nowsze, bardziej ekologiczne samochody, ale także włącza do niej auta i rowery elektryczne, które zmniejszają uciążliwość ruchu kołowego w centrach miast. Pojazdy elektryczne DPD jeżdżą w Gdyni i w Katowicach, a w warszawskiej dzielnicy biznesowej przy ul. Wołoskiej elektryczne rowery z logo DPD.

DPD dąży do tego, aby każda paczka została doręczona bez szkody dla środowiska naturalnego. Celem DPDgroup jest zredukowanie poziomu dwutlenku węgla przed 2020 r. o 10% na każdą paczkę. Cel ten został osiągnięty już w 2017 r.

Dowodem na skuteczność działań DPDgroup w redukcji CO2 jest tzw. raport o postępie dla United Nations Global Compact. Wynika z niego, że w 2016 r. zaangażowanie firmy w utrzymanie neutralności dla środowiska było wyjątkowe i wyniosło 5% europejskiego rynku dobrowolnego offsetu węglowego. Jeden z projektów kompensacyjnych zrealizowany we współpracy z firmą EcoAct zlokalizowany jest w Polsce i polega na wykorzystywaniu odpadów węglowych z elektrociepłowni do budowy dróg. W ostatnim czasie grupa zadecydowała o wsparciu projektu polegającego na wykorzystaniu biomasy jako paliwa w jednej z brazylijskich fabryk słodyczy. Ponadto DPDgroup kompensuje emisję CO2 poprzez wsparcie projektów energetycznych w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Turcji, Indiach i Brazylii.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Cross-dock dla JAS-FBG w SEGRO Business Park Łódź

22 października 2018

Na terenie SEGRO Business Park Łódź powstaje dla firmy logistycznej JAS-FBG S.A. magazyn w systemie cross-dock, o łącznej powierzchni 6600 m2. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu, JAS-FBG reprezentowali eksperci z Maxon Nieruchomości.

czytaj więcej »


Panattoni Europe wybuduje fabrykę zmywarek BSH w Łodzi

19 października 2018

Przedstawiciele Panattoni Europe wmurowali kamień węgielny pod budowę fabryki zmywarek BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, dedykowanej Przemysłowi 4.0. Inwestycja o powierzchni blisko 58 500 m kw. powstaje w Łodzi, w sąsiedztwie Central European Logistics Hub.

czytaj więcej »


Trwa budowa centrum logistycznego Mercedes-Benz

18 października 2018

Fabryka silników Mercedes-Benz w Jaworze nie jest jedyną inwestycją Daimler AG w Polsce. Równocześnie trwają też prace nad rozbudową centrum logistycznego Mercedes-Benz „LC Warszawa” zlokalizowanego w Ołtarzewie pod Warszawą.

czytaj więcej »


Dwucyfrowy wzrost w Dachser Stryków

17 października 2018

Dachser rozwija swój oddział w centralnej Polsce. Liczba przesyłek obsłużonych przez Dachser w podłódzkim Strykowie wzrosła w pierwszym półroczu tego roku o 16% w porównaniu z takim samym okresem 2017 r., a ich tonaż zwiększył się o ponad 14%.

czytaj więcej »


Rohlig Suus Logistics będzie obsługiwał magazyn centralny Whirlpool

16 października 2018

Polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, wygrał przetarg na obsługę centralnego magazynu marki Whirlpool w Polsce. 3-letni kontrakt obejmuje obsługę magazynu o powierzchni 23 tys. mkw. w Piotrkowie Trybunalskim.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter