Dot2Dot przenosi główną siedzibę grupy do 7R Park Gdańsk II

13 lipca 2020

Grupa Dot2Dot, lider branży opakowań z tektury litej, wprowadzi się do kompleksu 7R Park Gdańsk II w Kowalach, gdzie ulokuje linię produkcyjną, magazyn oraz biuro. W transakcji najemcy doradzała firma AXI IMMO.
Grupa Dot2Dot dysponuje jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. W swoich trzech zakładach w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie zatrudnia 500 pracowników i posiada możliwości produkcyjne na poziomie miliona opakowań rocznie. W listopadzie firma przeniesie swoją gdańską siedzibę do 7R Park Gdańsk II, gdzie zajmie ponad 7500 mkw. powierzchni podzielonej na obszar magazynowy (ok. 2000 mkw.) i produkcyjny (ok. 5000 mkw.) oraz dwupiętrowe biuro mierzące prawie 1350 mkw.

– W nowej lokalizacji w 7R Park Gdańsk II w Kowalach będziemy prowadzić szereg operacji składających się na produkcję wysokiej klasy opakowań dla naszych klientów z Polski i Europy. Wykrawanie i tłoczenie, składanie i klejenie, laminowanie folią, druk offsetowy, hot i cold stamping, druk flexo to tylko część czynności, jakie będziemy równolegle prowadzić w zajmowanym budynku. Współpraca z deweloperem 7R na wczesnym etapie planowania nowej siedziby pozwoliła odpowiednio przygotować przestrzeń do wielu naszych potrzeb, od produkcyjnych po biurowe, co znacząco wpłynie na komfort naszej pracy – mówi Krzysztof Rosłaniec, prezes Dot2Dot.

7R Park Gdańsk II to obiekt budowany zgodnie ze standardami systemu BREEAM, co zapewni wykorzystanie ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań.

– Przygotowujemy dla Dot2Dot powierzchnię specjalnie dostosowaną pod konkretne wymagania produkcji opakowań z tektury oraz maszyny drukujące. Zapewniliśmy infrastrukturę dla wag kontenerowych, czy sprężone powietrze i nawilżacze, które zapewnią prawidłowe warunki operacyjne. 5000 mkw. powierzchni zostanie doświetlona światłem dziennym, w tym w części produkcyjnej budynku na poziomie 12,5%. 7R Park Gdańsk II to wysokiej klasy kompleks przemysłowo-logistyczny, gdzie stworzymy także wygodną przestrzeń biurową. Wierzymy, że ten nowy adres sprawdzi się doskonale jako główne centrum dowodzenia firmy – dodaje Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

W wyborze nowej gdańskiej siedziby grupie Dot2Dot doradzała agencja AXI IMMO.

– Zwiększenie możliwości produkcji, lepszy standard powierzchni operacyjnej oraz udoskonalenie środowiska pracy to główne czynniki, które skłoniły klienta do wyboru oferty 7R Gdańsk II. Wybór nowej lokalizacji firmy Dot2Dot w Trójmieście był podyktowany także terminem dostarczenia powierzchni oraz elastycznością i otwartością do negocjacji ze strony dewelopera. Położony w Kowalach park magazynowy to także komfortowa lokalizacja dla pracowników firmy. Klient powinien zająć nową powierzchnię już pod koniec bieżącego roku – mówi Danuta Dzierżak, Associate Director w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych AXI IMMO.

7R Park Gdańsk II to kompleks trzech nowoczesnych obiektów, który powstaje w miejscowości Kowale, przy ul. Magnackiej, tuż przy węźle Szadółki i Trójmiejskiej Obwodnicy, zaledwie kilka kilometrów od Autostrady A1 oraz południowej obwodnicy S7. Atutem kompleksu jest bliska odległość do centrum Gdańska oraz Gdyni, a także międzynarodowego portu lotniczego w Gdańsku. Usytuowanie w granicach aglomeracji gwarantuje dostęp do odpowiedniej infrastruktury oraz komunikacji miejskiej, co sprawia, że jest to atrakcyjna lokalizacja również dla pracowników.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rynek cargo próbuje złapać wiatr

13 sierpnia 2020

Dachser Polska reaguje na „nową normalność” w branży frachtu lotniczego. Krok po kroku zwiększa się dostępna przestrzeń ładunkowa i częstotliwość lotów, ale nadal istnieje duża różnica pomiędzy sytuacją sprzed Covid-19 i teraźniejszością. Wciąż łatwiej też wysłać międzykontynentalną przesyłkę lotniczą przez Frankfurt niż przez Warszawę, chociaż i w Polsce sytuacja powoli się poprawia – ocenia globalny operator logistyczny Dachser Air & Sea Logistics Polska.

czytaj więcej »


Rosną przewozy intermodalne

12 sierpnia 2020

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego opublikował „Sprawozdanie z funkcjonowania rynku transportu kolejowego w 2019 r.” Z raportu wynika, że ubiegły rok należał do przewozów pasażerskich, w których odnotowano ponad 8% wzrost liczby podróżnych. Był to również dobry rok przewozów intermodalnych, w których o ponad 10% wzrosła przewieziona masa.

czytaj więcej »


FM Logistic rozpoczyna kolejny etap obsługi Grupy Polpharma

11 sierpnia 2020

W dniu 3 sierpnia 2020 roku, po uzyskaniu przez Grupę Polpharma zezwolenia Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF), wystartowały pierwsze operacje logistyczne w nowym rozbudowanym module platformy FM Health, największym centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych w Centralnej Europie, należącej do FM Logistic CE. Tym samym operator logistyczny realizuje zawartą w ubiegłym roku umowę z liderem polskiego rynku farmaceutycznego.

czytaj więcej »


DB Schenker: nowy terminal na Lubelszczyźnie

10 sierpnia 2020

DB Schenker przenosi operacje z obiektu w Lublinie do nowoczesnego terminala przeładunkowego, który powstanie w świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Nowy, ekologiczny terminal rozpocznie działalność w IV kwartale 2020 roku.

czytaj więcej »


Adamów – nowy punkt na logistycznej mapie Polski

7 sierpnia 2020

Raben Logistics Polska wraz z klientem – firmą Makro Cash & Carry Polska otworzył kolejny punkt na logistycznej mapie Polski – nowy magazyn w Adamowie pod Warszawą. W obiekcie o powierzchni 33 tys. mkw. zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter