Dachser z nowym centrum logistycznym w Austrii

30 maja 2018

Dachser uruchomił właśnie nowe centrum logistyczne w miejscowości Stans położonej w austriackim Tyrolu. W obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. firma zainwestowała 6,5 mln euro.

– Nasza firma jest obecna na tyrolskim rynku z własnym oddziałem już od 1995 roku. W tym miejscu tradycja i innowacje łączą się w szczególny sposób. Nowe centrum logistyczne to kamień milowy, którego znaczenie wykracza daleko poza rozbudowę silnej austriackiej sieci Dachser z dziewięcioma oddziałami. Tyrolskie Centrum Logistyczne zostało stworzone z myślą o europejskim systemie komunikacji i logistyce kontraktowej, a dzięki niemu zintegrowany system logistyczny dla ładunków drobnicowych stanie się jeszcze bardziej wydajny i przyszłościowy – powiedział Michael Schilling, dyrektor operacyjny (COO) Działu Logistyki Transportu Drogowego w Dachser.

Nowe centrum logistyczne zastępuje dotychczasową lokalizację w Hall, oferując klientom kompleksowe usługi z zakresu transportu i magazynowania. Obiekt obejmuje 30 bram przeładunkowych, około 4,7 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na operacje magazynowe i logistyczne oraz ok. 1000 mkw. na potrzeby biurowo-administracyjne. W trakcie następnego etapu budowy istnieje możliwość stworzenia dodatkowej przestrzeni ładunkowej oraz miejsc parkingowych. Budowa nowego terminalu oznacza też powstanie ok. 40 nowych miejsc pracy.

Obecnie, Dachser Stans zapewnia magazynowanie i inne usługi w zakresie logistyki kontraktowej dostosowane do potrzeb klienta, bezpośrednie połączenia w ramach rozbudowanej europejskiej sieci drobnicowej, a także globalny transport morski i lotniczy świadczony przez Dachser Air & Sea Logistics.

Podczas uroczystego otwarcia obiektu goście mieli możliwość zwiedzić terminal zarówno na żywo, jak i wirtualnie – zestaw do wirtualnej rzeczywistości umożliwił im zanurzenie się w świecie procesów magazynowych w wizualizacji 3D. Rozwiązanie to zapewnia zwiększoną przejrzystość procesów, a co za tym idzie, możliwość wprowadzenia zmian jeszcze w fazie planowania. Uczestnicy wydarzenia mogli również zobaczyć intrygującą innowację Dachser: elektryczny rower dostawczy z wymiennym nadwoziem. Jest to tylko jeden z alternatywnych pojazdów z napędem elektrycznym, wykorzystywanych przez firmę w kilku niemieckich miastach w ramach projektu dystrybucji miejskiej. To właśnie w ten sposób Dachser tworzy innowacyjny, zrównoważony ekologicznie model biznesowy w zakresie transportu towarów na odcinku ostatniej mili.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Wystartowała budowa Panattoni Park Warsaw South

20 czerwca 2018

Panattoni Europe rozpoczął budowę nowego centrum logistycznego Park Warsaw South. Inwestycję zainaugurowała CTDI, wbijając symboliczną pierwszą łopatę pod realizację siedziby firmy. Uroczystość odbyła się 14 czerwca br. Zakończenie tej części inwestycji planowane jest na luty 2019 r.

czytaj więcej »


Emirates SkyCargo z Cainiao

19 czerwca 2018

Emirates SkyCargo podpisały list intencyjny z firmą Cainiao Smart Logistics Network Ltd. („Cainiao”), logistycznym skrzydłem holdingu Alibaba Group, w sprawie współpracy przy dostawie przesyłek transgranicznych.

czytaj więcej »


Trzecie Centrum Innowacji DHL

15 czerwca 2018

Nowe Centrum Innowacji DHL będzie przewodniczyło procesowi opracowywania przyszłych rozwiązań w zakresie logistyki i łańcucha dostaw w regionie obu Ameryk. Otwarcie nowoczesnego obiektu planowane jest na lato 2019 roku.

czytaj więcej »


Dachser: nowy magazyn w Sosnowcu

13 czerwca 2018

Dachser otworzył nowy magazyn klasy A w Śląskim Centrum Logistycznym i przeniósł do niego swój sosnowiecki oddział. Nowy obiekt jest większy o 80% od poprzedniego, zajmuje ponad 8500 m², z czego prawie 8000 m² będzie wykorzystywane na potrzeby cross-dockingu i logistyki kontraktowej.

czytaj więcej »


Panattoni sprzedał Park Warsaw West V

11 czerwca 2018

Panattoni Europe sprzedaje kolejny obiekt logistyczny – Panattoni Park Warsaw West V o powierzchni 70 tys. m kw. Nabywcą jest holenderska spółka, dla której jest to pierwsza inwestycja na polskim rynku magazynowym.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter