Dachser – logistyka dla Puky

21 stycznia 2019

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, realizuje dostawy na terenie całej Europy dla Puky – niemieckiego producenta pojazdów dla dzieci. Dzięki współpracy trwającej już od 10 lat firma się rozwija, z sukcesem zdobywając kolejne europejskie rynki.

Dzieci uwielbiają ruch – w najmłodszych latach zaczynają od rowerków biegowych i trójkołowców, następnie pojawiają się hulajnogi, gokarty czy tradycyjne rowery dla starszaków oraz nastolatków. Puky już od 1949 roku zajmuje się produkcją i sprzedażą wszelkiego rodzaju pojazdów dziecięcych wraz z akcesoriami do nich w niemieckim mieście Wülfrath, położonym między Düsseldorfem i Wuppertalem. Charakterystyczne czerwono-białe logo w kształcie ośmiokąta zna prawie każdy w Niemczech. Pięć lat temu firma zaczęła koncentrować swoje wysiłki na rozszerzaniu działalności na innych europejskich rynkach, zyskując tym samym coraz większą rozpoznawalność na kontynencie.

Aby móc jak najsprawniej reagować na potrzeby rynku, od 2008 roku Puky współpracuje z centrum logistycznym Dachser w regionie Niederrhein. W Neuss dostawca usług logistycznych obsługuje europejski magazyn centralny dla gotowych produktów Puky. To doskonała lokalizacja, ponieważ dzięki temu wszystkie pojazdy firmy – poczynając od rowerów biegowych, przez hulajnogi, aż po tradycyjne rowery – są montowane w pobliżu siedziby firmy w Wülfrath. W dziesięciu odpowiednio przystosowanych warsztatach montażem zajmują się głównie osoby niepełnosprawne. Gotowe towary dostarczane są bezpośrednio do magazynu centralnego Puky, a stamtąd wysyłane dalej do sprzedawców w 28 europejskich krajach.

– Dachser odpowiada za magazynowanie, przewozy przychodzące i wychodzące, a także kompletację przesyłek i logistykę transportu w całej Europie. Współpracujemy z klientem tak, by zaplanować cały rok sprzedaży z możliwie jak największą precyzją. Szczególnie na początku oraz pod koniec danego roku musimy być pewni, że wszystko jest gotowe. Wiosną sprzedawcy detaliczni zamawiają więcej pojazdów dziecięcych, ale duży wzrost w liczbie zamówień jest także widoczny zimą, ponieważ rowery biegowe czy trójkołowce to wyjątkowo popularne prezenty świąteczne – wyjaśnia Susanne Schmitz, konsultant ds. logistyki kontraktowej w Dachser Neuss.

Zróżnicowana struktura klientów Puky w sektorze detalicznym stanowi szczególne wyzwanie w kontekście pakowania palet – aby odpowiednio ją załadować wymagana jest duża wiedza. Nieraz trzeba np. zestawić ze sobą towary o różnych formatach czy zrównoważyć przesyłki o odmiennej objętości i wadze. Ponadto duża część produktów dostarczana jest w kartonach, które w żadnym wypadku nie mogą zostać uszkodzone. Do organizacji takich ładunków potrzebne jest doświadczenie i logistyczne know-how, które może zapewnić tylko wyspecjalizowany operator.

– W Niemczech, gdzie generujemy 70 procent naszej sprzedaży, marka Puky jest bardzo rozpoznawalna – prawie nie ma więc miejsca na wzrost. Oczekujemy, że nasz dostawca usług logistycznych zapewni nam niezawodność i elastyczność, a także będzie w stanie skutecznie i odpowiedzialnie obsługiwać różnorodną gamę naszych produktów oraz sposobów ich pakowania. Musi to być odpowiednia mieszanka jakości, ceny i czasu dostawy, czyli dokładnie to, co oferuje Dachser – mówi Mathias Heller, prezes firmy Puky.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Świąteczne życznia

19 kwietnia 2019

Życzenia wesołych Świąt składa Wydawnictwo Eurologistics! 

czytaj więcej »


Dachser łączy rynki

18 kwietnia 2019

Wspólny rozwój: tak brzmiało motto niewielkiej firmy z hiszpańskiej Saragossy, która weszła na rynek w 1983 r., zaopatrując handel oraz klientów przemysłowych w przewody hydrauliczne oraz pneumatyczne, a także złączki ze stali nierdzewnej. Dziś Dicsa jest już firmą globalną, a rolą Dachser jest zapewnienie jej inteligentnej logistyki z jednego źródła.

czytaj więcej »


Czas na Gdynię – nowy punkt na magazynowej mapie Polski

16 kwietnia 2019

Panattoni Europe zrealizuje swoje pierwsze centrum dystrybucyjne w okolicach Gdyni – Panattoni Park Tricity North. Inwestycja o powierzchni 45 tys. mkw. powstanie nieopodal Bałtyckiego Terminala Kontenerowego.

czytaj więcej »


BIK sprzedaje dwa parki logistyczne za ok. 90 mln zł

15 kwietnia 2019

Biuro Inwestycji Kapitałowych podpisało przedwstępne umowy sprzedaży Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu oraz Centrum Logistycznego Kraków II. Finalizacja obu transakcji opiewających łącznie na blisko 21 mln euro netto (ok. 90 mln zł) planowana jest do 28 czerwca br.

czytaj więcej »


GLS otwiera pierwszy Punkt Szybkiej Paczki

12 kwietnia 2019

To premiera pilotażowego programu, wprowadzającego nowy standard obsługi przesyłek kurierskich. Punkt Szybkiej Paczki uruchamia GLS, znacznie poszerzając zakres usług, funkcjonalności i udogodnień dla klientów. Firma odpowiada w ten sposób na błyskawiczny rozwój handlu online.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter