Dachser – logistyka dla Puky

21 stycznia 2019

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, realizuje dostawy na terenie całej Europy dla Puky – niemieckiego producenta pojazdów dla dzieci. Dzięki współpracy trwającej już od 10 lat firma się rozwija, z sukcesem zdobywając kolejne europejskie rynki.

Dzieci uwielbiają ruch – w najmłodszych latach zaczynają od rowerków biegowych i trójkołowców, następnie pojawiają się hulajnogi, gokarty czy tradycyjne rowery dla starszaków oraz nastolatków. Puky już od 1949 roku zajmuje się produkcją i sprzedażą wszelkiego rodzaju pojazdów dziecięcych wraz z akcesoriami do nich w niemieckim mieście Wülfrath, położonym między Düsseldorfem i Wuppertalem. Charakterystyczne czerwono-białe logo w kształcie ośmiokąta zna prawie każdy w Niemczech. Pięć lat temu firma zaczęła koncentrować swoje wysiłki na rozszerzaniu działalności na innych europejskich rynkach, zyskując tym samym coraz większą rozpoznawalność na kontynencie.

Aby móc jak najsprawniej reagować na potrzeby rynku, od 2008 roku Puky współpracuje z centrum logistycznym Dachser w regionie Niederrhein. W Neuss dostawca usług logistycznych obsługuje europejski magazyn centralny dla gotowych produktów Puky. To doskonała lokalizacja, ponieważ dzięki temu wszystkie pojazdy firmy – poczynając od rowerów biegowych, przez hulajnogi, aż po tradycyjne rowery – są montowane w pobliżu siedziby firmy w Wülfrath. W dziesięciu odpowiednio przystosowanych warsztatach montażem zajmują się głównie osoby niepełnosprawne. Gotowe towary dostarczane są bezpośrednio do magazynu centralnego Puky, a stamtąd wysyłane dalej do sprzedawców w 28 europejskich krajach.

– Dachser odpowiada za magazynowanie, przewozy przychodzące i wychodzące, a także kompletację przesyłek i logistykę transportu w całej Europie. Współpracujemy z klientem tak, by zaplanować cały rok sprzedaży z możliwie jak największą precyzją. Szczególnie na początku oraz pod koniec danego roku musimy być pewni, że wszystko jest gotowe. Wiosną sprzedawcy detaliczni zamawiają więcej pojazdów dziecięcych, ale duży wzrost w liczbie zamówień jest także widoczny zimą, ponieważ rowery biegowe czy trójkołowce to wyjątkowo popularne prezenty świąteczne – wyjaśnia Susanne Schmitz, konsultant ds. logistyki kontraktowej w Dachser Neuss.

Zróżnicowana struktura klientów Puky w sektorze detalicznym stanowi szczególne wyzwanie w kontekście pakowania palet – aby odpowiednio ją załadować wymagana jest duża wiedza. Nieraz trzeba np. zestawić ze sobą towary o różnych formatach czy zrównoważyć przesyłki o odmiennej objętości i wadze. Ponadto duża część produktów dostarczana jest w kartonach, które w żadnym wypadku nie mogą zostać uszkodzone. Do organizacji takich ładunków potrzebne jest doświadczenie i logistyczne know-how, które może zapewnić tylko wyspecjalizowany operator.

– W Niemczech, gdzie generujemy 70 procent naszej sprzedaży, marka Puky jest bardzo rozpoznawalna – prawie nie ma więc miejsca na wzrost. Oczekujemy, że nasz dostawca usług logistycznych zapewni nam niezawodność i elastyczność, a także będzie w stanie skutecznie i odpowiedzialnie obsługiwać różnorodną gamę naszych produktów oraz sposobów ich pakowania. Musi to być odpowiednia mieszanka jakości, ceny i czasu dostawy, czyli dokładnie to, co oferuje Dachser – mówi Mathias Heller, prezes firmy Puky.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

7R City Flex Łódź I przyciąga najemców

23 sierpnia 2019

Przy ulicy Rokicińskiej w Łodzi trwa budowa czwartego projektu w ramach rozwijanego przez 7R konceptu sieci miejskich magazynów. 7R City Flex Łódź I ma już kolejnego najemcę – firmę Hydro Building Systems Poland. W transakcji klientowi doradzała firma Axi Immo.

czytaj więcej »


DB Schenker dla Nissens Automotive A/S

22 sierpnia 2019

DB Schenker w Polsce, rozwijając współpracę z branżą automotive, otworzył w Poznaniu magazyn części zamiennych dla swojego nowego klienta firmy Nissens.

czytaj więcej »


Bydgoszcz rośnie w magazyny

21 sierpnia 2019

Panattoni Europe tworzy kolejny park logistyczny w regionie kujawsko-pomorskim – Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni użytkowej ponad 40 000 m kw. położona jest zaledwie 3 km od obwodnicy miasta, od którego centrum dzieli ją 5,3 km. Budowa nowego parku rozpocznie się we wrześniu, zaś pierwszy najemcy będą mogli się do niej wprowadzić w I kwartale 2020 r.

czytaj więcej »


Nowy oddział Dachser na północy Niemiec

20 sierpnia 2019

Dachser rozpoczyna budowę nowego oddziału w Neumünster w Szlezwiku-Holsztynie, najbardziej wysuniętym na północ kraju związkowym Niemiec. Powstanie tam terminal przeładunkowy dla towarów przemysłowych i żywności. Warta 17,4 mln euro inwestycja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2020 r.

czytaj więcej »


Łańcuch dostaw dla e-commerce

19 sierpnia 2019

Firma DHL Supply Chain opublikowała raport na temat ewolucji łańcuchów dostaw dla e‑commerce. Badanie pokazało, że mimo posiadania świadomości kluczowego znaczenia handlu elektronicznego dla zatrzymywania i zadowolenia klientów, większości firm nie udało się w pełni wdrożyć strategii e-commerce.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter